mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Trt 6 Hayırlı Olsun

Ardı arkası kesilmeyen tavizlere yeni yılın ilk günü TRT (Türkiye Radyo ve Televizyonu) bünyesinde kurulan TRT 6 nın kürtçe yayına başlamasıyla bir yenisi daha eklenmiştir.

Çeyrek asırdır mücadele edip binlerce şehit verdiğimiz pukaka örgütünün ve yandaşlarının sık sık gündeme getirdiği ancak gerçekleşmesini hayal bile edemedikleri konular akp iktidarıyla birlikte oy malzemesi yapılarak birer birer gerçekleşirken verilen her taviz bir yenisinin habercisi olmuştur. Bu yüzden merakla sırada ne var diye bekliyoruz.

Tarih: 2 Ocak 2009, 00:55 - İp: 78.***.**9.12
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Apoda karşı çıkmış.

Tarih: 7 Ocak 2009, 09:55 - İp: 88.***.**0.136
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Türkiye’deki 56 Çerkes derneğinin çatı örgütü Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Çankaya Köşkü’nde yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Çerkesçe (Adıgece ve Abazaca) yayın taleplerini iletmiş...

Önceki gün yapılan görüşmede KAFFED heyeti, “Türkiye’de yaşayan 6 milyon Çerkes” bulunduğunu bildirmiş...

Heyet ayrıca üniversitelerde Adıge - Abhaz Dili ve Edebiyatı bölümlerinin açılması önerisinde bulunmuş... Lazlar, Gürcüler, Araplar,Tatarlar, Pomaklar, Süryaniler, Romanlar derken sırada hayli etnik grup var. Haydi TRT...

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:23 - İp: 88.***.**5.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

TRT 21, TRT 22, TRT 23,..........
Japonyaya yolculuk ne zaman.

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:25 - İp: 88.***.**0.136
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Pazarbey arabaylamı geliyorsun sen. Yoksa kamyon otostopuylamı.

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:29 - İp: 88.***.**5.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kamyonla geliyom. o kadar yolu araba sürerek gelemem.

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:30 - İp: 88.***.**0.136
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bence cok abartılıcak bi şey degil ... Olması'nın bi zararı yok...

Tarih: 7 Ocak 2009, 12:46 - İp: 85.***.**8.27
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Çok güzel oldu. Nihayet yıllardır başarısız uygulamaların aksine gerçek çözüm yolları aranmaya ve uygulanmaya başlandı. roj tv seyredeceklerine devletin kanalını seyretsinler. Sürekli bölücü propagandalara maruz kalacaklarına, hayata dair programlar, belgeseller seyretsinler, Türkü dinlesinler, çok daha iyi. Bunu kim yapmış olursa olsun ben desteklerim.

Tarih: 7 Ocak 2009, 13:00 - İp: 78.***.**5.148
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Çerkezlerde kendi dillerinde yayın istemişler.

Bu işin sonu nereye varacak bilemiyorum.

Yakında ermeniler, yahudiler herkes sıraya girecek bizim dilimizde de yayın yapılsın diyecekler.

Önce türkçe'yi güzel bir şekilde öğretin yurdumun insanına.

Tayfun sen sanıyormusun ki roj tv'yi seyreden seyretmekten vazgeçip trt'nin yayınlarını seyredecek. Kusura bakma ama ben kürtler hakkında o kadar iyi niyetli olamıyorum nedense.

Tarih: 7 Ocak 2009, 14:32 - İp: 81.***.**8.180
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Selam Sultan;
Evet bence roj yerine Trt 6 yı seyrederler. En azından bu seçenekleri olur diye düşünüyorum. Yıllarca Kürtçe müzik yasak oldu, yayın yasak oldu da başarılı bir sonuç mu elde edildi. Bence aksine tepkiye sebep oldu. Çerkezler konusunda da eğer ciddi bir potansiyel varsa neden olmasın zaten nasıl engelleyeceksin ki? Sen yapmazsan başkası yapıyor ve istediği gibi de yönlendiriyor.
Elbette ki Trt 6 ile tüm sorunlar halledilemez ya da pkk sempatizanlarının bu yayınları seyredeceğini sanmıyorum ama en azından Kürt vatandaşlarımızı da kendi elimizle pkk propagandası yapan kanalları izlemeye sevketmeyelim. Ben bunu terörle mücadelenin bir şekli olarak görüyorum ve AKP nin bu kararı ordunun onayı olmadan yapamayacağını düşünüyorum. Umarım ben yanılmıyorumdur da sen yanılıyorsundur

Tarih: 7 Ocak 2009, 14:48 - İp: 78.***.**5.148
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

sorunların çoğu
iyi niyet eksikliğinden kaynaklanıyor
zararın neresinden dönülürse kar dersek belki bir yere varılır
varılacak yol tayin edilmişse tabii
niyetleri boza boza düşmanlık paydah olmadımı
şimdi olumlu bikaç bişey olacak olsa çomaklar hazır
herkes sanırsın TDK söylemler dizidizi ama uygulama sıfır
kendi ülkemizde yabancı gibiyiz