bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Suç Atatürk’teymiş...

Emin Çölaşan'ın pazar günü köşesinde yazdığı yazıyı alıntı yapıyorum...

"SiZCE SUÇ KiMDE?!!!

TÜRKİYE’de belli kesimlerden fışkıran Atatürk düşmanlığının hangi boyutlara ulaştığını ve nasıl sinsice sergilendiğini bu fotoğrafta bire bir görüyorsunuz.

Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde cadde ve sokaklara bu doğrultuda afişler asılıyor. Aynen şöyle:

"Alkollü sürücüler her gün trafik kazalarında hayat kaybediyor, kaybettiriyor."

Bu bölüme itirazımız yok. Sürücünün alkollü olması elbette ki çok tehlikeli bir şey. Afişte ayrıca -büyük harflerle- soruluyor:

"SİZCE SUÇ KİMDE?"..."

Yanıtı verilmiyor ama bu ifadenin hemen altında, ne ilgisi varsa (!) Atatürk’ün resmi: "1881-1938"

Cingözce, tamamen bilinçli hazırlanmış bir afiş.

Alkol ve Atatürk özdeşleştirmesi!.. Ve suç Atatürk’te!

Gümüşhane Valisi ve Kelkit Kaymakamı, bu afişi herhalde görmemişler! Görseler bile anlamını, verdiği mesajı kavramamışlar! Türkiye’de şimdi böyle oyunları çaktırmadan oynuyorlar.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 01:42 - İp: 88.***.**8.8
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

10 dakika önce Atatürk'le ilgili bir belgeseli izlemeyi bitirmiş biri olarak kınıyorum bunu.

Gerici düşünce adı üstünde gericidir ve eline geçirdiği herşeyin sömürüsünü yapmaya devam edecektir.Herkesi uyanık olmaya davet ediyorum,çünkü asla ikna edemeyeceğimiz insanlar hep olacaktır.Aydınlık yolumuza balçık atanlara asla izin vermeyeceğiz(m).

Tarih: 29 Mayıs 2007, 03:09 - İp: 144.***.**2.110
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bisküvit bu öküzün altında buzağı aramak. o afiş eğer gözlerim yanlış görmüyor ise jandarma trafiğin. Jandarma böyle şey yapmaz.
Bu huzurumuzu bozmaya çalışan çölaşan ve avanesinin uydurmasından başka bir şey değil.
Ayrıca ülkemizde Atatürk düşmanlığının körüklendiğine inanmıyorum.Yok öyle birşey. Bu küçücük bir kesimin genellenmesi anlamına gelir.
BU ülke insanının kahir ekseriyeti ülkesini, cumhuriyetini, Atatürkü ve demokrasiyi seviyor.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 08:52 - İp: 88.***.**5.169
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

El salvadorla Honduras, 2 komşu ülke ...
Yıllar önce Dünya kupası eleme maçı oynadıkları bir maçtan sonra ,birbirlerine savaş ilan ettiler ve savaştılar...
Emin Çölaşan bunun yanında yine iyi, hiç olmazsa savaş çıkartacak kadar etkili değil...

Tamam bu topraklarda Atatürk düşmanlığı yapan lanet olası bir kesim var bunu kabul ederim ama öndeki afişle arkadaki afiş üstüste bindirilerek çekilmiş bu fotoğraf tamamen açıya bağlı olarak görülüyor iki adım öteden öyle göremezsiniz mesela.

Anlamsız, saçma sapan ve hastalıklı bir ruh halini yansıtan hoş ve boş bir yazı...

Tarih: 29 Mayıs 2007, 09:41 - İp: 213.***.**2.98
mystory
mystory (üye)
Kırıkkale / Amatör

Bence özellikle montaj yapmışlar gibi, yani öle bi ayrıcalık var ki fotoğrafda yinede neyse böle birşeyi kanı bozuklar yapar...

Tarih: 29 Mayıs 2007, 09:49 - İp: 88.***.**1.155
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

öküz altı buzağı olmadı artık fil altında zebra arayalım..

Tarih: 29 Mayıs 2007, 11:02 - İp: 88.***.**2.111
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Gazeteyi görme şansınız varsa bir de oradan bakın. Montaj Montaj

Tarih: 29 Mayıs 2007, 12:15 - İp: 88.***.**9.33
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Bu adamlara öyle bir montaj yapmak lazımki el içine çıkamasınlar..Geçi montajada gerek yok..hepsi doğuştan montajlı bu edepsizlerin..

#gordi' tarafından 29.05.2007 15:03:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 15:02 - İp: 88.***.**6.208
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

PÜÜÜÜÜ gerekli yerlere şikayet edecek bir babayiğit varsa sevinirim.Demek montaj ha gecenin 3ünde delirtmişti beni bu fotoğraf.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 16:52 - İp: 144.***.**2.110
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hakkatten yav Atatürk posteri arkada asalı. Beyaz afis önde.Vay deyyuslar vay. Böyle açı oyunumu yapıylır. Terbiyesizler. Eşşoğlu eşşekler. Hakkatten bunlara iyi bir montaj yapmak lazım.
Peki bu fotoğrafı bilirbilmez alıp köşe yazısına taşıyana de demeli. Ben demiyorum.okur mokur iş çıkarmayalım başımıza.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 17:20 - İp: 88.***.**5.169
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

bu emın colajanı nerde bır fıtne varsa o orda...
Medyayı takıp edersen arkadasım valının ve kaymakamın bu konuda kı acıklamalarını okuyabılırsınız...

Tarih: 29 Mayıs 2007, 20:48 - İp: 85.***.**9.20