breeze
breeze (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon A510 Kullananlara Sorum Var..

SELAMLAR...BEN CANON A510 ALALI BAYA Bİ SÜRE OLDU,MAKİNEMDEN ÇOK MEMNUNUM ANCAK GECE ÇEKİMLERİ HARİÇ.YAKIN CİSİMLERİ GECE DE OLDUKÇA GÜZEL ÇEKİYOR AMA BİRAZ UZAKTAKİ BİR NESNEYİ ÇEKERKEN OLDUKÇA KARANLIK VEYA FLU Bİ GÖRÜNTÜ OLUŞUYOR.AYARLARI DEĞİŞTİRİP DENEME YANILMA YOLUYLA ÇEKMEYİ DENEDİM AMA OLMADI. SANIRIM DOGRU AYARI YAPAMIYORUM.GÜZEL BİR GECE ÇEKİMİ İÇİN CANON A510 DA AYARLARI NASIL YAPMAK DAHA DOGRU OLUR?VEYA GECE ÇEKİMİNDEN MEMNUN ARKADAŞLAR VARSA BU KONUDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Tarih: 7 Şubat 2006, 14:25 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

düzeltme yolu yok malesef uzun mesafelerde helede karanlık ise af asistanının yetersizliğinden kaynaklanan bir netleme problemin var ki bu yaklaşık hermakinede olur

(lazerle odaklama yapanlar hariç bu türde bir iki makine kullandım ama canon değildi ve zifiri karanlıkte bile netlemeyi çok rahat yapıyorlar)

Tarih: 9 Şubat 2006, 21:18 - İp: 81.***.**6.72
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

flexy zone modunda istediğin yere odaklama yapabilirsin, veya istersen manuel odaklama da yapabilirsin; karanlık konusuna gelecek olursak; flash zaten en fazla 4-5 metreyi aydınlatabilir, ondan sonrası karanlık olur; ama eğer fotoğraflanan cisimler fazla hareketli değilse ve makineyi bir tripod veya başka bir şeyle sabitleyebilirsen flash kullanmadan da çok güzel sonuçlar elde edebilirsin.

Tarih: 10 Şubat 2006, 00:54 - İp: 144.***.**1.137
  • 1