mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Neden...

neden derler iiler çok yaşamaz diye.
biri bana bunun yalan olduğunu söylesin...
hani rüya olsun ve biz güneşi görünce bu rüyada yalan olsun...
olmaz mı???

Tarih: 25 Ekim 2006, 23:16 - İp: 85.***.**0.203
x_purp_x
x_purp_x (üye)
Çanakkale / Meraklı

bilmiyorum neden,bende yakın zamanda iyi birini kaybettim...öldü.birde inanamamak diye bişe var gerçekten rüyadasın şaka gibi geliyo herşey...bide hayattayken kaybettiğin iyi insanlar var,o daha kötü,ama yok yok.gerçek ölüm kaçılmayan ve en kötü olanı.insan sevdiğini yaşamdayken konuşmayıp sadece görebilmesi bile muhteşem.o yüzden derimki konuşmadığımız birini görünce kaçmayalım,yüreğimizide,bedenimizide.gözlerimizde kaçırmayalım...
(lafı nereye getirdim beaa

Tarih: 25 Ekim 2006, 23:27 - İp: 88.***.**1.188
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

iyiler de çok yaşar, kötüler az bile yaşasa biz onlara çok görürüz o azı. iyiler çok yaşasa da biz daha uzun ömürleri layık gördüğümüzden yine az gelir.

Tarih: 26 Ekim 2006, 00:04 - İp: 85.***.**3.66
x_purp_x
x_purp_x (üye)
Çanakkale / Meraklı

evet kesinlikle doğru yargı...bravo yani burada bu konuşmayı özetleyerek kapadınıs

Tarih: 26 Ekim 2006, 00:11 - İp: 88.***.**1.188
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

isterseniz önce ölümün tanımını yapalım..... yapabileceğimizi sanmıyorum.. ne diyebiliriz ki ölüm hakkında: "bir daha görememek mi?".. sanmıyorum cevap bu olmassa gerek... ölüm kötüler için var.Bedeni toprağa gömülür ölür... iyi insanlar yaşayacak bir kaç beden bulurlar.. kazım koyuncu öldü mü? bende hala yaşıyor... umarım ne dediğim anlaşılmıştır.. iyi geceler

Tarih: 26 Ekim 2006, 00:11 - İp: 85.***.**9.186
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

kimse çok yaşamaz gerektiği kadar yaşar.

iyiler çok yaşamaz diye bir şeyde yoktur. bu bir saçmalıktan başka birşey değildir.
hem ölen o iyi denilen kişi kimin için iyi. senin için iyi olan biri başkası için kütü olabilir. sana kütü olan biri de bana çok iyi olabilir. bunu iyi kavramak gerek.

Tarih: 26 Ekim 2006, 01:28 - İp: 88.***.**9.202
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Adı anılmaz olduğu gün gerçekten ölmüştür kişi.

Tarih: 26 Ekim 2006, 09:21 - İp: 81.***.**0.34
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

SEVGİLİ MANDYY
İYİ YADA KÖTÜ BÜTÜN İNSANLIK
DAHA DOĞRUSU BÜTÜN CANLILAR GÜN GELECEK ÖLÜMÜ TADACAKLAR..
DÜNYA BİR SAHNE
ROLÜMÜZÜ OYNAYIP PERDEYİDE ÜSTÜMÜZE KAPAYIP BU HAYATTAN GÖÇÜP GİDİYORUZ..
İYİ YADA KÖTÜ İNSAN TANIMINI BİR KENARA BIRAKALIM
ÇÜNKÜ BU İKİ KAVRAM ÇOK GÖRECELİ
SANA KÖTÜ GELEN BELKİ BENİM İÇİN İYİDİR BU YÜZDEN ŞU KICACIK HAYATTA NELER YAPTIĞIMIZ VE ARKAMIZDA BİZİ İYİ ANDIRACAK NE İŞLER BIRAKTIĞIMIZ ÇOK ÖNEMLİ..
MÜMKÜN OLDUĞUNCA GİDERKEN ARKAMIZDA BİZİ SEVEN İNSAN BIRAKMAK ÇOK ÖNEMLİ..

ANLADIĞIM KADARIYLA SEVDİĞİN BİRİNİ KAYBETTİN..
ALLAH RAHMET EYLESİN..
GERİDE KALANLARA ALLAH SABIR VERSİN

Tarih: 26 Ekim 2006, 10:21 - İp: 213.***.**4.166
drberkan
drberkan (üye)
İstanbul / Amatör

Bence kötüler ölümden çok korkarlar. Olabildiğince fazla yaşamak isterler ve bu enerjiyi de başkalarını sömürerek alırlar.

İyiler genelde kadercidir. Razı olurlar. Sessizdirler. ÇoĞunlukturlar.

Tarih: 26 Ekim 2006, 10:52 - İp: 85.***.**9.231
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Belkide bu sözü söyleyen şunu işitmiştir; "hiç bir iyilik cezasız kalmaz"

Tarih: 26 Ekim 2006, 18:14 - İp: 88.***.**1.88
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

iyiler kötüler icin devamlı av durumundadır. Kötülük iyilikten beslenir. En iyi kötü ise iyi olduguna inandırandır.

kötünün iyisi vardır birde. Şu anki iyilerin bicogu bu bölümdedir. Kıyaslamalar yapılarak iyi ve kötü betimlemesine gidilir ki yanlıştır.

Yalan soylemeyene göre söyleyen kötüdür.
Yardım edene gore yardım etmeyen kötüdür.
Kavga yapmayana gore yapan kötüdür.
Adam vurmayana göre vuran kötüdür.
Savaş cıkarmayana göre çıkaran kötüdür.

İyi ve kötü kıyaslaması gun gecitkce kötünün iyisini üretmektedir.

Kendisini iyi olarak tarif edenler bu tarifin illaki bir bölümünde "tabiki kimse süüten çokmış değil" sözünü kullanır.

Görmek istedigimiz gibi görürüz. BU o kişinin iyi yada kötü oldugu anlamına gelmez. Bu bizim bir uyarlamamızdır.

İyilik bir vitrin vazifesi görür çogu kişide. Bu vitrin sayesinde itibar peşindedir. Ama özünü farklı bir çevrede gün yuzune cıkarabilir.

gerçek şu ki.

Artık ne adamakıllı iyi kalmıştır nede adamakıllı kötüler kalmıştır. Mevcut ise riyakar kişilikler.Bana göre bu kötü olmaktan daha tehlikelidir.

Tarih: 26 Ekim 2006, 18:32 - İp: 88.***.**0.22