baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

Sanatçı Ruhlu Gençlik

dün açık öğretim sınavında görevliydim

bu sınıftaki sıralardan biri,

gördük ki oymacılık sanatı had safhadaydı,

çocuklar bunu nasıl becerdi bilemiyorum, ne kadar sürede yaptı hem de öğretmen masasının hemen dibindeki sıra bu...yeni nesil oldukça sanatçı ruhlu

fotoğraflar cep telefonuyla çekilmiştir

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

#baharbahar' tarafından 04.06.2007 00:10:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:05 - İp: 88.***.**3.189
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hacı ata çizik yok. Bunu söyleyen bir Türkmen. İlgisi için yeni bur konu açıyorum.Bakınız oraya.

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:51 - İp: 88.***.**3.47
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

o ne demek ki pazar amca

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:52 - İp: 88.***.**3.189
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ah o sıralar ne nağmelerin beşiği, ne ressamların ilk tuali ve ne şairlerin ilhamlarınının düştüğü ilk yerdir bir bilsen bahar..Ama arada sırada gidince böyle şok oluyorsun.Normaldir tabi..

Haa bahar konu dışı ama Kemal Aydın diye bir arkadaş var sizin okulda..Görürsen selam söyle..Ciddiyim ha

Tarih: 4 Haziran 2007, 00:56 - İp: 88.***.**4.98
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili bahar,

(lazut ,hocha ve burkay08 den özür dileyerek)
Eğitim istenilen davranış değişikliklerinin belli bir süre içerisinde kazandırılması sanatıdır diye biliyorum ben...
Oysa bizim okullarımızda eğitim değil öğretim yapılmaktadır..Eğitimi ise radyal kültür olarak polat alemdar vermektedir...(Ve çok ilginçtür hiç bir eğitimci buna karşı çıkmamıştır).

Öğrenci için okul tamamlanması gereken bir formaliteden ibarettir ve sonucu belirleyen üniversite sınavıdır onun için okul değil dersane önemlidir...Okulda can sıkıntısından kaynaklanan ve " bitsede gitsek" ruh halindeki öğrencinin eseri işte bu sıralar...

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:01 - İp: 88.***.**6.136
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

söylerim de burası 17 fakültesi 80000 öğrencisi 3000 civarı öğretim elemanı olan bir üniversite görürsem söylerim

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:02 - İp: 88.***.**3.189
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

aslında benim demek istediklerimi anlatmışsınız tebrikler burkay

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:03 - İp: 88.***.**3.189
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili burkay öğretim de yapılamıyor aslında.Ya da ikisi de tam yapılamıyor diyeyim.Ve sonuçta ortaya garip garip çocuklar çıkıyor.Bakıyorsun ateş gibi..Her şeyden haberi var.Ama aslında o ana haberi olmaması gerekenlerden de haberi var.

Öte yandan köşe başında miskin miskin iki saattir karşıdan karşıya geçemeyecek kadar utangaç, sıkılgan, kararsız biri ama sonra öğreniyorsun ki meğersem 10 metrelik yoldan karşıdan karşıya geçmek için gelen arabaların hızana göre ne kadar hızla koşması gerektiğini hesaplıyormuş.Yani bir garip dedik ya..

Ve maalesef 8 yıl zorunlu eğitimin zararları..Ve daha da ne tür zararları.İşin içinde olduğum için anlatacak o kadar çoook şey var ki ama bir de burda bunları dillendirip yine çaresizlikler içinde acılara gark olmak istemiyorum.

Sevgili bahar ben dedim ya GÖRÜRSEN..

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:17 - İp: 88.***.**4.98
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ben lisedeyken bir sınıf arkadaşım sıraya ''bunu yazan tosun okuyana ....'' yazmıştı çiviyle.
Okul müdürü inat eti, 2500 kişinin okuduğu lisede yazıyı kimin yazdığını defterleri tek tek kontrol ederek buldu.
Okuldan atmışlardı garibimi ....

Tarih: 4 Haziran 2007, 01:27 - İp: 88.***.**2.138
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

emeğe saygı böyle sanatçılar yeetiştirmek kolay değil..

Tarih: 4 Haziran 2007, 10:11 - İp: 88.***.**3.178
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

vay be biz geleceğimizi bu gençlere verecegiz ve bizleri bu gençler yönetecekler oymacılağa burdan başlıyorlar işte bunların bizi yöneteceğini düşündükçe bir hoş oluyorum düşünün bu arkadaşın bizi yönettiğini bizi nasıl oyacak belli adam şimdiden haber veriyor bizi nasıl oyacağını .

Tarih: 4 Haziran 2007, 14:34 - İp: 88.***.**0.150