belgeselci
belgeselci (üye)
Eskişehir / Amatör

Ses Mühendisliği

geçenlerde Elazığ İhlas haber ajansı haber müdürü bahsediyordu ses mühendisliğinden...Medya sektöründe özellikle aranan insanlar olduğunu söyledi!
Sizlere danışmak istedim acaba bi bilginiz varmı?
İnternetten yeterli bilgi alamadım!
Şimdiden teşekkürler
(Bu ÖSSzede için bi yardım eli )

Tarih: 17 Aralık 2006, 20:03 - İp: 85.***.**6.91
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

sanırım diksiyonla alakalı birşey olmalı. ama sizin için araştırırım yinede.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:21 - İp: 88.***.**0.56
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

yanlış sanmışım.
ses montaj ve video montaj ile alakalı birşeymiş. türkiyede bu alanda açık olduğu söyleniyor. kendini çok geliştirirsen medya sektöründe rahatlıkla iş bulabilirsin.

akademi istanbulda , itü üniversitesinde, ve cumhuriyet üniversitelerinde bu amaçla ilgili bölümler var. diğer üniversitelerinde güzel sanatlar bölümlerine bak daha iyi bilgi edinirsin.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:30 - İp: 88.***.**0.56
belgeselci
belgeselci (üye)
Eskişehir / Amatör

teşekkürler
Ama sadece diksiyon diil...
Yani ses anatomisi gibi bişey...Çok detaylı!
Şunuda belirteyimki geleceğin gözde mesleği diolar çünkü yeni çıkan bir yasaya göre her yayın kuruluşu bir SES MÜHENDİSİ bulundurmak zorunda.Yani adamlar işi bilen profesyonel insanlar istiolar ses yönünden.Bu yüzden bölümün ilgi göreceğini düşünüyorum!

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:30 - İp: 85.***.**4.43
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gelecegin meslegi iddiası herzaman için abartılı bir tabirdir..bunu ilerde cok daha iyi anlayacaksın..endustrı muhendisliği içinde oyle deniyordu ancak işsiz gene işsiz..acık konusmak gerekirse ne bitirdigin bolum ne bıtırme notun nede başka birşey senin iyi bir meslek edinmeni garantilemez..kendini nekadar geliştirdigin vede bir iki tanıdıgın olması(malesef ilk etapta bir tanıdık oldukca etkili oluyor) daha etkilidir..tabi arastırmak gerek..ancak her yayın kurulusu bir ses muhendisi bulunduracaksa dahi,turkiyede yayın yapan kac kurulus var sorusunun cevabı bile bu meslegin aslında okadarda gelecegin meslegi sıfatına uygun olmadıgını gosteriyor..

yinede bunlar benim fikirlerim.arastırmadan birşey soylemek nekadar dogru olur bilmiyorum..saygılar..

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:54 - İp: 88.***.**9.208
belgeselci
belgeselci (üye)
Eskişehir / Amatör

sevgili gaijin fikirleriniz için teşekkürler.Bende zaten fikir almak için sizinle paylaşmak ihtiyacı duydum.
Kendini geliştirmek konusunda kesinlikle haklısınız.
Ben anadolu iletişim lisesi gazetecilik okuyorum son sınıftayım ve yerel bir gazetede stajer muhabirlik yapıyorum, bir yandanda kendimi geliştiriyorum geleceğim için.Lafı uzatmadan HERŞEYİN aslına gelicem; üniversite sınavında bizden puan kırıyorlar.O çok abartılan Milli Eğitim Şurası bi SORUN için toplandı ama ortada bi çözüm yok.Bende çözümleri kendim üretmeye başladım.Ses mühendisliği duyunca aklıma yattı.Eğer öss yi hiç kazanamazsam 2 yıllık hakkım var.Sizinde dediğiniz gibi felsefen şudur:'2 yılmış 4 yılmış, üniversitenin adıymış, bölümüymüş hiç farketmez.Ben işimim biliyormuyum?Biliyorum...O zaman bir yerlere gelirim.'
saygılar...

#belgeselCİ' tarafından 18.12.2006 01:02:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:01 - İp: 85.***.**4.43
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

inşallah herşey istedigin dogrultuda gonluce olur..tavsiyem,hata yapmaktan korkmamandır..bu şekilde daha az hata yapar,adımlarını daha saglam atarsın..saygılarımla

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:07 - İp: 88.***.**9.208
belgeselci
belgeselci (üye)
Eskişehir / Amatör

Herşey için çok teşekkürler sevgili gaijin saygılar...

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:09 - İp: 85.***.**4.43
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

-nedir acaba bak bende mrak ettim

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:19 - İp: 85.***.**4.151
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

ses mühendisliği benim bildiğim daha çok akustik üzerine.
mesela bir opera binasının akustik özelliklerinin yapılandırılması, konser salonlarının akustiği gibi şeyler.

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:37 - İp: 88.***.**7.68
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Oğlum, Anadolu Meslek Lisesi müzik bölümü son sınıf öğrencisi. Ses Teknolojileri, tonmaisterlik bölümü için hazırlanıyor. Az öğrenci aldığı için girmesi sorun oluyor. Burası mühandislik değil, stüdyo sahne ses uzmanı olarak yetişiyorlar sanırım. Başarılar dilerim.

Tarih: 18 Aralık 2006, 10:03 - İp: 85.***.**5.174