harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan, ''Üç Maymun'' isimli filmiyle 61'inci Cannes Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü aldı. Ceylan, teşekkür konuşmasında, ''Bu ödülü, tutkuyla sevdiğim, yalnız ve güzel ülkeme armağan ediyorum'' dedi...

Nuri Bilge Ceylan'nın fotoğraf çalışmaları için birtık

Recep ivedik,bilmem ne damacana,A.G.O.R gibi abuk subuk ne idüğü belirsiz sallama filmlere para yedirip,o paralarla soytarıları kral yapan vatandaşlar umarım bu filmi de diğerleri gibi (uzak,iklimler...) atlamazlar...

selamlar...

Tarih: 26 Mayıs 2008, 22:54 - İp: 78.***.**8.195
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Turkey cinemascope başlığı altındaki fotoğraflarını önceden görmüştüm, gerçekten çok güzel. yönetmeni aynı zamanda fotoğrafçı olan filmler görsel açıdan çok güzel oluyor. konu açılmışken size tavsiye "Mongol" filmini izlemeniz (Timuçin/Cengiz Han'ı anlatan bir Moğolistan yapımı film) her karesini dondurun, bir fotoğraf dönüp dönüp izliyorum
Bilge Ceylan'ın hiç filmini izlemedim galiba, heralde bu açıdan o da iyidir

Tarih: 26 Mayıs 2008, 23:00 - İp: 81.***.**7.8
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

''FOR MY FATHER'' çalışmasındaki fotoğraflar da harika ve sergi kataloğu giriş yazısı da mükemmel...

Tarih: 26 Mayıs 2008, 23:04 - İp: 78.***.**8.195
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Herşeyiyle harika Nuri Bilge Ceylan...

Tarih: 27 Mayıs 2008, 13:12 - İp: 88.***.**6.104
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 15:14 - İp: 78.***.**3.84
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Cannes'da tek Türk Bilge Ceylan değilmiş. bugün gazetede okudum, 15 yaşında Burak Özyıldırım adında Fransada bir gurbetçi gencin başrolde oynadığı Duvarlar Arasında filmi de ödül almış

Tarih: 27 Mayıs 2008, 22:06 - İp: 81.***.**7.8
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nuri Bilge Ceylan ın fotoğrafları gerçekten çok güzelmiş. Özellikle babası ve sinemaskop olanlar. Dijital çekmemiş herhal.

Tarih: 27 Mayıs 2008, 22:09 - İp: 88.***.**9.242
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

pek dijitale benzemiyor. 135 de değil galiba, orta format gibi birşeydir heral

Tarih: 27 Mayıs 2008, 22:28 - İp: 81.***.**7.8
okankaya
okankaya (üye)
İstanbul / Amatör

nuri bilge ceylan görsellik ve fotoğrafta birşeyler hissettirme konusunda gerçekten çok iyidir..
uzak iklimler ve mayıs sıkıntısı oldukça iyidir..
klasik sineme anlayışının dahası popüler sinema anlayışındna uzak olmasına karşın bence olması gerekeni yapıyo..

harmancıya katılıyorum..
kullanmaktan hicab edeceğimiz cumleleri 4milyon kişiye izleten recep ivedik bir tarafta bu filmler bi tarafta..

bu arada panoramik çekimler elbette dijital değil..

panoramik çeken özel bir makına kullanıyor..

Tarih: 28 Mayıs 2008, 00:51 - İp: 88.***.**8.12
kayseri
kayseri (üye)
Konya / Amatör

BAZI ÖDÜL ALAN KİŞİLERİN AKSİNE ÜLKESİNE OLAN SEVGİ VE BAĞLILIĞINI DİLE GETİRMESİ BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI,EMİNİM TÜM ULUSUMUZU DUYGULANDIRMIŞTIR.
GÜNDEME GETİRDİĞİNİZ İÇİN SİZİ,BU GURURU BİZE YAŞATTIĞI İÇİN SAYIN NURİ BİLGE CEYLAN'I SELAMLIYORUM.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 02:02 - İp: 212.***.**0.42
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Benim yalnız ve bir o kadar güzel ülkeme...

Evet, ülkesini seven sanatçılarımız da var... üstelik filmlerini ortalama sadece 30 bin kişi izlemiş, ucuz komedi filmleri gibi hasılat rekorları kırmamış, magazin programlarında şok şok şok olamamış, her seferinde devlet sanatçısı ilan edilmemiş, kimsenin tanımadığı, önem vermediği, hatta idda ediyorum Cannes Film festivalinde en iyi yönetmen seçildiğinden bile haberi olmayan insanların bulunduğu ülkesine ithaf ederken ödülünü, o yine sade ve şık bir cümle kurabilen bir fotoğraf sonra da sinema sanatçısı...

Tarih: 1 Haziran 2008, 17:47 - İp: 78.***.**1.30