mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Trt 6 Hayırlı Olsun

Ardı arkası kesilmeyen tavizlere yeni yılın ilk günü TRT (Türkiye Radyo ve Televizyonu) bünyesinde kurulan TRT 6 nın kürtçe yayına başlamasıyla bir yenisi daha eklenmiştir.

Çeyrek asırdır mücadele edip binlerce şehit verdiğimiz pukaka örgütünün ve yandaşlarının sık sık gündeme getirdiği ancak gerçekleşmesini hayal bile edemedikleri konular akp iktidarıyla birlikte oy malzemesi yapılarak birer birer gerçekleşirken verilen her taviz bir yenisinin habercisi olmuştur. Bu yüzden merakla sırada ne var diye bekliyoruz.

Tarih: 2 Ocak 2009, 00:55 - İp: 78.***.**9.12
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Rokomet senden bu kadar mantıklı cümleler duyacağım hiç aklıma gelmezdi.

Tarih: 2 Ocak 2009, 17:03 - İp: 88.***.**3.32
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Türkmenim, Türkmence yayın istiyorum..

Tarih: 2 Ocak 2009, 17:09 - İp: 85.***.**5.235
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ZAten Türkiyede 52 milyon Türkmen (Bİldiğin Türk) varmış Allahın cahili. Türkmenmiş. Yuh be bu kadar olur.

Tarih: 2 Ocak 2009, 18:41 - İp: 88.***.**3.32
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Türkçe bilmeyen doğulu kadınlar çok gördüm.Onlar kürtçeden bşka bir dil bilmniyorlardı.Ve o zamnalr TRT vatan hainliğidir etmeyin gitmeyin derken birileri bunu hiç bir kimsenin anlamadığını bilip yıllarca onun anlayacağı dil ile onalara Türkiye Cumhuriyetine karşı ayaklanmayı empoze etti..Ve sonuç..

Yukarıdaki bir çok arkadaş gibi bence de çok iyi oldu.Ama çok geç kalındı.bu noktadan sonra birileri " işte savaştık ve kazandık.Siz bir Tv kurdurduk diyecek"

Ama onlar böyle diyecek diye bu kanal açılmammalı mıydı?Tabi ki hayır..

Bugün roj larda hainlerin nasıl karakol bastıklarını anlatan kürtçe belgeseler yayınlanıyor..ve çocuklar onlara özeniyorlar..keşke o dil bilmeyenlerin dilinden bu ülkenin bölünmez bütünlüğü analtılsa..Keşke abuk subuk tv dizileri yerine adam akıllı - Tek Türkiye yi izlemiyorum ..Çünkü konu güzel çekim berbat- kürtçe diziler belgeseller olsaydı.

Bundan sonra ne olur..herkes kendi dilinde tv ister..Ama bence devletin bir tane kanalı olmalı.o da Türkçe..Ama diğer dillerde tv krulmasını da teşvik etmeli.Sonra da denetlemeli..

Biraz uzun oldu ama son bir şey daha deyip tartışmadan çekileceğim.Benim normal şartlar altında en çok izlediğim kanallar karadeniz tv, hamsi tv, kadırga, kaçkar, çay tv ve mavi karadeniz gibi benim kültürmdeki benim dilimdeki kanallardır..Ama o kanalla bana bu ülkeyi bölmeyi öğretmiyor..Bilakis bu topraklara bağlılığımı artırıyor..

TRT6 da aynı amacı gütmeli..

Tarih: 2 Ocak 2009, 18:47 - İp: 88.***.**8.108
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Az evvel asker arkadaşımla konuştum. Kendisi arap asıllı ve O da arapça yayın istiyormuş..

Ben idam cezasının geri gelmesini istiyorum..

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:05 - İp: 85.***.**5.235
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

keşke o dil bilmeyenlerin dilinden bu ülkenin bölünmez bütünlüğü analtılsa..

Bundan sonra artık dil bilmeyenlerin dilinden bu ülkenin bölünmez bütünlüğü anlatılır. Köylerdeki50-80 yaşındaki Türkçe bilmeyen kürt kadınları dağa çıkmaktan vazgeçer. Terörde böylece son bulur. Gökten üç elma düşer.. Bu rüya böyle devam eder..

Bizim orda dilencinin karnı doymaz derler.

Osman Baydemir şimdiden başlamış, Trt de kürtçe serbest de belediyede niye yasak diye.

Unakıtanın şamar oğlanı yök başkanı üniversitelerde kürtçe dili ve edebiyatı bölümü açılabileceğini müjdelemiş. Hele bir bu bölümü açalım kürt enstitüsü de ondan sonra gelir demiş.

Bunlar hep birer aşama.

Tv tamam. Bakalım bundan sonra hangi talebi dayatacak kürtler.

50 kişiden bir tanesi bayrağımız altına gelecek diye kürtlere rüşvet verilmez. Diğer 49 una da istediklerini verirsiniz o zaman. Devlet biz Türklere rüşvet verdiği için mi bayrak altındayız.

Peki bu ülkedeki boşnakların, lazların arnavutların günahı nedir. Devlete isyan edip terörist olmadıkları için mi bunlara da kendi dilinden tv yayını yapılmaz. Teröre başvurmadıkları için mi ana dilinden mahrum bırakılarak cezalandırılırlar sizin mantıkla.

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:08 - İp: 85.***.**1.216
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Trt-6 siyasi iktidarın propaganda amaçlı kanalı olarak kullanılırsa bir halta yaramaz.
Göreceğiz...

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:12 - İp: 78.***.**8.192
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Yerel seçim öncesi böyle tavizler de pek bir manidar..

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:19 - İp: 85.***.**5.235
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Diyarbakıra Türk bayrağı asamayan ABD görevlisinden ne beklenir başka.

Tarih: 2 Ocak 2009, 19:27 - İp: 85.***.**1.216
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 2 Ocak 2009, 20:39 - İp: 88.***.**3.32