zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Olacak Yeni Neslin Hali

Arkadaşlar Son zamanda liselerde gün yüzüne çıkan olayları hepimiz görüyoruz.
Öğretmenleri dövmeler, Uyuşturucu, Kız yüzünden sonuçlanan cinayetler v.b...
Ne olacak bunun sonu?
Bu Gençlik nereye gidiyor?

Bugun Mynet de çıkan bir haber
http://haber.mynet.com/detail_news/?mainPage=1&which=center&ref=haberHome&id=X1160053338453&date=05Ekim2006

Öğretmen ders anlatırken öğrenci arkasından yaklaşıyor ve pantolonunu indiriyor. Biriside kameraya çekmiş...

Tarih: 5 Ekim 2006, 18:04 - İp: 81.***.**5.103
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

böyle bisey olabilir ya yuh artık yanii yakında ögretmene tecavüzde ederler böyle dewam ederse ne bu ya rezillik almıs yürüyo en kısa zamanda ilgili kisilerin sorusturma acması gerekir diye düsünüyorum

Tarih: 5 Ekim 2006, 18:40 - İp: 88.***.**5.49
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Korkmayı ya..
AB'ye girince hepsi hallolur nasılsa
ARKAMIZDA KOCAMAN AB VAR..

Tarih: 5 Ekim 2006, 18:48 - İp: 88.***.**2.113
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Arkada bulunan her şeyden huylanırım ben arkadaş

Tarih: 5 Ekim 2006, 20:43 - İp: 88.***.**7.247
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Yaptırım diye bi şey yok bizim ülkemizde öğretmenler böyle ya polisler hiç bi hakları kalmadı adamların kimse çekinmiyor polisten eskiden insanlar çekinirdi polisten oda kalmadı adam öldürmekten korkmayan bi ülke oldu türkiye yasası yasa değil kanunu kanun değil avrupa birliğine giricez diye ettiler ülkenin içine valla çokcuk büyütmek yetiştirmek zor bu devirde allah yardımcı olsun ana babalara.

Tarih: 5 Ekim 2006, 22:06 - İp: 81.***.**7.230
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Tevekeli degil, AB de beni huylandiriyor....

Tarih: 5 Ekim 2006, 22:07 - İp: 88.***.**1.74
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Şaka bir tarafa durum hakikaten berbat...
İkiz oğlum var 8. sınıfa giden, hergün hanımla ödümüz kopuyor.
Birisi sataşır mı, kavga eder mi diye!!!! Bütün toplumsal, ekonomik ve kültürel değerler bozuldu..Dengesiz bir değişime doğru gidiyoruz.Kekliği taklit eden karganın durumuna düşmemizden korkmaya başladım açıkçası..
*Hukuk işliyor görünüyor ama işlemiyor
*Kolluk güçlerinin caydırıcılığı yok..
*Hak almak için suç işlemek bir hak olarak görülmeye başlandı
*Siyasetçi gerçeği söylemek ve gereğini yapmak yerine -tüccar gibi- ülkeyi pazarlamakla meşgül
*Ordu kendisinden başka herkesle kavga etmekle meşgul
*Aydın ve Batıcılar hadi bir an önce AB'nin şartlarını kabul edelim peşindeler
*Bir kısım Kürt asıllı vatandaşlar ayrı telden çalıp özerklik, fedarosyon veya ayrı devlet peşindeler..
*Kendimizden başka herkesin haksız olduğuna sarsılmaz bir inançla inanmış durumdayız..

Off off..
NOLACAK BU MEMLEKETİN HALİİİİİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tarih: 5 Ekim 2006, 23:21 - İp: 85.***.**0.158
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

-Canmahmut ve akdenizli arkadaşlar konunun iyi yerine parmak bastılar. Tümüyle katılıyorum.
-iki tane ruhsatlı silahım var sokağa çıkmaya korkuyorum. Silah yetmiyor top tüfek gerekiyor sokağa çıkmak için.
- Bela her an yanı başınıza beliriyor. önceden silahı olanlardan insanlar kaçardı, şimdi silahlı olanlar kaçıyor beladan. polislerde dahil buna.
- Toplumda sorun olanlar belli. Sorun yaratanları, aileleriyle birlikte sürgüne göndermek gerek artık. Onlardan doğaçaklarda onlardan geri kalmayacaktır.
- Daha önce insanlarda delikanlılık vardı belalı olsalarda, şimdi her önüne çıkan çakal belalı oldu,
- sürüsüne acıdığımdan değil, çocuklarımın geleceğinden korkuyorum.
- ya, adam olmalarını yasayla sağlayacağız. Yada, içimizden koparıp atacağız.
- Başka bir çözümüde yok gibi.

Tarih: 5 Ekim 2006, 23:47 - İp: 85.***.**8.249
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Bu öğrencilerin hepsi kendiliğinden böyle olmadı.Bir çoğu aile içinden kaynaklanıyor bence.İlk önce saygı nedir öğrenmeleri gerekiyor.
Şiddet kısmına gelirsek,belki çok kişi karşı çıkabilir ancak kurtlar vadisi gibi şiddet içeren diziler bence gençleri çok etkiliyor.Zaten bir arayış içinde olan gençlik gidip kurtlar vadisi gibi dizilerdeki kişileri örnek alıyor.Kendini mafya gibi hisseden birçok kişi tanıyorum bir çoğuda bizim okuldaydı ve bütün bela bunlardaydı.
Sokaklardan çok rahat bir şekilde bıçak yada tabanca alınıyor.Biraz parası olan herkesde gidip alıyor hiç çekinmedende kullanılıyor.

Tarih: 6 Ekim 2006, 00:30 - İp: 81.***.**3.191
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

zax güzel bir noktaya değinmiş arkadaşlar.
Aslında olayların bu hale gelmesinin en büyük sebebi tv dizileri. Herkes kendi çapında polat alemdar v.b olmaya çalışıyor. Genç beyinler onlara özeniyor. Ele silah tutmayı kavga etmeyi birşey sanıyorlar.
Önceden SAYGI diye bir kavram vardı. Biz de öğrenci olduk. Ama sonuçta öğretmenelrimize Bu kadar saygısızlığımız olmadı. olayların bu şekilde gelişmesine bir sebep te veliler. Babam beni okula verirken Alın Hocam Eti sizin kemiği benim demişti benim yanımda. Ama şimdi bırakın dövmeyi en ufak bir azarlanmada bile kişlinin velisi geliyor okula. Bence HAK EDENE dayak kaldırılmamalıydı.
Güzellikle olmuyorsa zorla olacaktı bu işler...

Tarih: 6 Ekim 2006, 09:16 - İp: 81.***.**5.103
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Dayak atma tüzüğü vardı da kaldırıldı mı?
Yapmayın..Ya bekarsınız ya da çocuğunuz yok: Hiç çocuk dövülür mü? Dayak önerilir mi?
Dayak yiyen çocuk dayakçı olur, bu kısır döngü düzelmez.

Tarih: 6 Ekim 2006, 10:16 - İp: 85.***.**0.98