yesil_ada
yesil_ada (üye)
İstanbul / Amatör

Kalp Hizası

Musevilerin, Tanrı ile insanın konuşmasını anlatan kitapları Talmud' dan alınmıştır ve şöyle biter:

-"...bir kadını ağlatırken çok dikkat edin , çünkü Tanrı gözyaşlarını sayar ..!Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı,öyle olsaydı ezilirdi;üstün olmasın diye başından da yaratılmadı ama göğsünden yaratıldı.eşit olsun diye...kolun biraz altından korunsun diye...kalp hizasından sevilsin diye...

Tarih: 28 Ekim 2006, 16:26 - İp: 85.***.**5.99
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

harika...ama ben kadın erkek eşitlini inanmıyorum...

cünkü eşit olamazlar farklılar birbirini tamamlayan iki ayrı obje...

çok abes olacaka ama gerçekden argo bir dille eşit olmadıklarını anlatıyor...

n.uygur :kadın erkek eşit hadi ayakda tualetini yapsın

hoş bir tabir deyil ama mizahça eşit olmadıklarının bir göstergesi

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:05 - İp: 88.***.**5.213
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Musevilerin kitaplarına gitmeye gerek yok kendi dinimizin de kadına verdiği önemi ve saygıyı hepimiz biliyoruz artık.Hatta Türk gelenekleri bile kadına,anaya verilebilecek en çok değeri vermiştir.
Hadi söylemeyim dedim ama belirteyim,yine aynı musevilerin kitabının bazı bölümlerinde kadına atfedilen bazı olmadık şeylerde var,inanın tam metni yazmak isterdim ama elim gitmedi...Merak edenler araştırabilir.Elinizin altında internet var değil mi?

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:06 - İp: 88.***.**0.101
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

bazı işleri farklı yapmanın eşitlikle ne alakası var yakuprai,
eşit olmayı çoğu erkek kabullenmiyo nedense

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:20 - İp: 85.***.**5.110
eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

yakuprai bravo örneğin için sen ayakta yapmaya devam et bir gün ameliyat sedyesinde bulursun kendini acılar içinde.
prostat ameliyatı kadın erkek eşitliği ayakta tuvaletini yapsınlar hadi diye tartışılmaz herkesin oturarak yapması lazım dinimizde böyle .
kadın erkek eşit deeğildir çünki düşünce stilleri farklıdır duygusal varlıklardır erkekler ise mantıklı düşünmeye çalışırlar her ikisi de lazım onun için allah bize bizden eşler yarattı şükürler olsun allaha emanet olun
LAİLA HE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULUULAH

Tarih: 28 Ekim 2006, 19:15 - İp: 88.***.**6.61
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

bence bunun tartışılıyor olması bile çok saçma sadece şöyle söyliyim hepimizin bir annesi ve bir babası var değilmi yani biri olmadan hiçbirşey olmaz tabiki aralarında anatomik farklılıklar olucaktır bunlar eşitsizliğin göstergesi olarak alınmamalı eğer bu farklılık olmasa bizde olmazdık zaten. her iki taraf içinde hala eşit değiliz diye ısrar edenler varsa kendileriyle eşit birileriyle birlikte olsunlar ozaman. bu dünyada kadın erkeğe erkekde kadına muhtaçtır bundan güzelde eşitlik olmaz bence...

Tarih: 28 Ekim 2006, 20:08 - İp: 212.***.**0.129
  • 1