panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Lütfen.........

ZOR MU ARKADAŞLAR? ÇOK MU ZOR??

Nelere vakit harcıyorsunuz, bir bakın..! Neler için nasıl deli emekler veriyorsunuz, bir bakın..!

HERGÜN BİR KAP SU SADECE.. LÜTFEN.. LÜTFEN..

KAPINIZIN ÖNÜNE..
Kİ, O KAPINIZA BEREKET GELSİN ALLAH'TAN..

Tarih: 13 Haziran 2009, 18:37 - İp: 78.***.**3.2
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

hector artık bizimle değil

oturduğumuz sitenin sakinleri kına yaksın uygun bi taraflarına..

şila(karşı blokun kuçusu) , şanslı(karşı sağ yan blokun kuçusu), bakkalın kuçusu, öğrencilerin kurt köpeği(bizim yan blok), karşı sol blokun kuçusu hepsi duruyorlar.. ama hector artık başka bir ailenin yanında..

tatile giderken bırakmıştık.. durmaz zaten diye düşünüyorduk tekrar alırız durmazsa dedik.. ama keyfide gayet yerindeymiş arkadaşları var orada.. hem yeni sahibi aktif bir avcı.. artık hector marketten cips çalmak yerine avda çulluklara ferma verecek.. onun adına seviniyorum ama ayrılıklar her zaman acıtıyor insanı.. 5 senedir bizimleydi hector.. bir nevi evlattı bizim için.. enişteniz çok üşengeç bir kişiliktir normalde ama hectorun yeme içme temizlik bakım işlerini hiç üşenmeden aksatmadan yapardı.. ben bişey yapmazdım sadece severdim sevdikten sonrada hemen elimi yıkardım evlatta olsa titizlik yönüm ağır basıyor.. minnacıktı 35 günlük yavruydu bize ilk geldiğinde.. ozamanlar ben besleyebiliyordum onu balkonda baktım ahh ahh.. ne günlerdi o günler.. ne çabuk büyüdü.. ve artık bizim yanımız da değil... hectorsuz kaldık..

bahçeli ever sitesi ahalisi... kına yakın münasip bi tarafınıza olurmu...

Tarih: 2 Ağustos 2009, 14:48 - İp: 88.***.**4.176
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

edit: fotoğraf çok kocaman olmuş

#hayat_can' tarafından 03.08.2009 09:23:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 15:00 - İp: 88.***.**4.176
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Öbür topic de yazdım da.
Dün safranbolu dönüşü otobanda Gebze-İstanbul arasında köpeğe çarptım 120-130 km hız mukabili.

Köpeği ilerden görmüştüm. Çarptığım yer de otobanda araç trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden biri. Gebze ile istanbul arası. Köpek ileride bir sağa bir sola kaçıp duruyordu gelen arabalara göre. Sağa doğru gidiyor sonra aniden duruyor sola gidiyor vs. Öndeki arabalardan kurtardı kendini, benden de kurtarıyordu arabanın sağ köşesiyle köpeğin sağ arka kalça kısmından vurdum. Dikiz aynasından baktığımda köpeği ayakları havada yerde yatar vaziyette gördüm.
Fazlada vurmamışım yoksa fırlatırdı köpeği o hızla araba. On onbeş santim daha kaçsa kurtaracaktı aslında. Fren yaptım ama şerit değiştiremedim hem sağım solum vızır vızır arabalarla doluydu, hem köpeğin hangi yana hamle yapacağıda belli değildi. Sert fren de yapamadım arkam da doluydu.

Gerçi ben vurmasam bile kesin başka bir araba vuracaktı kurtuluşu yoktu. Ama ihale bana kaldı.

İki gündür aklıma geldikçe vicdanen rahatsız oluyorum. Gerçi o köpek o otobana çıkmakla kendi kaderinin acımasız ağlarına takılmıştı bir kez. Bizim arabaların abs si bile kurtaramazdı onu. Ama o bahtsız bedbaht sürücü ben mi olmalıydım. King oynarken rıfkı elimde kalmış gibiyim. ( köpeğe hiç çarpmayanlar anlasın yani nasıl bir psikolojik yıkım olduğunu).

İşin ilginç yanı geçen yıl tatile çıkmadan önce bir topicde de hızla giderken önümüze köpek çıkarsa ne yapmalıyız diye bir sorunsala da barnak basmıştım. Ki arkadaşlar arasında da çok tartışmış kritik etmiştik bu konuyu. En son sağ sol yapmayıp düz doğrultuda devam edip köpeğe çarpmanın en makul ve mantıklı yol olduğu konusunda hemfikir kalmıştık. Keşke hemfikir kalmasaydık belki böyle olmayacaktı.

Ya da ben köpeğe çarpmayım diye sağ sol manevralar yaparken bariyerlere çarpsam arkadan gelenler yandan gidenler bana çarpsa idi. O köpek peki o zaman bu kadar vicdan azabı duyacakmı idi ? Otobana çıkılırmı hiç öyle başıboş ?

Halbuki köpekleri de hep severdim. Hanımla tartışırken o hep kedileri savunurdu bende hep köpekleri üstün tutardım tartışmalarımızda. Ama tartışmayı aile içi şiddetli geçimsizlik boyutlarına da taşımadım kedi köpek yüzünden hiçbir zaman.

Kurban mı kessem diye de düşünüyorum. Belki bir de koyun canına kıyarsam vicdan azabım hafifler.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:57 - İp: 85.***.**6.191
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

moderatörleri göreve çağırıyorum..

burada duygu sömürüsü yapılıyor

Beynimizi yıkamaya çalışıyorlar

imdat !

help !

F1 !

Tarih: 2 Ağustos 2009, 23:20 - İp: 78.***.**2.253
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Geldiğimde keşke hectoru bir kere görebilseydim.

Hayvan seven birisi olan eniştenin zavallı kuşları vurma merakını anlamak mümkün değildir kuzu .

Ufacık kuşları avlamaktan ne zevk alınır bir anlayabilsem.

Köpek kolay kolay sahibini bırakmaz kuzu , keyfide gayet yerinde olduğuna göre sizi pek sevmemiş, ya da yanınızda pek rahatı yerinde değilmiş gibi geliyor.

Biliyorsun dost acı söyler.

Okyanus köpeği öldürdüğünü kabul et, istersen 10 koyunun canına kıy vicdan azabın azalmaz. Bari koyunlardan uzak dur. Onların ne günahı var.

#sultann' tarafından 02.08.2009 23:48:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 23:41 - İp: 78.***.**6.191
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

olurmu kuzu öyle şey.. ben gitmedim onu bırakırken..

halil peşinden ayrılmamış.. kulubeye koymuşlar halil gidene kadar..

çılgına dönmüş orada... ilk gece kimseyi uyutmamış.. ama şimdi durumlar normalmiş.

bu lafında çok ağır geldi kuzu.. harbi çok alındım..

evlat bi yerde.. dostu düşmanı yok bu işin.. az daha tartmalıydın lafını yada şakaysa ikonunu ona göre belirlemeliydin.

bu kadar hasas olduğumuz bir konuda bu şekil bir itham.. sabah sabah şok etkisi yarattı

Tarih: 3 Ağustos 2009, 09:22 - İp: 88.***.**4.176
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Ufacık kuşları avlamaktan ne zevk alınır bir anlayabilsem.

Valla hemşom haklı, bu avcılık olayına ben de karşıyım. Kuş avlayacaklarına kuş fotoğrafçılığı yapsınlar valla aynı şey bence hatta daha da heyecanlısı.Çünkü kuşu vuracaklari o anlık bir keyif alacaklar, üstelik zaten vurduklarını anlatsalar da kimse inanmaz avcı hikayelerine. Hani uzaylılar dünyaya inmeye karar verdiklerinde "Avcılar Kulübünün" yanına inmişler nasılsa bunlara kimse inanmaz diye
Ama kuşu vuracaklarına fotoğrafını çekseler, 10 yıl sonra bile olsa bakar hatırlarsın. Ne gerek var güzelim kuşları öldürmeye. Hemşoma tam destek

Tarih: 3 Ağustos 2009, 11:33 - İp: 85.***.**8.188
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

ama keyfide gayet yerindeymiş
-------------------------------------------
Sen böyle yazınca bende o şekilde yazdım. Alınacak bir şey yok ki kuzum.

Köpekler gerçekten sahiplerine çok düşkün olurlar. Seneler geçse bile unutmazlar.

Seni kırdıysam özür dilerim Gülşen. En son kırmayı düşüneceğim kişi sensin bunu iyi bilmen gerekir.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 12:29 - İp: 88.***.**1.149
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

biliyorum en son kırmak isteyeceğin şahsiyetin ben olabileceğimi

kırıldım ve trip yaptım napim..

keyfinin yerinde olması bizim için moral oluyor ...

ya bu hayvan sevgisi olayına kara sineklerde dahilmi kuzu..

vallahi katil olcam hee... uçuşup duruyolar

Tarih: 3 Ağustos 2009, 12:47 - İp: 88.***.**4.176
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Seni kırdıysam özür dilerim Gülşen. En son kırmayı düşüneceğim kişi sensin bunu iyi bilmen gerekir.

Sağol arkadaşım. İlk kırmayı isteyeceğin kişi de ben oluyorum demekki bu durumda.
Dikiz aynasından baktığımda daha canlı idi. Ayakları havaya dikilmiş vaziyette büyük ihtimalle takla atmakla meşgul idi. Arkadan gelenler öldürdüyse günah benim değil.

Canlı canlı iki koyun boğazlatırsam kör bıçakla, o zaman ölen köpeğin ne vicdan azabı kalır ne de şeysi.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 12:49 - İp: 85.***.**6.191