bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Suç Atatürk'teymiş...

Emin Çölaşan'ın pazar günü köşesinde yazdığı yazıyı alıntı yapıyorum...

"SiZCE SUÇ KiMDE?!!!

TÜRKİYE’de belli kesimlerden fışkıran Atatürk düşmanlığının hangi boyutlara ulaştığını ve nasıl sinsice sergilendiğini bu fotoğrafta bire bir görüyorsunuz.

Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde cadde ve sokaklara bu doğrultuda afişler asılıyor. Aynen şöyle:

"Alkollü sürücüler her gün trafik kazalarında hayat kaybediyor, kaybettiriyor."

Bu bölüme itirazımız yok. Sürücünün alkollü olması elbette ki çok tehlikeli bir şey. Afişte ayrıca -büyük harflerle- soruluyor:

"SİZCE SUÇ KİMDE?"..."

Yanıtı verilmiyor ama bu ifadenin hemen altında, ne ilgisi varsa (!) Atatürk’ün resmi: "1881-1938"

Cingözce, tamamen bilinçli hazırlanmış bir afiş.

Alkol ve Atatürk özdeşleştirmesi!.. Ve suç Atatürk’te!

Gümüşhane Valisi ve Kelkit Kaymakamı, bu afişi herhalde görmemişler! Görseler bile anlamını, verdiği mesajı kavramamışlar! Türkiye’de şimdi böyle oyunları çaktırmadan oynuyorlar.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 01:42 - İp: 88.***.**8.8
tekin01
tekin01 (üye)
Niğde / Amatör

Tövbe, tövbe....
Bunu yapsa yapsa çölajanı yapmıştır.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 21:38 - İp: 81.***.**5.86
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasım colajanını bugunkı yazısını okumanı tavsıye edrım.
Yıne fıtnecının mumu hemen sondu..
(http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/6609685.asp?yazarid=5&gid=61

"Her yıl mayıs ayının ilk haftası dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de Trafik Güvenliği Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu itibarla Kelkit ilçemizde 5-14 Mayıs 2007 tarihleri arasında Trafik Haftası etkinlikleri çalışmalarında sürücü, yaya ve öğrencilere yönelik hazırlanan program dahilinde bulunan afiş, broşür, ilköğretim ve lise okullarında düzenlenen eğitim seminerleri ile Belediye kültür salonunda yapılacak olan panelle mevcut kaynaklarla ve hazırlanan çalışmalarla halkımıza haftanın ve trafiğin hayatımızdaki önemi aktarılmaya çalışılmıştır.

Haftanın ilk etabında sürücülerin ve yayaların dikkatini çekmek amacıyla afişlerin asılması ve broşürlerin dağıtılması işlemleri başlatılmıştır. Kelkit merkezinde tek ana caddenin bulunması nedeniyle elimizde bulunan hız, emniyet kemeri ve alkolle ilgili üç adet afiş cadde üzerinde muhtelif yerlere asılmıştır.

Maddeler içerisinde bulunan afiş ve broşür çalışmalarıyla ilgili olarak yine Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığına ait bir eğitim filminin içinden alıntı ’Alkollü sürücüler her gün trafik kazalarında hayat kaybediyor, kaybettiriyor. Sizce suç kimde?" ibareli söz ile hazırlanan afişin uzaktan bakıldığında, 1998 yılından günümüze kadar sabit olarak asılı bulunan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün siluetiyle alt alta asılmış gibi gözükerek yanlış anlamaya sebebiyet verdiği, ancak konum itibarıyla bahse konu afiş ile Atatürk siluetinin arasında herhangi bir bağlantının olmadığı, aralarında yaklaşık olarak bir metre mesafe bulunduğu ve arka arkaya durdukları, ancak alt alta duruyorlarmış gibi gözüktüğü ve göz aldatmasına sebebiyet verdiğinin İlçe Emniyet Müdürü tarafından gözlemlenmesi üzerine, afiş asıldıktan bir gün sonra afişin yerinin değiştirilmesi sağlanmıştır. Gümüşhane Valisi’nin, Kelkit Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nın ve Atatürkçü düşünceyi hücrelerine kadar sindirmiş olan Kelkitlilerin böyle bir terbiyesizliğe, alçaklığa ve hıyanete izin vermesi ve göz yumması söz konusu bile edilemez. Saygılarımızla. Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran. Kaymakam Erol Rüstemoğlu."

Tarih: 30 Mayıs 2007, 08:56 - İp: 62.***.**3.97
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Yazıklar olsun o belediye başkanına ne güzel kandırıyorduk kendimizi.Ne gerek var böyle bir açıklamaya şimdi...

-Duydunmu, duydunmu kelkitte Atatürkü suçluyorlarmış.

-Vay alçaklar var. Vay Atatürk düşmanları vay...

-Türkiyee layıktır layıkk kalacakkk

Kardeşlerim en ulvi duygularımızı bile sömürmeye çalışan bu insanlara karşı lütfen uyanık olalım. Bu topraklarda Atatürk düşmanlığı yapan bir kesim var ve onları lanetliyorum. Birde halkın Atatürk sevgisini sömürmeye bu sevgiyi ranta, oya dönüştürmeye çalışan bir kesim var.Onlara ne diyeceğimi ise bilemedim.

Açı itibariyle üstüste görünüyorlar ama iki adım öteden o şekilde görünmez demiştim.

Gerçekten bu ruh hali hastalıklı ve tehlikeli bir ruh hali.

Allah sonumuzu hayreylesin...

#tatarbey' tarafından 30.05.2007 09:16:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 09:15 - İp: 213.***.**2.98
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Allah sonumuzu mutlaka hayredecek de böyle bir açıklamanın zaten bu güne kadar yapılmıs olmaması ilginç

#bisquit' tarafından 30.05.2007 17:30:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 12:49 - İp: 88.***.**9.48
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Şimdi çıkıp bu ... yazır özür dilermi acaba.İmkan varmı buna. Asla dilemezler.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:28 - İp: 88.***.**7.26
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

pazarbey abi artık metal ve rock dinliyormuş haberiniz olsun

nerdeni çıkardım avatarından

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:37 - İp: 85.***.**4.72
darkphoto
darkphoto (üye)
İstanbul / Amatör

Bu topicteki konu zaten aydınlanmış... Olay çözülmüş... Yalnız..... Birçok insanın birşeyi kaçırdığını düşünüyorum....
Atatürk karşıtları olan bazı kesimlerin toplumda yarattığı huzursuzluk zaten bariz ortada.... Onları biliyoruz.... Peki Atatürkçüyüm diye ortalıkta gezip toplumu farklı bir yola saptırmaya çalışanlar.... Toplumun beynini bulandırmaya çalışanlar..... Onlara karşı asıl büyük bir önlem alınmalı....
Örneğin şu Çölaşan ağabeyimiz..... Böylesine masum iki afişi al sen nerelere çek.... Ve ortamı ger... Hak mıdır???... Bu adamın (ve adamların)... Niyetleri ne???.... Türkiye yi nereye götürür bu iç huzursuzluk... Tabii Amerika da kafa tutar Fransa da... Neden mi???.... istedikleri huzursuzluğu biz zaten içimizde yaşamaya başladık... En önemlisi bölünmeye başladık.... Geriye ne kaldı ki.... Bazı arkadaşlar Çölajanı diye yazmış... Bence Amerika ajanı.... Kelkit ya da bir başka yer... Neresi olursa olsun Türkiye sınırları içinde ve bizim toprağımız... Kanımızın son damlasına kadar da toprağımız için kaileye bile almamalıyız... Böyle boş safsatalara da inanacak ne zamanımız kaldı ne de öyle bir ortam.... Sağcısı,solcusu,ülkücüsü,koministi.... Kim olursa olsun... T.C vatandaşıysa... Düşüncelerini savaşarak değil anlaşarak savunacak... Ve insanları incitmyecek... Bölücülük yapmayacak....
Bu yazıyı okuyunca beynimden vurulmuşa döndüm... Sinir harbi ile yazdım... Hatam olduysa affola...
Saygılar....

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:38 - İp: 85.***.**2.240
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Konunun cevabı dslr like alım bölümünde h9 hayal kırıklığı bölümünde.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:48 - İp: 88.***.**7.26
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Tarih: 30 Mayıs 2007, 18:08 - İp: 85.***.**4.72
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kanka bence suc sadece senin...................

Tarih: 30 Mayıs 2007, 21:39 - İp: 88.***.**2.37