ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Zam Değil Güncelleme

Zamlar yine vatandaşı deldi geçti.
Kimseden ses seda çıkmıyor.
Devlet büyüklerimiz hemen savunmaya geçtiler.
Sayın Maliye Bakanı “Bunlar zam değil güncelleme !...” diyerek dahiyane bir görüş beyan etti.

Sayın Bülent Arınç, “zamlar 74 milyonu ilgilendiren bir konu değil” dedi.
Doğalgaza % 15, elektriğe % 10 zam, iğneden ipliğe her mala yapılan ÖTV zammı demekki ona göre sadece zenginleri ilgilendiriyor.
Yılmaz Özdil tam burda sormuş; “E Hani aynı sazın teliydik biz? Aynı bağın üzümü filan” ne oldu diye?...

Sayın başbakan ÖTV zamları konusunda;
“Sigarayı içmezsin olur biter. Alkolü biraz daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp ta Porsche otomobil kullanacağına Fiat kullan, Volkswagen kullan ne olacak...”
Sayın başbakan ülkede herkesi Porsche araba sahibi zannediyor herhalde.
Kendisi 500 bin TL lik 7.60 long model BMW ye biniyor. Tabi o başka. Tartışılmaz...
ÖTV de zaten “Özel Tüketim Vergisi” değil, “Öpülesi Türk Vatandaşı” nın baş harfleri oluyor. (Yılmaz Özdil)
Vatandaşın öpülmedik bir tek kulağının arkası kaldı. Ama % 50 halinden memnun...

Tarih: 16 Ekim 2011, 22:17 - İp: 217.***.**3.181
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

vallahi ben çok memnunum bana 1.6 hdi motordan sonra binemezsin 2 gün sonra satarsın filan demişlerdi amma ben çok memnunum hem iyi gidiyo hem az yakıyo. emmi sana şöyle diyeyim cinnah yokuşunu bilir isen ankara başından durup kalkaraktan tepesinde 4. vitese kadar bayılmadan çıkabilmekteyim(arabada 4 kişi ilen) yani korsadan sonra seni memnun bırakır. konforu filanda cabası

Tarih: 17 Ekim 2011, 21:07 - İp: 212.***.**9.212
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi ben gerçekten niyetlenmiş idim
lakin biladerde 1,3 cdti eski kasa var
lakin o bile bu araba gitmiyor diye ağlamakta ( corsadan terfi etti o da)
lakin seninki ondan yüz küsür kilo daga ağır
üstelik 5 fites ( eski doğanların arkasında bağaj kapağının orda yazar idi 5 fites diye lakin bunda yazmıyor üstelik )
ben çok perfahonmans istemem esasında
lakin çok da baymamalı
cosmo olanı 50 küsür civarı idi sanır isem

Tarih: 17 Ekim 2011, 21:13 - İp: 85.***.**7.115
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

emmi hakikaten yanılıyorsunuz. eski kasaya binenlerin hepsi aynı kanıdaydı ancak bu araba biraz daha ağır ama beygiride 5 fazla.tork aynı sanırsam. Bizim bir arkadaş vardı benle dalga geçerdi o araba gitmez filan diye arabayı aldım bindi arabaya biraz yüklendim aynen şunu dedi yok artık. kendisi kullandı bu motora ne yapmışlar böyle diyerekten şaşkınlığını belirtti.5 vites olması dez avantaj değil avantaj.eskisindeki 1 ve 2. vites bunda 1. vites yani torklanma aralığı daha yüksek doğal olarak çekiş vs sıkıntısı yok

Tarih: 17 Ekim 2011, 21:32 - İp: 212.***.**9.212
okyanus.
okyanus. (üye)

seninki cosmo mu emmi
açılır tavan var mı ( =şipidak )
birde 9 farklı aydınlatma modu nedir işe yarıyormu
uzun far asistanı var imiş doğrumu
kaça aldın sorması ayıp

Tarih: 17 Ekim 2011, 21:36 - İp: 85.***.**7.115
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

yok emmi benimkisi enjoy plus açılır tavan şayet istemedim c4 ün cam tavanı çatlayınca 5000 tl masraf çıkarmış idi sonrasında anladım ki tavanda cam gereksiz imiş. uzun far asistanı yolda giderken karşı yönden gelen aracın farlarını sensörler algılayınca kısa fara dönüyo otomatikman. ben 48000 tl araç için 2000 tl de navigasyon için ödeyerekten 50000 tl aldım emmi. ama baz model arabada bu kadar özellik olur. cruze dan tut otomatik farlara yokuş kalkış desteğine herşey var arabada

Tarih: 17 Ekim 2011, 22:31 - İp: 212.***.**9.212
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

alamıycan şeyleri sorma. başkasının şesini görmeyin kendisininkini mitralyöz sanırmış. Şesi derken silahını yani. 1.25 moturdan moturmu olur hiç. çekmiyomuş işte. toyotada çekmiyomuş zati.

Tarih: 17 Ekim 2011, 22:32 - İp: 88.***.**4.124
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi ben alacam demedim soruyorum sadece
ileride para olursa bilği şimdiden hazır olsun
altyapıya yatırım yapıyorum ben

Tarih: 17 Ekim 2011, 22:34 - İp: 85.***.**7.115
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tamam o zaman emmi. dizel 1.5 den aşşa olmıcak. hem fiyatıda güncellenmez kolay kolay.

Tarih: 17 Ekim 2011, 22:36 - İp: 88.***.**4.124
glavbux
glavbux (üye)
Yurtdışı / Amatör

pazar emmi eğer 1 aydır siftah yoksa yaptığın işe bakarsak bu ülkede işlerin iyi gittiği anlamına gelmiyor mu

Tarih: 18 Ekim 2011, 11:30 - İp: 91.***.**7.183
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 19 Ekim 2011, 00:33 - İp: 88.***.**4.124