sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

Neden Akraba Evliliği?

her zaman karşı çıktım akraba evliliğine memleketim Urfa örf ve adetlerimizde ve sülalede çok yaygın akraba evliliği ve sonuçlarını görüyorum... birkaç tane sakat çocuk...

sizce akraba evliliğimi, görücü usulümü, yoksa herkes sevdiğinemi gitmeli...

akraba evliliğinin sonuçlarını bile bile kardeşi kardeşe neden verirler.

Tarih: 30 Kasım 2006, 00:58 - İp: 85.***.**3.90
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili şahin,
okumuş bir bayanla evlenmeyeceksin....ben bunu bilirim bunu söylerim..

Tarih: 30 Kasım 2006, 05:58 - İp: 85.***.**9.187
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Milyonlarca diplomalı hanımı bekarlığa mahkum etmek insafsızlık olmaz mı?

Tarih: 30 Kasım 2006, 08:55 - İp: 85.***.**5.35
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

Akraba evliliği genelde mal, mülkle alakalı diye biliyorum...Yabancıya gitmesin diye yapılıyor...Belki de yanlış biliyorumdur...

Tarih: 30 Kasım 2006, 09:09 - İp: 85.***.**4.4
haber14
haber14 (üye)
Bolu / Amatör

Bu konu ülkemizin en büyük sorunlarından birisi.1.dercede kan bağı olanların evliliği kanunla yasaklanmalı eğer akıllı ve sağlıklı nesiller istiyorsak.

Tarih: 30 Kasım 2006, 10:02 - İp: 85.***.**8.154
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

hepinizin söylediklerine katılıyorum. lakin burkay'a katılmıyorum. okumuş insanla neden evlenilmemeli merak ettim.

Tarih: 30 Kasım 2006, 13:26 - İp: 85.***.**7.224
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

sen ve bende akraba evliliğinin sonucunda doğduk
şahin abi
ben kafandan biraz sakat olsamda
sende maşallah hiç bir şey yok
ama bende karşıyım akraba evliliğine
ölen bir abim ve birde ablam belkide bu yüzden ölmüş olabilir

Tarih: 30 Kasım 2006, 14:14 - İp: 88.***.**4.60
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

hani bende kendimi çook normal görmüyorum ama istisnalar kaideyi bozmuyor... neticede akraba evliliklerinin genel sonucu ortada...

yeni doğan bebeklerin yaşam hakkını ellerinden almak bu kadar kolay olmamalı... arkadaşında dediği gibi bu konu hakkında yasal bir engel konabilir...

Tarih: 30 Kasım 2006, 15:31 - İp: 85.***.**6.93
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Riski göze almamak lazım bence. Hatta normal evliliklerde bile zaman zaman kontroller yaptırılmalı.

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:01 - İp: 85.***.**3.1
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

sanırım burda birileri benden bahsediyor...yorum yapmicam ama...

Tarih: 30 Kasım 2006, 19:06 - İp: 85.***.**2.75
sakajawea
sakajawea (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bence akraba evliligi kesinlikle yapilmali cunki irsi olan hastaliklarin ortaya cikma sansi daha buyuk. Oldugunda her sey ailede kaliyor tabiki malda hastalikta.

Akraba olup veya olmayip ve ailede olan irsi hastaliklardada kan tahlili yapmakta yarar var. Insan tahlil sonuclarini bildikten sonra cocuk seciminde hurdur.

Genel olarak kan tahlili yapilacaksa acaba hangi hastalik uzerinden yapiliyor? dunyada o kadar cesitli irsi hastaliklar varki.

Sakat dediginiz acaba ney? zeka geriligi? vucut sakatligi? cocugun olumune neden olan irsi hastaliklar?

Bile bile birbirine verenler bence cok cahillik ediyorlar. Allah buyuktur derler, birsey olmaz. Tabiki Allah buyuk, O kadar buyukki bize akil fikir vermis ki bunu kullanip hayatta cogu seye care bulalim diye.

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:19 - İp: 84.***.**5.117