ahmetercek
ahmetercek (üye)
İstanbul / Amatör

A620 Foto Aktarımı

Arkadaşlar içnizde hiç A620 kullanan vramı bende bu makineden aldım fakat bilgisayara aktar işlemi yapamıyorum nasıl yapıldığı konusunda bilgisi olan varmı.

Tarih: 2 Eylül 2006, 11:22 - İp: 85.***.**4.154
h.a.k.a.n
h.a.k.a.n (üye)
İstanbul / Amatör

Tam olarak anlayamadım. Yani usb kablosuyla bağlantıyı yaptınız da aktarım mı olmuyor yoksa henüz usb bağlantısını kurmadınız mı?
Adım adım gidelim isterseniz. Makinenin yan sağ üst tarafında ince bir kapak var. Makinenin içinden çıkan usb kablosunun bir ucunu oraya diğer ucunu da bilgisayarın usb girişine takın. Bilgisayar kendi kendine tanıyacaktır (xp kullandığınızı varsayıyorum). Bilgisayarım'a tıkladığınız zaman, onun altında Canon A620 adıyla çıkarılabilir disk gibi algılanacaktır.

#haka' tarafyndan 02.09.2006 18:12:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Eylül 2006, 18:11 - İp: 81.***.**8.248
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

USB bağlantısını yaptıktan sonra Canon'un zoombrowser yazılımını da kullanabilirsiniz, ben S2 ile öyle yapıyorum.

Tarih: 2 Eylül 2006, 23:44 - İp: 85.***.**8.162
m3hm3t
m3hm3t (üye)
İstanbul / Amatör

usb yardımı ile makinayı pc ye bağlayın daha sonra fotoğrafları izleme moduna getirin kamerayı ardından makinayı açın. XP otomatik bilgisayarımın altında harddisk olarak gösterecektir.

Tarih: 7 Eylül 2006, 22:09 - İp: 85.***.**1.182
unoz
unoz (üye)
Ankara / Amatör

Aynı sorunu aynı makinayla ben de yaşadım. Makinayı bilgisayara bağlamadan önce CD'sini yüklemiştim. Meğer XP de otomatik bağlanıyormuş. Erkayalar Ankara temsilciliği de doğrudan XP'nin yeterli olacağını söyledi.
Canon CD'sindeki tüm programları uninstall yaptım. Ancak Photo Stitch 3.1 diye bir program tam silinemedi. Kaç tane silme yazılımı denediysem çıkartamadım mereti.
Çıkmadığı için de XP ve o program ikisi birden fotoğraf makinasını kullanmaya kalkıyordu, doğal olarak da ben resimleri atamıyordum. Çare olarak sonunda bilgisayarıma format attım. CD falan da yüklemedim.
Gerçekten yalnızca XP yeterli.
Ancak benim de şöyle bir sorunum var: Makinayı bağlayıp XP kamera sijhirbazı penceresinde "ilerle" dediğim anda makinanın ekranı kapanıyor ve sanki kilitleniyor. Hafıza kartını okumuyor. Birkaç defa üst üste bağlıyken açıp kapatıp ancak atabiliyorum.
Acaba bu bir sorun mudur? Kart da öyle büyük birşey değil, hala orjinal 32 mb. kart var içinde.

Tarih: 25 Ekim 2006, 13:55 - İp: 88.***.**0.240
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makinenizi bilgisayara bağlamak yerine bir kart okuyucu almak en pratik ve güvenli yoldur...

Tarih: 25 Ekim 2006, 22:51 - İp: 85.***.**9.112
  • 1