hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

İsmetpaşa Yıkılıyor

Ankara'lı arkadaşlar veya Ankara'yı bilen arkadaşlar bilirler Hacıbayram civarı İsmetpaşa'dır.
Ankara'nın eski yerleşim yerlerindendir ve şimdi kentsel dönüşüm adı altında geçen hafta yıkımına başlandı. Gecen hafta Valiliğin arkasındaki kısımla Hacıbayram'la Valilik arasından Bentderesine inen yolun kenarlarında yıkıma başlandı ve gördümki aralarda kerpiçten yapılmış çok ev varmış ve şimdi yarı yıkık vaziyette öylece gün yüzüne çıkmışlar.
Önümüzdeki 6 ay içindeyse Hacıbayram'la Gül Baba civarında ki tüm eski yapılar yıkılacakmış. Özellikle metruk yarı yıkılmış eski Ankara evlerini resmetmek isteyen arkadaşlara duyururum kısa bir zaman sonra hepsi yıkılmış olacak çünkü.

Tarih: 2 Mayıs 2008, 13:51 - İp: 85.***.**1.200
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bentderesi bi yıkılsaydı..

Tarih: 2 Mayıs 2008, 14:00 - İp: 88.***.**8.186
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Rokomet Bentderesiyle alıp veremediğin ne neden taktın oraya bu kadar anlamadım.

Tarih: 2 Mayıs 2008, 14:05 - İp: 85.***.**1.200
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

vergi rekortmenimiymiş neymiş o bölge ne diyodun abi sen

Tarih: 2 Mayıs 2008, 16:20 - İp: 144.***.**8.205
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

çiçekler diyorum..
bahar diyorum..
geldiya
açtı diyorum...
tööbee

kompelamıyım ben ne biliyim

Tarih: 2 Mayıs 2008, 18:30 - İp: 88.***.**8.186
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Rokomet gözünaydın bentdereside yıkılmaya başlamış
Çiçeklerde zaten Ankara Şehir Çarşısı Kiler marketin önüne Yıba çarşısının arkasındaki boş araziye ve İskitlerdeki boşaltılan sanayiye dağılmışlar. Eskiden toplu halde bulundukları yerde şimdi 100 tane çiçek kalmış

Not: Bu bilgileri cumartesi günü Milliyet Ankara ekinden edindim.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 09:38 - İp: 85.***.**8.204
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

Güzel olur hata bir gün beraber çıksak arkadaşlarla oralar pek tekin yerler değildir de

Tarih: 5 Mayıs 2008, 12:06 - İp: 81.***.**8.142
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

İsmetpaşa'ya bi kere kazayla girmiştim eski hamamın tam karşısındaki sokaktan kestirme olur diye. sonra karakolun oraya geldiğimde aynı yolda geri döndüm kestirme yapcez diye fazladan yol yürümüştük ee ne demişler: en iyi yol bildiğin yol.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 12:08 - İp: 144.***.**8.221
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Haklısınız evrin bey oralar pek tekin değildir toplu halde gezmek lazım. Buluşma günü ve yerini söyleyin buluşup gezelim.

Not: İstediğiniz foto evdeki bilgisayarda tam boy var yarına getirip gönderirim size. Hatta değişi kversiyonlarıda var onlarıda gönderirim.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 12:31 - İp: 85.***.**8.204
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

valla çok makbule geçer dostum birde ben her zaman için müsaitim günü ve saati siz ayarlasanız daha güzel olur çalışan insanlarsınız sonuçta

Tarih: 6 Mayıs 2008, 13:51 - İp: 85.***.**4.39
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

11.05.2008 tarihinde pazar günü saat 13:00'te İsmetpaşayı görüntülemek için Hacıbayram da buluşalım mı arkadaşlar sizce uygunmudur. gelmek isteyenler adını yazarsa buluşma daha kolay gerçekleşir sanıyorum.

#evrin' tarafından 07.05.2008 10:20:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mayıs 2008, 10:19 - İp: 88.***.**6.53