buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sigarama Dokunma!!!

Yeter artık ,sıktın .*

Otobüste,uçakta,metroda ,vapurda içecek kadar hayvan değiliz. Bu zıkkımın içmeyenlerde yarattığı rahatsızlığın farkındayız zaten. Sinemada,tiyatroda perde arasında içmeyi bırakalı da uzun zaman oldu.

Eee,derdin ne?
Beni neden rahatszı ediyorsun?
Evet,ben bağımlıyım, uzun zamandır 2 paket içiyorum. İçmeyince strese giriyorum,sıkılıyorum,bunalıyorum.
Evimdeki perdeler sarardı, 200 metre koşsam tıkanıyorum. İyi de bundan sana ne?
Ben senin süt içmene karışıyor muyum?
Ben işyerimde sigara içiyorsam bundan sana ne?
İşten bunalmışım, kafamdan tramvaylar geçiyor, gidip biraz stres atayım demişim, bir iki biraz içerken sigaramı yakmışım. Yasak! barda sigara yasak!
Kahvede sigara yasak, tüm kapalı mekanlarda da yasak. Dahası var, devlet dairelerinde çalışanların kendi odalarında içmeleri bile yasak!

Esrar çekmiyoruz, kimseye zararı dokunan bir şey de yapmıyoruz.

E kardeşim derdin ne? Sana ne benim sigaramdan. Sigara içmeyen birinin leş gibi alkol kokan bir barda ne işi var?
Sigara içenler için özel odalar yapılacakmış....Bak bak bak....

Bana hayvan muamelesi yapma hakkını nereden buluyorsun?
Sana ne, içerim ya da içmem.

Sigara izmaritinden ormanlar yanıyormuş . Yapma yahu? Sen kendin inanıyor musun bu yalana? Otel yapmak için biz yakıyoruz ormanları desene kısa yoldan...

Otobüse binersin, 12 saat yol. Sen içmezsin. Ama aracı kullanan şoförün içmesi sen dahil kimseyi rahatsız etmez. Adamcağız camı da açmış zaten, kokusu bile gelmiyor. Ama yan taraftaki ''gıcık'' şey(20 yaşlarında bir bayan yolcu) muavini çağırır ''söyle o kaptana sigarasını söndürsün, rahatsız oluyoruz''...
O otobüs benim olsa seni seni gecenin bir yarısı o buz gibi havada kıçına bir tekme vurarak yola atarım ama kaptan ağırbaşlı.
İlk molada otobüse polisi neden sokuyorsun be salak kız?
Hiç düşünmüyor musun o bünye 30 senedir sigara sayesinde günde 20 saat direksiyon sallıyor...

Yolda yürürsün, elinde sigara. Yanına 2 kişi gelir, biz sigarayla bilmem ne yapanlar derneğindeniz. İçtiğiniz sigara size ve çevrenize zarar veriyor, lütfen söndürün onu.

Sen dua et, bu gün Karadenizli günümde değilim. yoksa o elindeki çantayı kafanda parçalamayı da bilirim geri zekalı....

Bir kurumda çalışan arkadaşını ziyaret edersin, adamcağızın önünde dosyalar tavana yükseliyor. 30 yaşında saçları ağarmış. Bunalmış...
Bir çay söylüyor. Sohbet ederken o çok bilmiş sağlıklı nesilden bir zevzek odaya girer. İşini yapar arkadaşın. ''Burada sigara içemezsiniz, insanları rahatsız ediyorsunuz ''....Ya sabır....

Siz o Televizyondaki saçma sağan sigarayı karalayan saçma programların bizde en ufak etkisi olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Bu pisliğin ne derece kötü olduğunu zaten biliyoruz ama içiyoruz, bundan size ne?
Gelip odanda mı içiyoruz? Yoksa evine mi girip içiyoruz? Bak otobüste,vapurda,sinemada,lokantada kimse içmiyor. E daha ne istiyorsunuz?

Dünyanın dört bir yanında biz tiryakileri neden rahatsız ediyorsunuz?

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:06 - İp: 85.***.**2.74
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

sevgili Buffalo,köşe yazarları tadında çok güzel yazılar yazıyorsun.
yazını okudum ve balkona gidip bir sigara içeçeğim.

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:22 - İp: 85.***.**1.18
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

biz pasif içiciler daha çok zarar görüyoruz sizden

bırakın şu tütünü yavvvv

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:29 - İp: 83.***.**4.3
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

İç Kadir, şöyle derin derin çek , dur ben de yakayım hemen [>:D

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:37 - İp: 85.***.**2.74
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

sigaraya hayır hayır hayır hayır

amannnnn beeee bananeeee ciğer sizin ciğer kalp sizin kalp
beyin damarı sizin damar tıkansın

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:45 - İp: 83.***.**4.3
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

buffalo son yazdığın mesajın gerçekle hiçbir alakası yok
sivasta bu pasif içicilik üzerine bir kampanya yaptık
gerçekler çok şaşırtıcı bilimsel verilere dayanarak radyo ve tv programları hazırladık okullara yönelik çalışmalar yaptık başarılı da olduk diyebildik. sivastaki saplık kurumalrında sigara içme odaları oluşturuldu. bu odalar haricinde sigara içmek yassah

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:50 - İp: 78.***.**4.186
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Lazhope;
O sağlık ocaklarındaki doktorların yanına da uprasaydınız keşke , benim tanıdığım doktorların biri hariç tamamı tiryaki
Fosur fosur tüttürüyor hepsi de.

Tarih: 1 Ocak 2008, 14:55 - İp: 85.***.**2.74
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

önce kendileri yapacak ondan sonra millete diyecekler ben içmediğim için rahatlıkla diyebiliyorum BENİM VE ÇOCUKLARIN YANINDA SİGARA İÇMEYİN KARDEŞİMMM!!!!

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:00 - İp: 78.***.**4.186
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Öteki topiğe yazdıklarımın hepsini geri aldım. SEni Engiç Ardıç ağızlı seni. Bak dava açarsan döverim seni.
Bak ne güzel edebi bir eser koymuşsun.Fotoğraf konusunda bi şeyden anladığın yok ama edebi yazılarını beğenerek okuyorum. Geçenlerdede yazmıştın. Pek bi beğenmiştim. [> ] Hakikaten sende bir köşe yazarının yeteneğini seziyorum.
Lakin yazdıklarının bir tekine bile katılmıyorum. Bu mel'un illetten tüm vatandaşlarımızı tez zamanda kurtarmamız lazım. Bİr tek faidesi olmayan bu illeti sanki bulunmaz hint kumaşı gibi göstermeye ne hakkın var. Hadi bulunmaz hint kumaşı diyorsun getirilen kısıtlamalara ne diye laf edersin.
Kardeşim beğenmiyorsan Fazıl Say'ınıda al git. Azınlığa düştünüz artık.
Hadi git nereye gideceksen.İstersen Amerikaya git.Yok yok olmaz.Orda açık alanlarda bile içilmesi yasaklanmış sigarının. Oh olsun beter olsun tiryakiler. İnşallah tez zamanda tamamen yasaklanırda gününüzü görürsünüz. BEnim günahım ne. Mİnicik bebelerin günahı nede o dumanı zorla teneffüs ettiriyorsunuz onlara. Ağzı yok dili yok gariplerin. Bide böyle kendinizi savunuyorsunuz.
SEninki kadar edebi olmadı ama olsun.

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:29 - İp: 88.***.**0.30
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Pazarbey ,geçen gün bir adliyede tüttürüyordum böyle ,baro odasında. Senin gibi gıcık bir kadın geldi, o da avukatmış, ''efenim söndürün ama sigarayı, zaten daracık mekan , hem yasaklandı , ne diye tüttürüyorsunuz'' dedi.

Ama ben içmeye devam ettim, sonra dumandan halkalar yaptım.
Ben sigara dumanından halka yapabiliyorum
Diğer avukatlar da destek verdi bana , 3 kişi daha sigara yaktı

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:40 - İp: 85.***.**2.74
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Senin gibi gıcık bir kadın geldi, o da avukatmış,
zuhahahahaha

Tarih: 1 Ocak 2008, 15:51 - İp: 78.***.**4.186