asargun
asargun (üye)
Zonguldak / Amatör

A530 Kullanımında Yetersizim...

Merhabalar,
yaklasik 2 sene Canon A80 ile yeni dogmus olan oglusumun cok net resimlerini sorunsuz cektim. Makina kullanim hizima dayanamadi ve bozuldu)Tamirdense yenilemeyi dusundum ve gecen hafta bir Canon A530 aldim. Gunduz cekimlerinde problem yok ancak flas gerektiren ortamlarda bir resmi cektikten sonra makina ikinci resim icin hazir olmak icin 3-5 sn. bekliyor, LCD de goruntu olmuyor ben de oglumun yakalamasi zor pozlarini kaciriyorum ((
Bu konuda lutfen bilgisi ve / veya fikri olan benimle paylasir mi? Hangi ayarlarla en iyi sonuca ulasirim bu A530 da?
Tesekkurler
asargun

Tarih: 7 Ağustos 2006, 10:06 - İp: 85.***.**9.64
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Bu sorunu daha önceki makinenizde yaşamadınız mı? Bu çok doğal bi durum. Flaşlı çekim sonrası flaşın yeniden dolması için belli bir süre gerekir. Sanırım 5-6 sn. gibi bir süre bu. Çekimleri flaşlı yaptığınız durumlarda bu sorunu başka şekilde şözmeniz sanırım mümkün değil. Ya flaşsız çekim yapıp süreyi 2 sn. altına indireceksiniz ya da flaşın dolmasını bekleyeceksiniz.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 11:16 - İp: 81.***.**0.51
asargun
asargun (üye)
Zonguldak / Amatör

Merhaba mstfckr61,
Bu sorunu Canon A80 ile yasamadigimdan zaten bana zor ve kullanissiz geldi...Herhangi bir ayari yok yani?

Tarih: 7 Ağustos 2006, 13:06 - İp: 85.***.**9.64
asargun
asargun (üye)
Zonguldak / Amatör

Erkayalar ile maillesmek bir turlu kismet olmadi ben de telefonla ulastim kendilerine ve bu gecikme icin su yaniti aldim, kullandigim hafiza karti Delkin olmali imis, ben Kingston kullaniyordum bu kart gecikmeli atarmis bellege ?
Fikri olan var midir acaba?
Tesekkurler
asargun

Tarih: 7 Ağustos 2006, 13:27 - İp: 85.***.**5.137
burakk
burakk (üye)
Batman / Meraklı

kart hizindan oldugunu sanmiyorum cunku gunduz kart iyide gece uykusumu geliyorda yavasliyor. Bence sorununuz pilleriniz mah degeri ama 3-5 saniye aman aman uzun sure degil flash doluyorsa.Daha yuksek amperli pillerle flash daha hizli dolabilir. baska aklima birsey gelmiyor

Tarih: 7 Ağustos 2006, 21:00 - İp: 85.***.**3.149
  • 1