panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Yazıklar Olsun, Haram Olsun!

Devletin bir kurumu olan EPDK, geçtiğimiz günlerde akaryakıt firmalarına sert bir uyarı çekti:

"Benzin fiyatları fahiş, istismar ediyorsunuz, bir an önce kendinizi toparlayın, fiyatları düşürün"

Ben de "hah.. nihayet geç te olsa devlet işe el attı" dedim.

Sonra EPDK baktı ki, firmalar fiyatları pek düşürmedi, kendisi işe el attı.
Akaryakıt dağıtıcılarının ve bayilerin kar oranını düşürdü.
Benzin fiyatı 3.20 den, 2.78'e düştü.

Amaaaaa.... İşin kirli yönü bugün açığa çıktı.

Akaryakıt firmaları ve bayilerine, "halkı soymayın" diyen devlet, bugün itibarıyla BENZİNDEN ALDIĞI VERGİYE ZAM YAPTI..!!

Ve benzin bugün tekrar 3.15 e çıktı

Yani:

Akaryakıt satıcısının payını keserek, o payı kendine aktardı.
"Hooop akaryakıtçı.. Halkı sen değil, ben oyacağım" dedi.

Şu anda DÜNYANIN YÜZ KARASIYIZ!! Dünyada benzinin en pahalı olduğu ülkeyiz!

Dünyada onca fakir ülke var, bizden 10 kat beter durumda olan ülkeler var.
Onlarda bile benzin bu fiyatlardan satılmıyor.
Bu bir UTANÇ TABLOSUDUR!

Petrolün varili 150 dolar iken, bizde benzin 3.20 civarlarıydı.
Petrolün varili 35 dolara kadar düştü bir ara.. Benzin bizde yine 3.20 civarlarıydı.

Korkuyorum şimdi tekrar ya petrolun varili 150 dolara çıkarsa??

---------------------------------------------------

Ben şu an devleti yönetenlere hiçbir zaman saldırmadım. Yaptıkları iyi icraatları bazen takdir ettim.

AMA BEN ENAYİ YERİNE KONMAYI HAZMEDEMİYORUM

Ben bu hükümete HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!
Akaryakıt firmalarına da HELAL ETMİYORUM! Petrolün varili 35 dolara düştüğünde bile bizi soymaya devam ettiler!

HARAM OLSUN BENDEN HAKSIZ YERE ALDIKLARI ONCA PARA!
BEN O PARAYI ALINTERİMLE KAZANIYORUM.

YAZIKLAR OLSUN..!!!

-------------------------------------------------------------------------

Cevap yazmak isteyen arkadaşlardan hakaretsiz, kavgasız katılmalarını rica ediyorum.

#panctom' tarafından 15.07.2009 22:28:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2009, 20:57 - İp: 88.***.**6.125
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

öğrenci harçlarına yapılan zamma ne demeli... içinizde çocuk okutan varsa, geçmiş olsun... yüzde 200 zam...

tek çaresi var, tayyip bıyığı bırakıp, cemaat bursu almak... ışık evlerinde filan kalmak...

iyi ki okulu bitirmişim...

Tarih: 18 Temmuz 2009, 17:43 - İp: 78.***.**4.253
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

öğrenci harçlarına %200 zam mı??

OHHHAAAAAA...................

Hangi gerekçeyle?
hangi enflasyona artışına endeksli??

OOHHHHAAAA................

Tarih: 18 Temmuz 2009, 17:46 - İp: 88.***.**6.207
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Madem harca %200 zam geldi.
Siz de burs bulup gidin abd de okuyun.
Hem burstan artırdığınız harçlıklarla da dönüşte 2 milyon dolara gemicik alırsınız.

Tarih: 18 Temmuz 2009, 18:54 - İp: 85.***.**9.204
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mersedes c 160 K yı gördünmü okyanum emmi. Boşver fakir insanları. Al bi tane. Çok güzel valla. hemde ortalama 7.1 yakıyomuş. Otomatik mukabili. Hemde 156 beygir.
Yakışır sana. Gerçi sana lüküs kaçar emme olsun.

Tarih: 19 Temmuz 2009, 09:50 - İp: 88.***.**9.190
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Büro tadilatı bitsin alır belki emmi..

Tarih: 19 Temmuz 2009, 22:58 - İp: 88.***.**7.20
okyanus.
okyanus. (üye)

Abi döndünmü ist.a
Tadilat bitecek gibi değil. Duvarları deldiler kırdılar. Tarumar oldu bizim ekmek teknesi.
Adam mercedesi rüyasında görüyor ancak. Sabah uyanınca 9.50 de yazmış mesajı.
Ne yaparsın abi taşra avukatı mertebesi. Rüyada mercedes görmek bile bir ayrıcalık onun için. Doğan slx den mercedese terfi etmiş rüyaları. Aç tavuk darı ambarı mukabili.

Tarih: 19 Temmuz 2009, 23:02 - İp: 85.***.**9.204
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Öyle tabi baksana, pazaremmi ist insn manzaralarını bilem kıskandı gali..,çekemiyor kendisi ne hikmetse..

Sinemacıda olamadı, bürosunda soba yakıyor..Acilen elindeki tüm ekipmanlarını da satması lazım zati..Tek tek,, topkapıda hâla gece pazarı var kurulur gece dörtte..Orada satsa çabuk elden çıkarır da..

Tarih: 19 Temmuz 2009, 23:06 - İp: 88.***.**7.20
okyanus.
okyanus. (üye)

Abi eskiden arabanın teybini çaldırır gider topkapıdan para verip geri alırdık.

Bir keresinde de bmw nin sol dikiz aynasını görmüştüm topkapı seyyarda. Adam 5 lira gibi birşey dedi. O zamanlar yanlış omasın 350 milyon filandı o ayna.
Benim reno 21 vardı o zamanlar. Bmw aynasını alıp takıp bmw görünümlü r21 yapmayı düşündüm bir an.

Şimdi bu adam sinema açsa behçet nacarla geçinemez abi. Keza bülent kayabaş ali poyrazoğluylada. Bodrum dönüşü bilet alırken gişede ali poyrazoğluyla karşılaştık. Abi nassın dedim görmeyeli. Sağol canım dedi kıllandım. Canım diye hitap etmesine gerek varmıydı abi. Hatırlarsın sen ali poyrazoğlu filmlerini de.

Tarih: 19 Temmuz 2009, 23:48 - İp: 85.***.**9.204
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hah haaayyy. Şİmdi buraya senin arabanın resmini koyup arkadaşların renk ve göz zevklireni bozmayı asla istemem. Ol sebeple senin araba benim araba mevzuuna girmiyorum. Artıkın senin avkat olduğundanda şüphe ediyorum. Sende daha ziyade seyyar satıcı tipi gördümdü. Kim bilir ne kadar para verdin KOnyalıdaki adamlara, ben gelince avkatım nassın falan deyin itibar edin diye.
Zaten anlamalı idim hergelişimde farklı bir araba ile karşılanamndan beni. DEmekki rengini unutuyo ama modeli unutmuyo.
Kumköy abi bende ne manzaralar var bi bilsen sen. Geçenlerde pamıkkaleye gittimdi.

Tarih: 19 Temmuz 2009, 23:56 - İp: 88.***.**9.190
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hatırlarım okyanus o emmininde filimlerini..Uçakta yan yana otursaydınız muhabbet ede ede gelirdiniz sabya gökçene gali..

pazaremmi madem pamıkkale karelerin var eklesene bir bir bakalım bari traventerlere beyaz mı hâla..
[Beyaz ayarına dikat et gali..]

bak biz ayaktaki lekeyide görürüz taa uzaktan 300 mm den de mesela,dedik..

Tarih: 20 Temmuz 2009, 00:19 - İp: 88.***.**7.20