kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Sağlık Tesisinde Sağlık Skandalı

bunu konuyu açmak için epeyce düşündüm ama olur da siz de tatil için bir THERMAL tercih ederseniz, dikkatli olun diye söylemek istedim.

YER : AFYONKARAHİSAR - ÖMER THERMAL....

KONU : SAĞLIK........

Bu tesisin eski müdavimlerindeniz... ilk açıldığı zaman, muhteşem sessizliği, köy kıvamında yapılanmasıyla , şifalı sularıyla tam bir dinlenme yeriydi.

Her yıl, oraya gideceğimiz günü, iple çekiyordum...

son yıllarda, yönetimin sürekli değişmesinden kaynaklı istikarsızlıklar, bu yıl tavan yapmış...

Sağlık için gidilen bir tesisin, o hale gelmesi çok üzücüydü.

Personel , son derece ciddiyetsiz ( istisnalar hariç ) ve bilgisiz ... Satış yapana kadar, el pençe oluyorlar , o ayrı....

Bunu bir kenara bırakalım,
konumuz SAĞLIK ....

konaklamak için hazırlanan , villa tipi evler, karantinaya alınabilir halde...
bazıevlerde fare bile var çözüm için ise, size bir kutu "FARE İLACI" veriyorlar... ilaçlamayı siz yapacaksınız yani

Her türlü sinek kalabalık koloniler halinde, size misafir... artık çerezinizden, balınızdan biraz vereceksiniz... ( isterseniz SİNEK İLACI da veriyorlar )

Örümcek ağları, santimetreyle ölçebileceğiniz toz tabakası... bonus olarak hizmetinizde....

( Eğer alıcı müşteriyseniz, özel temizlenmiş VİLLA'lar teşhir ediliyor... siz alana kadar gerçeği göremiyorsunuz )

Ve HAVUZLAR....
Aman Allah'ım, ayakkabılarla girenleri mi ararsınız, ekmek arası dönerle geleni mi ?

Afedersiniz, iç çamaşırıyla, duş almadan PAT diye havuza kendini atıvereni mi ....

Bisküvi, jelibon jelatinlerini havuzun kenarında yüzerken görmeniz , şaşırtıcı olmamalı

Satış yapacağım diye, gruplar halinde,tanıtım için bedava havuz sefası yapan BİLİNÇSİZ insanlar ve onları yönlendiren SATIŞ TEMSİLCİLERİ tam bir kabuslar....

Mini mini eteklerini giyip, saçları ve makyajlarıyla insanın aklını çelen TEMSİLCİLERİMİZ , çok kibar ve okumuş nsanlar.

Ama havuza çamurlu ayakkabıyla girilemeyeceğini anlayamacak, kapının kenarında duran GALOŞ kovasını aksesuar sanacak kadar İLGİNÇ'ler....

ÖZETLE, buna dur demenin bir yolu olmalı... sadece kendimiz için değil, orada sağlık bulmaya çalışan yüzlerce insan için , bir tepki olmalı....
Şimdilik aklıma bu geldi....

Siz de , THERMAL tesislerini tercih ederken, bunları göz önünde bulundurun. Sağlık bulayım derken, mikrop kapıp, dönmeyin...

Zira, biz de alerjik reaksiyonlar gelişti .....

Eylemlerim devam edecek....

Tarih: 14 Kasım 2009, 14:36 - İp: 85.***.**7.18
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

ilginç ve sinir bozucu bir durum..

o tarz biyerde hiç bulunmadım.. devremülkmü aldınız oradan

Kesinlikle insanların bilmesi gereken şeyler bunlar..

kalacağım evin örümcek ağı ile döşenmiş olması

bu ne ciddiyetsizlik.. bu ne rezillik..

kesinlikle şiddetle kınadım.. ancak bu yazılanların kendileri tarafından görülmesi gerektiğini düşünüyorum.. Biran önce çeki düzen versinler..

AFYONKARAHİSAR - ÖMER THERMAL tesislerini işini ciddiye almaya ve hijyene önem vermeye davet ediyorum...

Tarih: 14 Kasım 2009, 14:41 - İp: 78.***.**5.249
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim HAYAT'ım...

Evet, devremülk almıştık maalesef

Onlara bunu yapacağımı söylemiştim zaten...

Amaçları sadece SATMAK... Ticari kaygılarını anlıyorum bi yere kadar, ama göz göre göre insanların sağlığıyla oynamaları çok kızdırdı...

Benim orda kullandığım tek faaliyet HAVUZ ama girebilmek için MİDE lazım...
Temizleniyormuş muş muş...

Temizleniyor da , o yüzden mi havuzun içinde kendimi göremiyorum tamam abarttım ama havuz öyle bulanık ki , mikrop kaparım korkusuyla , giremiyorsun HAVUZa.....

Tarih: 14 Kasım 2009, 14:51 - İp: 85.***.**7.18
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

işte bir fotoğraf makinan olsaydı..

tesislerin o rezil hallerini çeker burada yayınlardın..

bizimde baktıkça midemiz bulanırdı

Tarih: 14 Kasım 2009, 15:17 - İp: 78.***.**5.249
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ayıpsın... bir makinam var.. niye küçükmsüyon ki , makinacık diye

kompaktla çektim ama tabi detay gösteröek için uğraştımsa da, çıplak gözle görüldüğü gibi "berbat" yansımadı objektife... yine de ekleyeceğim amaaa PAZARBEY'e bir sorayım önce, fotoğraf yayınlarsam, suçlu duruma düşer miyim ki acaba ?

Tarih: 14 Kasım 2009, 15:58 - İp: 85.***.**7.18
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

Okyanusa da sorabilirsin...

pazarbeyin şu aralar kafası kalabalık annesi ameliyat olmuşmuydu olacakmıydı öyle bişey..

gerçi Okyanusta çok yoğun bir avukat bildiğim kadarıyla ama

danışmanlık ücreti almadan sana bilgi verecektir.. çok zengin gönüllüdür kendisi

hiç cimri değildir

Tarih: 14 Kasım 2009, 16:23 - İp: 78.***.**5.249
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Benim bir amcam vardı. Öz amcam değil ama. O bana bu memlekette benim doktorlara güvencim kalmadı derdi. Mazallah beni öldürürler falan diyordu. O yüzden özel hastanelere ve özel doktorlara giderdi hep. Vallahi bazen ona katılmıyorum ama bazende onun haklı çıktığını görüyorum. Odoktorlara güvenmezdi. Kendi paramla benim sağlığımla oynuyorlar diyordu. Haksızda sayılmazdı.
O misal sizinde sağlık için gittiğiniz yerde bu türden bir memnuniyetsizlik olması RESMEN SKANDAL dır.

Sağlığın ve temizliğin 2.bir şansı olmaz. Zeten sakın kafayla düşündüğümüzde, kardeşim orası neresi?
Termal
termale kim neden gider?
hastalar gider..
yani tüm hastalar orada..
peki, orada normal bir hijyenden en az 2 kat daha hijenik olması gerekmiyormu?
hatta orada çok takıntılı temizlik yapılmalı. çünkü orada herkes hasta..
belki bulaşıcı belki değil ama tümü hasta değilmi? evet hasta..

bize askerde bile takıntılı temizlik yaptırtılırdı. Kafalarımızdaki saçlarımız uzun diye eski makinelerle saçlarımızı kırpmışlardı..
soğuk sıcak yaz kış farketmez heryerde hergün temizlik yapılır, gecenin yarısında koğuşlar yıkanır, sakallar kesilir tırnaklar kesilir vs. vs..
yani bizim askerde sıradan temizliğimiz bile bu anlattığınız mekana 10basar haldeydi gerisini siz düşünün..

Bu türden yerleri sağlık bakanlığına şikayet etmeli, varsa il sağlık müdürlüğü, belediye yada valilik gibi yetkili kurumlara şikayet etmeli..
ister internetten yazın ister dilekçe verin. Dilekçenin dikkate alınma olasığı e-mailden daha fazladır.

Sakın e-maile geri dönmezler demeyin.. Ben Kuşadasını şikayet ettim. 1 hafta içinde geri dönüş yaptılar. Yanılmıyorsam, turizm ile ilgili bir birimden geri bildirmişlerdi bana;
"isteğiniz alınmıştır belirtilen husus gerekli birimlerimizce incelenip gereği yapılacaktır.Kuşadasına yine bekleriz" gibisinden bir yazıydı..
gibisinden..
benimkisi aslında hem şikayet hemde öneriydi..
belediğye web sitesine 2 tane kamera koymuşlar canlı yayın yapan oda rezalet derecede kötüydü ve sayılarının azlığından ve kalitsizliğinden şikayetçiyim diye yazmıştım. Ve merkezde birkaç noktaya olmak üzere çok sayıda kamera koymalarını, hiç bişey yapamazsanızda elinizdekilerin bari adam gibi yayın yapar bir hale getirin demiştim..
Dahada dönüp bakmadım ne yaptılar diye..ama bana geriye dönüş yapmışlardı. Hemde gayet resmi bir yazı ile. yani talep ellerine ulaştı.

sizde hiç çekinmeden yazın isteğinizi şikayetinizi..

hiçbirşey olmaz çekinmeyin..

Aldıkları paranın ve yaptıkları işin hakkını vererek yapsınlar..

Halkın sağlığıyla oynamasınlar

not: şikayet edilirse bence halkın sağlığının tehlikede olması sebebiyle o işyerine derhal denetleme yapılabilir..

Tarih: 14 Kasım 2009, 18:50 - İp: 81.***.**7.116
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

tşk ler hayatcan.
reklam ve halkla ilişkiler mukabili gibisin.
arkadaşın termalde devre mülk villası olduğuna göre benden daha zengin demektir.
zenginlik paylaşıldıkça artar.

Tarih: 14 Kasım 2009, 21:09 - İp: 88.***.**6.153
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

sen köşeyi biran önce dönde

beni de reklam ve halkla ilişkiler mukabilinden ücrete bağla bari okyanus...

Tarih: 14 Kasım 2009, 22:11 - İp: 78.***.**5.249
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim arkadaşlar, desteğiniz için.
bu konuyu elimden geldiğince üstte tutmaya çalışacağım. siz de destek verirseniz çok sevinirim.

Bu konuyla ilgili daha önce PAZARBEy'le görüşmüştüm. ama fotoğraf yayınlamakla ilgili kısmı sormamıştım

--------------------------------------
OKYANUS bey'e üzülerek bildiririm ki , şahsi bir zenginliğim yok.
Siz D300 ararken, ben bir A300 bilem alamadım hala da bir makinam bile yok

Zaten, nice haksızlıklara sırf bu avukat masrafını düşünüp,vazgeçiyor, göz yumuyoruz, bile bile ezilmeye.... KADER UTANSIN

Şükürler olsun ki , artık belediyenin "İNSAN HAKLARI HATTI" var
olmadı onları ararız

Tarih: 15 Kasım 2009, 00:13 - İp: 88.***.**7.26
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Termal tesisleri hangi bakanlığa bağlı ise oraya maille şikayetini bildir desiciğim.

Fotoğraf konusunda kimseye bir şey sormana gerek yok.

Çektiysen ekle. Hatta o çektiklerini maille şikayetini bildirirken ek olarak gönder (eğer anlaşılıyorsa)

En azından uyarı alırlar ve siz seneye gittiğinizde olumsuzluklar kalkmış olur.

Yalnız işin peşini bırakma. Tek maille yetinme. Cevap gelmezse ikinci maili gönderirken, daima birinci gönderdiğin maili tarih olarak referans ver.

Gazan mübarek olsun desiciğim.

Bizler arkandayız ve yanındayız.

Tarih: 15 Kasım 2009, 00:59 - İp: 78.***.**7.20