ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Van Debremi Ve Vatandas Yorumlari

Maalesef Türkiyenin henüz gelişmiş olduğunu söylemek pek doğru olmaz, Türkiyede bugün önüne gelen herkes inşaat yapıyor,bu yasalarla zorlaştırılmalı.bu arada araba alırkenki ehemmiyeti daire alırken de gösterebilsek (beton testleri, yapım sırasında fotolar v.b) dürüst müteah. leri ayırt edebiliriz.

1999 yılından beri bir sürü kalemden, bizden deprem vergisi alıyorsunuz. Halktan daha neyin yardımını talep ediyorsunuz ? Kan ihtiyacı haricinde neyin yardımı bu. Toplanan paralarla Van yeni baştan inşaa edilir. Yetmezse o zaman isteyin...

Van şehrinin nüfusu 1.020.000(2009 sayımına göre) ve prefabrik ve çadır için 30 ülkeden yardım istiyoruz.İstanbulun nüfusunu hesaplarsak istanbul depreminde dünya yetmez uzaylılardan yardım bekleriz artık.

Japonya bile çok iyi organize olmasına rağmen dünya ülkelerinden yardım talebinde bulundu,adı üstünde doğal afet bu dünya bizim yaşadığımız bir gezegen her ne kadarda her ülke sınırlarını belirlesede böyle durumlarda herkes birbirinin yardımına koşmak zorunda.

Van"da yaşamış olduğumuz bu depremde 30 ülkeden yardım istediğimizi düşünürsek, demek ki ! bu deprem İstanbul"da olmuş olsaydı artık tüm dünyadan yardım dilenirdik. Allahım sen bizi koru yarabbim... toplanan deprem vergileri ne oldu biri bunu bana açıklasın...

Tarih: 25 Ekim 2011, 23:20 - İp: 78.***.**1.187
koroglu1414
koroglu1414 (üye)
Bolu / Amatör

http://www.aksam.com.tr/chpli-vekil-otvyi-sordu--75275h.html
http://www.facebook.com/photo.php?v=2253465969713
Vekilimiz mecliste dile getirdi;kıyamet koptu..

Tarih: 25 Ekim 2011, 23:30 - İp: 88.***.**9.85
fubu
fubu (üye)
Antalya / Meraklı

kardeş lafım herkeze öyle ortaya falan değil
üzerinde yaşadımız toprak türkiye eğer bilen varsa ortaya dökmüştür şimdiki gibi ama boş konuşmasın
burası yol geçen hanı değil bir ülke adelet var hak var hukuk var polis var adalet var
örneğin:
Türkiye bugün F16 uçaklarını yapan, Aselsan’da 4 bin 500 mühendis çalıştıran ileri teknoloji bilgi sistemleri yatırımları yapabilen bir ülke. Türkiye’nin küçümsenmemesi gerek. Yan sanayi de ciddi bir konuma geldi. Bugün 1 milyon 200 bin araç bu ülkede zaten üretiliyor
bende mühendis adayıyım peki bir mühendisin maaşı ne kadar 2 bin falan yani sadece bu devlet aselsandan ibaret mi
değil bir uçağın kalkış maliyeti 500 bin tl ee bide dağda uraştığımız it sürüleri var bu ülkenin her şeyi var fakat önce
şunu soralım kendimize ben ne yaptım bu ülke için okumak yada işe girmek den bahsetmiyorum onları senin hayatını yönlendiren bir direksiyon olarak gör

ben sordum ben bu devlet millet için hiç bir şey yapmadım arkadaş ben ama ben şunu yağacağım ben türk genciyim
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

eğer hakkın yenildiğini söylüyorsan ve elle tutulur delillerin varsa sonuna kadar arkanızdayım arkadaş
öyle vergi alınıyor devlet nerde nerde bu paralar eğer sen yönetebileceksen demokrasi de var bu ülkede gider partine girersin seçilirsen yönetirsin
yada devleti karşına alarak bazılarının yaptığı gibi kolay yoldan özerklik isteyim dağda kendini paralarsınız dediğimiz gibi demekrosi var
burada tekarar tekrar süstüne basarak söylüyorum kanıtınız varsa yolunuz açık olsun

ama lütfen daha doğru şeylere bakalım

uzaylılardan yardımda isteyebilirsiniz ...!

Tarih: 26 Ekim 2011, 00:23 - İp: 78.***.**1.241
ozansan
ozansan (üye)

Laflar bana ait degildi eger bana ise...Okuyucu yorumlarini astim gitti.

Bana sorarsan ben ne yapmisim bu devlet icin;

Benzini %100zamli alip verginin kralini vermisim.

Arabada bi araba parasi kadar daha vergi vermisim daha ne yapayim.Elime cadir alip VAN a dagitmayami gideyim...Guldurmeyin adami...Gormedinmi rezaleti televizyonda.Adama soruyolar bu bina yikik bu saglam niye;Cevap;Allahin taktiri.Allahin taktiri degil belasi...Gunahi kime,o masum,ne oldugundan habersiz insanlarin ve cocuklarin hakkini yiyen tum yetkili kisilerin.Yani hepsi kisaca cehennemlik...Namaz kilmakla olmuyor bu isler...Sushi yiyip Japonlar kadar beyniniz ve ahlakiniz olsa daha faydali olursunuz dunyaya ve ahiret icinde kendinize...

#ozansan' tarafından 26.10.2011 01:35:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2011, 01:14 - İp: 78.***.**1.187
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Ozansan,
Türkiye kimseden yardım istemedi.
Yardıma ihtiyacı olmadığını belirterek, yardım öneren 30 ülkeye teşekkür etti. Sadece Azarbeycan sormadan derhal 3 uçak yardım ve teknik eleman yolladı. Gelen tek dış yardım budur.

Sezar'ın hakkını Sezar'a vereceksin. yardım istenmedi.

Esas sorun yamuk yumuk binalara izin veren Belediyelerde, ve onları denetlemeyenlerde.
Umarım Istanbul'da acımadan tedbir alırlar, yoksa dediğin gibi bir felaket olur.

japonya'nın karşılaştığı afet ise dünyada eşi benzeri olmayan bir felaketti.

Tarih: 26 Ekim 2011, 01:24 - İp: 85.***.**9.208
ozansan
ozansan (üye)

Simdi istedi...

Ayrica Sezarin hakki ne ki hakkini vereyim.Battaniye dagitmasini bilmeyen bi devlet en azindan Japonyadan battaniye dagitma uzmani getirebilirdi...

#ozansan' tarafından 26.10.2011 01:37:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2011, 01:34 - İp: 78.***.**1.187
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

ozana katılıyorum.

Tarih: 26 Ekim 2011, 19:22 - İp: 213.***.**4.116
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

1999 yılında Marmara depremi sonrasında deprem yıkımlarını finanse etmek için çıkarılan deprem vergisinin bu hükümet hesabını veremiyor.
Rahmetli Ecevit toplanan deprem vergilerinin nerelere harcandığını her ay kalem kalem açıklardı.
Bu hükümet bilgi vermediği gibi, 9 yıldır fonda toplanan 40 milyar TL nin (Eski para ile 40 katrilyon) ne olduğu, nereye kaydırıldığı da bilinmiyor.

Sadece bu olsa iyi. 2007 de Deprem konseyi lağvedildi. Bir deprem ülkesi olan Türkiye'de Marmara depremi sonrasında kurulan ve geliştirileceği ve daha kapsamlı olarak çalıştırılması gereken bir organizasyonun lağvedilmesi hangi akıla hizmettir. o da bilinmez...

Tarih: 26 Ekim 2011, 20:31 - İp: 188.***.**1.158
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

17 ağustos ve 12 Kasım depremlerini bizzat yaşamış biri olarak şu an öfkemden, hıncımdan delirmek üzere oldığumu belirtmek istiyorum..

O depremlerde bizim ve komşularımızın evleri ya yıkılmış ya yarıya yıkılmış ya da ağır hasar almıştı..İçlerine girmek mümkün değildi..İşte bu haldeyken ve Sakaryada olduğumuz haldeyken köyümüze giyecek ve yiyecek yardımı ancak BİR AY SONRA gelmişti...ÇADIR İSE HİÇ GELMEMİŞTİ...

AMA BENİM KÖYÜMDE, AMA SAKRYADA, AMA İZMİTTE, DÜZCEDE HİÇ KİMSE BUNU DEVLETE İSYANA DÖNÜŞTÜRMEMİŞTİ..Gelenleri Allah Razı olsun ile karşılamış gelmeyenleri ise Allah Devletimize Zeval vermesin ile karşılamıştı.

Vannn...Türkiyenin bir ucunda bir yer, deprem için hiç beklenmeyen bir yer, bir pazar ve aniden büyük bir deprem ile sarsılıyor..Ve sonra adam 24 saatte 50 bin çadır neden dağıtılmadı diye devlete ağzına geleni sayıyor..Onlarca bina yıkılmış, insanlar ölmüş, sıkışmış, enkazın altında kalmış ama adamın derdi kameralar karşısında pekaka propagandası yapmak.Bakıyorum pekakanın borazanı olmuş "nerde devlet , nerde emniyet" diye timsah göz yaşları ile naralar atıyor..

ALLAH SENİ KAHRETSİN EY pekakaka BORAZANI..

ALLAH HEPİNİZİ KAHRETSİN EY BU BORAZANLARI ÖTTÜREN TÜM MEDYA...

#lazut' tarafından 26.10.2011 23:09:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ekim 2011, 22:50 - İp: 88.***.**5.222
siwma
siwma (üye)
İstanbul / Amatör

kenan abiden haber alan varmı? inşalllah iyidir . bence kuru yorumlar yerine yardım etmek gerek maddi manevi .yasamayana anlatmak cok zor şükürler olsunki ben ve ailem hayatta.bicok arkadaşımı kaybettim kimileride enkazda

Tarih: 26 Ekim 2011, 23:56 - İp: 176.***.**1.201
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

enteresan seyler okudum, ciddi misiniz anlayamadım gercekten?

turkiye'nin kimseden yardım istememesi kelimenin tam anlamıyla GERZEKLİKTİR. denklem basit, daha cok kurtarma ekibi= daha cok kurtarılan kurban.
adamlara yevmiye dagıtmıyorsun adam gonullu geliyor. bizimkiler biz guclu ulkeyiz demek için (hadi komplo teorisi kuralım; sadece turk devleti yardım etti dedirtmek için belki?) kendi vatandasının kurtulma umudunu yitirmesine neden oluyor.
belki 10 ulkeden on ayrı kurtarma ekibi gelse suanda enkaz altından 10 kişi daha sag cıkmıs olacaktı.
sen on kişi için mi adamlara minnet duyacagız demezsin sanırım?
dusun ananın babanın cocugunun o enkazın altında yattıgını.. ve devletinin 40 ulkeden gelen yardım talebini reddettigini..

öyle vergi alınıyor devlet nerde nerde bu paralar eğer sen yönetebileceksen demokrasi de var bu ülkede gider partine girersin seçilirsen yönetirsin

bukadar sacma bir argumanı bir muhendisin uretmesi gercekten şaşırttı beni. allah kerim.
elle tutulur veri mi arıyorsun? 300000 kişilik sehre battaniye saglayamıyorsan eger 12 yıldır herseyden alınan verginin nereye gittigini cıkıp acıklayacaksın birader.
o parayla suanda turkiye uzerinde faliyette olan butun hastane ve okul binaları yıkılır tekrar yapılır.. cadır battaniye yetiştirmekten bahsediyoruz burada..
300binlik sehre yardım yollayamayan 15 milyonluk istanbul yıkıldıgında ne yapacak sorgulayın biraz, beyniniz yanmaz korkmayın.
12 senedir toplanmıs milyarlarca liranın hesabını veremeyen bir hukumet var ortada ve bu paraların nereye gittigi sorgulandıgında "yonetebileceksen sen yonet birader" diyen bir muhendis adayı..
analitik düşünce bu degildir sanmıyorum..
o paralar nasıl yonetildi az cok biliyoruz gerci ama neyse ayan etmeye gerek yok...
yazık.

yada devleti karşına alarak bazılarının yaptığı gibi kolay yoldan özerklik isteyim dağda kendini paralarsınız dediğimiz gibi DEMOKRASİ var

demokrasi tanımından anlamam gerekirdi zaten, boşa yazmısım okadar...

sefer hocam depremden once kacak cektigi elektrikle ahırına klima taktıran, cocuk yardımı almak için 10 tane doguran yeşil kartlı adam iki eli yagda balda iken de şikayet ediyordu zaten, şimdi etmiş etmemiş ne farkeder?
o enkazın ustunde cok sevdikleri gerillanın degil de tece askerinin cabaladıgını gormuyor bilmiyormu bu halk sanki de pekeke propagandasından etkilensin..
bu provokatore inanandan zaten hayır gelmez, boşa sıkma canını..
su zor gunler gecsin hele

Tarih: 27 Ekim 2011, 00:47 - İp: 217.***.**0.126