anka_61
anka_61 (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Türk Heyetini Sınırdan İçeriye Sokmadıla

Türkiye'den Filistin halkının yaralarını sarmak için giden, aralarında 2 eski milletvekili ile çok sayıda doktorun bulunduğu 30 kişilik heyet, Mısırlı yetkililerin izin vermemesi nedeniyle Refah Sınır Kapısı'ndan dünden bu yana bekliyor.

#anka_61' tarafından 25.01.2009 00:23:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ocak 2009, 18:31 - İp: 212.***.**0.27
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Cık

gitmiyor

Tarih: 23 Ocak 2009, 17:27 - İp: 81.***.**6.113
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

t.y. illa boş atmak zorunda değilsin. Belki telefonun bpş mesaj göndermiyordur. Bişeyler yazıp da göndermeyi dene

Tarih: 23 Ocak 2009, 17:39 - İp: 78.***.**7.42
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

güncelleme
---

" Boş mss'yi 2868'e gönder . Bir kaç saniye sonra Kızılaydan teşekkür mesajı geliyor. "

Tarih: 23 Ocak 2009, 21:42 - İp: 88.***.**8.255
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

t.y.
Bir arkadaşımın telefonunda da sıkıntı yaptı mesaj gitmedi. Hattını benim telefona takıp mesaj yolladık. Telefon ayarlarıyla ilgili olabilir.

Tarih: 24 Ocak 2009, 10:47 - İp: 78.***.**5.148
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Bizim fethiye müftülüğü, camilerden 45. 887 tl toplamış Gazze için.. Eminim Türkiye geneline vurunca ciddi rakamlar toplanmıştır.. Arkadaşlar artık biraz da yurtiçi derneklerimize yardımlarda bulunalım.. Ülkemizde de en az gazzedeki kardeşlerimiz kadar perişan vatandaşlarımızın olduğuna eminim. Hatta birkaç tanesine şahitim.. Engelliler, yaşlılar, çocuklar, lösemi ve benzeri hastalılar iel ilgili ve aklıma gelmeyen pekçok dernek bizlerin yardımlarına muhtaç yaşıyorlar..

Tarih: 25 Ocak 2009, 00:14 - İp: 88.***.**5.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Einim toplansa bu sefer senin gibiler seçim yatırımı derler.

Tarih: 25 Ocak 2009, 00:19 - İp: 85.***.**5.1
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yapmasan neden yapmadın derler
yapsan neden yaptın bu yardımlarla insanlar kandırıp oymu alcen derler

Tarih: 25 Ocak 2009, 15:50 - İp: 85.***.**5.91
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey ve makara sizi tanımasam CHP li dicem herşeye muhalefet ediyosunuz siz

Tarih: 25 Ocak 2009, 16:03 - İp: 78.***.**5.111
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 25 Ocak 2009, 16:15 - İp: 88.***.**7.87
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Kızılay Başkanı ne diyor ?

Kerem Şalom Kapısı'ndan içeri giren tek yardım kuruluşu Türk Kızılayı. Biz oraya 70 milyon insanın onurunu ve gururunu da beraber götürüyoruz. Bakınız, Filistin'e, Gazze'ye para gitmiyor. Bizim vasıtamızla temel gıda maddeleri, ambulans, doktor, hemşire gibi yardımlar gidiyor. Para gitmiyor, çünkü uluslar arası bankacılık sistemi orada çalışmıyor. Vatandaşlarımız bilmelidir ki, kermesti veya başka bir şeydi, bu hareketler doğru değil."

İHH İnsani Yardım Vakfı başta olmak üzere birçok yardım kuruluşu Kerem Şalom Kapısı'ndan değil ama Refah Kapısı'ndan Gazze'ye tonlarca yardım soktu; sadece İHH'nın Mısır üzerinden gönderdiği üç kargo uçağı dolusu yardım malzemesinin değeri –yapılan nakdi yardımlarla beraber- 10 milyon lirayı geçiyor; üç milyon lira değerinde malzemelerle yüklü olan İHH yardım gemisi de yolda…

İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve arkadaşları daha bombardıman devam ederken Gazze'ye girerek yardımların dağıtımına bizzat nezaret etmeye başladı; Kimse Yok Mu ve Yardımeli elemanları da yardım sokmakla yetinmeyip Gazze'ye bizzat girdiler…

Ayıp Yahu ! Koskoca Kızılay Başkanına yakışmadı .....Bizde ailece Kızılay vasıtası ile yardımda bulunduk ancak diğer yardım kuruluşlarını zan altına sokabilecek bu tip beyanatlar doğru değil..

#ocanic' tarafından 27.01.2009 14:09:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2009, 13:53 - İp: 78.***.**6.243