buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Mehmetçik Vakfına Bağış

http://www.mehmetcik.org.tr/index.php?Page=Anasayfa
Vakfın resmi sitesi.

Online olarak kredi kartınızla bağışta bulunabileceğiniz menü.
https://www.mehmetcik.org.tr/onlinebagis/bagis_nakdi.php

Vakıf aziz şehitlerimizin ailelerine destek ve gazilerimize yardım amacıyla kurulmuş ve sitede yaptıklarına dair ayrıntılı bilgi bulunmakta.

Site üzerinden kurban bağışı da yapılabiliyor.

Tarih: 25 Ekim 2007, 13:27 - İp: 81.***.**7.49
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

SMS ile bağış mümkünmüş. Kolay oldu.
Link için teşekkür Hakan.

Tarih: 26 Ekim 2007, 02:11 - İp: 85.***.**8.44
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Zengin bir millet olmadığımzdan herkesin maddi imkanı nakdi bağışa müsait değil...Ancak herkes bir vecibenin de yerine getirlmesini teminen zengin fakir kurban kesiyor.... Babam epeydir kurbanlarını Mehmetçik Vakfı aracılığı ile vekaleten kestiriyor...
Dini gereklere uygun bir şekilde ve gerçekten kesim yaptıkları ve gereği gibi değerlendirildiğini biliyorum...
Bazılarımız,(bizim hanım gibiler) kurbanını bizzat kesmek ve dağıtmak isteyebilir, ancak bunlar içerisinde de birden fazla kurban kesenler varsa buraya bağış yapılabilir...Bir de büyük şehirlerde ve iyi halli mahallelerde kurban bayramında et takası dışında gerçek fakire dağıtma imkanı olmayanlar var...
Kurban bayramı yaklaşıyor...Nakdi yardım yapamayacaklara, kurbanlarını dağıtmakta zorlananlara veya birden fazla kurban keseceklere şiddetle tavsiye ederim...

Tarih: 26 Ekim 2007, 04:46 - İp: 85.***.**1.154
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Oyakbank şb aracılığı ile Mehmetçik Vakfına her türlü yardımı yapıyorum..

Ayrıca,ATM makinasından bile yapılabiliyor,karşınıza çıkan menüden..

Tarih: 28 Ekim 2007, 19:11 - İp: 85.***.**4.194
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ozbaba iyi fikir hakkaten.Nasıl kestiriliyor. BEn uğraşması zor geldiği için hep bir yerlere kestiriyorum Allah Affetsin.

Tarih: 28 Ekim 2007, 19:30 - İp: 88.***.**3.170
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey,Oyakbank'ın bir şb'ne git ve onlar senin işini hemen hallediyorlar.Çok kolay.

Sonucunda ,Eve de mektup ve ceb'e mesaj geliyor zaten..

Tarih: 28 Ekim 2007, 19:34 - İp: 85.***.**4.194
fotoserdar
fotoserdar (Üye)
İzmir / Amatör

yalnız iyi dusunmussun boyle bir topige ihtiyac oldugunu dusunuyorum.. cunki bu aralar gercekten cok ihtiyacımız vardı banka linki ile ilgilenicem cok saol... buffalo..

Tarih: 30 Ekim 2007, 20:30 - İp: 88.***.**2.8
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

burayı okuyan 3-4 kişinin yaptığı yardımlarla bir şehit çocuğunun okul önlüğünün alınması bile beni fazlasıyla mennun eder. 10 ,20 . farketmez, gönlünüzden ne koparsa. SMS yoluyla bile oluyormuş. Bayramlarda, kandillerde yazılan milyonlarca SMS böyle bir kaynak için kullanılsa ne derece büyük bir bedel eder hesaplayamıyorum. cumhuriyet bayramı için belki 50 tane kutlama amaçlıSMS geldi, bana değil de bu vakfın gayesine yollansaydı daha iyi olurdu eminim.

bu vakfa yönelik her zaman şüpheler olmuştur. ama kendi devletimize, askerimize güvenemeyecek noktaya geldiysek durum vahim .dediğim gibi sadece bir öğrenciye bile önlük alınması bu topicin amacına ulaşmasına yeterlidir.

vakıflar türk-islam hayatının vazgeçilmez bir unsurudur. öyle ki osmanlı devleti hayır işlerini vakıflara havale edecek kadar sağlam bir vakıf teşkilatı oluşturmuştur. bizde vakıflar yeni değil, 1000 senelik geçmişe sahipler.

Tarih: 31 Ekim 2007, 09:10 - İp: 81.***.**7.49
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey;

KÜTAHYA OYAKBANK Şubeleri ;

KÜTAHYA ŞB. ( 288 )
Telefon (274) 224 97 06
Faks (274) 224 97 06 - 224 97 07
Adres Cumhuriyet Cad. No:68 Kütahya 43100

TAVŞANLI ŞB. ( 309 )
Telefon (274) 614 49 50 - 614 11 04 - 614 15
Faks (274) 614 16 41
Adres Yeni Mahalle Bankalar Caddesi No : 11 Tavşanlı / Kütahya 43300

[NOT= Kurban için dekonta " KESİLSİN " diye yazdıracaksın.]

Tarih: 31 Ekim 2007, 15:03 - İp: 85.***.**0.32
fotoserdar
fotoserdar (Üye)
İzmir / Amatör

ERKAN ABİ TAM ANLAMADIM AMA KURBAN BAYRAMI İCİNMİ SENİN YAZDIGIN ADRESLER .. BENDE GONDERMEK İSTİYORUM ABİ... YOKSA SEHİT AİLELERİNE Mİ ? .. BENDE BUFALO ABİME İNANIYORUM SOYLEDİKLERİ GAYET MANTIKLI YANİ SEN İYİ KALPLİ BİRİSİN BUFALO ABİM COK SAOL... EVET SEHİT OLAN İNSANLARIN COCUKLARI VAR ONLARDAN BİRİSİNİN ONLUK PARASI OLABİLİR BİZİM GONDERDİGİMİZ UFAKTA OLSA ONEMİ YOK AMA O İNSANLAR İCİN ONEMİ COK..

Tarih: 31 Ekim 2007, 20:29 - İp: 88.***.**8.114
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fotoserdar;
En yakın Oyakbank ATM makinasına gidin,kartı takın.ÇIkan menü de zaten var,ne kadar bağış yapacağını yazın o kadar..

Okulda da var.Gönlünden ne koparsa veriyorsun Mehmetçik vakfına..

=================================================

KURBAN BAYRAMI için,

MEHMETÇİK VAKFI ;Vekâleten Kurban Kesimi için ,bağışçılara “noter onaylı kesim tutanağı ve teşekkür belgesi” de gönderiyor..

#kumköy34' tarafından 27.11.2007 17:28:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2007, 20:35 - İp: 88.***.**1.109