mardinly
mardinly (üye)
Mardin / Amatör

Canon A540 Kullanıcıları

Arkadaşlar ben makinemin LCD ekranından oldukça dertliyim,gündüz kullanmak imkansız,hem de çözünürlüğü berbat,sizin makinelerde de aynı sorun varmı?

Tarih: 22 Nisan 2007, 12:56 - İp: 85.***.**0.174
tuna80
tuna80 (üye)
Osmaniye / Amatör

Evet benimde bir a540'ım varmardinly arkadaşım ben ce canını sıkmana ve dertlenmene hiç gerek yok. LCD ekrandaki gündüz görünmeme veya zor görünme problemi genel bi problem bence. Zaten a540 sınıfındaki başka markalarda aynı 85,000 piksel civarı çözünürlükte çözüm olarakta optik vizör kullan derim ben öyle yapıyorum sonuç olarak makinemden memnunum

Tarih: 22 Nisan 2007, 13:46 - İp: 85.***.**7.104
mardinly
mardinly (üye)
Mardin / Amatör

tuna80 makine sınıfına göre çok iyi,zaten bu kadar araştırmadan sonra genel anlamda beni memnuniyetsiz bırakacak bir makine almış olsaydım çok üzülürdüm,LCD ekranın önemini dün çok iyi anladım,makro çekiyorsun vizorden netlemeyi göremiyorsun,üstelik gerçek görüntü ile vizör arasında önemli bir fark var,bir de Sony nin bir çok modelini inceledim ( canlı olarak ) Canon un plastik kasası bana biraz kalitesiz gibi geldi,Sony lerde kullanılan malzeme çok kaliteli,elinde tuttuğun zaman güven veriyor.

Tarih: 22 Nisan 2007, 14:34 - İp: 85.***.**0.174
mardinly
mardinly (üye)
Mardin / Amatör

Bu makineyle ay resimleri çekilebilirmi?
yani Ay'ın yüzeyindeki kraterler falan görünürmü? Bunun için zoom yeterlimi?

Tarih: 25 Nisan 2007, 22:37 - İp: 88.***.**1.125
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

MERHABA.

MAKİNAN KONUSUNDA NİSAN AYINDA YAZMIŞ OLDUĞUN MAKİNA SORUNLARI DEVAM EDİYORMU. bende bütçeme göre A540 makinası çok araştırdım ve almama ramak kaldı.

ner dersin kardeş..

LCD ekran sorunu çok büyük dertleremi neden oluyor.

hep aklımda olan sorun bu..

sen nasıl cevap verirsen çok ciddiyim ona göre karar alacam. şuan aklımda ne var ne yoksa A540.

yardımını temenni ediyorum

Tarih: 19 Haziran 2007, 22:00 - İp: 88.***.**8.227
mardinly
mardinly (üye)
Mardin / Amatör

photoali;
Sana tecrübelerimi aktarayım istersen.
Fotoğrafçılığa merak saldıktan sonra aylarca ,geceler boyu sabahlara kadar ,gözlerim uykusuzluktan şişene kadar fotoğraf makineleri inceledim.Bas-çek modellerden SLR like'lara hatta bütçemi aşmalarına rağmen D-SLR'lere kadar nerdeyse konuyu hatmettim desem yeridir.İnternette yayınlanmış binlerce fotoğraf inceledim,dpreview ve benzeri sitelerden karşılaştırmalara baktım.Forum sayfalarından tartışmaları okudum,zaman zaman katıldım.

Sonuçta ne mi yaptım?
Gidip 437 YTL ye,Hepsiburada.com sitesinden alınabilecek en dandik makineyi aldım,kimse aldığı makineyi kötülemek istemez,ben sana harbi konuşuyorum kardeş..
Bunda karar kılma sebebim bu cenahta ahkam kesen arkadaşların manuel modları övüp alınacak makinede muhakkak diyafram önceliği ve enstantane hızı seçimi olması gerektiğine dair görüşleri..
Oysa profesyonel fotoğrafçıların bile otomatik modlarda fotoğraf çektiklerine şahit olduğum gün haybeden verdiğim paraya yandım.
Para sorun değil aslında ,Canon A540 ve benzeri (A430,A550,A560 ,A530 ,A600 serisi v.s )makineler oldukça ucuz bir işçilikle üretilmiş.Öyleki daha 10. günde çok komik ve acı bir olay geldi başıma,makro tuşunun üzerindeki çiçek işareti silindi,oysa en fazla 40-50 defa basmıştım.
Üzerindeki yazıların silindiğini daha evel bir ürün incelemesinde okumuştum,üstelik sadece bir günlük inceleme sonunda
Bundan daha büyük felaket ekran çözünürlüğü,Samsung E250 nin ekranına bak,fotoğrafları ordaki gibi görürsün,yani iğrenç,çektiğin fotoğrafı arkadaşlarına göstermeye utanırsın.Ben utanıyorum.Gündüz kullanamazsın o ekranı (2.5" e 85.000 piksel) çektiğin fotoğrafın kalitesini de anlıyamazsın.
Kasası oldukça dandik,gıcır gucur sesler çıkarıyor,pil kapağı çok hassas,zaten makine çiğ yumurta gibi,yarım metre yükseklikten elinden düşse dağılacak gibi.
Nikon L3 ü eleyip bunu almıştım,nikon L3 ü arkadaşımda görüp inceleyince yıkıldığımı hatırlıyorum.En azından kasası oldukça sağlam ,ve ekran parlaklığı netliği yetiyor.
Video çekimi kalitesine diyecek yok,ama ham görüntü kaydediyor,avi uzantılı ve 1 GB karta sadece 8dk 30 sn
iso performansı iyi değil ,800 hatta 400 iso da bile noise oranı çok fazla,kabul edilir gibi değil.
Arkadaşımda sony w35 vardı ,sidik yarıştırdık ,sonuç yine hüsrana uğradım,karanlıkta yüksek iso ile çektiğimiz fotoğraflarda makinemden yine nefret ettim.
Sonuç olarak bugün suriye den Fujifilm s6500 fd siparişi verdim.1 aydır elime almadığım evdeki salak makineyi ne mi yaptım?
Henüz kakalıyacak bir salak bulamadım

Tarih: 20 Haziran 2007, 22:28 - İp: 88.***.**5.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ay fotografı için yeterli olmaz..kraterleri vs gorebilmen için 400-500 mm lik bir lense ihtiyacın var..

Tarih: 20 Haziran 2007, 22:36 - İp: 88.***.**8.230
mardinly
mardinly (üye)
Mardin / Amatör

gaijin ;
Dostum bunu artık biliyorum,yine de teşekkür ederim,zahmet buyurmuşsun

Tarih: 20 Haziran 2007, 22:42 - İp: 88.***.**5.38
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

eyvallah mardinly arkadaşım.

bir laf vardır iyi bilirsin 1000 biliyorsan 1 bile danış demişler. bu atasözüne çok inanırım.

bu makina ile ilgili bilgilerim forum konularından ibaret. birde bu makinayı kullanan insanlarda fikir alayım dedim. düşüncelerim büyük ölçüde değişti sayende. özellikle 85000 piksellik LCD ekranın sorunu çoğu forum platformlarında yazılmış.

önerin için sana teşekkür ederim.

ben ilk önce a530 arıyordum. a540 ile tanıştım. bugünden sonra sanıyorum a570 var ona bakaayım.

bildiğim üzerine a550 ve a560 ı manuel kullanım olmadığı için tavsiye etmiyorlar.

saygılarımla

Tarih: 21 Haziran 2007, 21:16 - İp: 88.***.**8.227
  • 1