canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Guncel Yemek Tarifi

Malzemeler:
>
> -1 adet az gelişmiş ülke,
> -Bir tepeleme yağ.
> -Bol miktarda yabancı sermaye,
> -Envai çeşit televizyon dizisi,
> -Bol miktarda provokasyon ve cinayet,
> -Birkaç skandal,
> -bol bol futbol ,
> -1 tutam asparagas haber,
> -Bir baraj su,
> -1 adet yabancı dil,
> -1 yığın hamburger,
> -1 kasa kola,
> -Aldığı kadar dış borç,
>
> Hazırlanışı:
>
> Tam olmamışlarından bir adet ülke alınır ve çok önceden 1 adet Bush'ta bekletilmiş bir tepeleme yağla iyice yağlanır. Daha sonra bol miktarda şerbet hazırlanıp nabzına göre azar azar yedirilir. Şerbeti yiyince salınan ülkenin yer kabuğu kolayca kaldırılır ve yer altı kaynakları yavaş yavaş soyularak, ince ince dilimlenir.
>
>
>
> Ardından kısık ateşe oturtulur ve yabancı sermaye ülke içine yavaş yavaş ilave edilip, milli piyasaya karıştırılır. Daha sonra süzgeçten geçirilerek, kalan iç sermaye ayıklanır. Süzülen iç sermaye bir kaba konularak içine aldığı kadar dış borç eklenir ve ateş arttırılır.

Dış borcun tadı çok ağır olduğundan, ülkenin tadını bozup fark edilmesin diye, borçlanmış ülkenin içine, daha önceden ince ince çekilmiş televizyon dizileri,yabancı dil, kola ve hamburger azar azar katılarak çırpılır ve eklenmiş dış borçla birlikte, iyice kaynatılır.
>
>
> Sonra ülke diri kalmasın diye bir baraj suya birkaç skandal ve asparagas haber katılarak çalkalanır ve koyulaşmaya başlamış ülkeye ilave edilerek, ülke gündemi iyice bir sulandırılır. Daha sonra yine süzgeçten süzülür ve ülke içindeki yurt sevgisi, anadil, ve türküler ayıklanır, birlikte ve barış içinde yaşama arzusu dilim dilim parçalara ayrılır ve diğerlerine ilave edilir. Son olarak bol miktarda provakasyon ilave edilip ateş biraz daha arttırılır. Artık tüm ulusal bilinç ve sermayeden ayıklanmış ve yenmeye hazır hale gelmiş ülke, bir iki taşım daha kaynamaya bırakılarak kapağı kapatılır.
Sonra ülke kazayla (!) ocakta unutulur ve tam taşmak üzereyken yetişip bir güzel kurtarılır.
Arzuya göre çifte kavrulmuş vatandaş başı ve kola ile
servis yapılır.
>
> Zafiyet olsun!

Tarih: 7 Mart 2008, 10:35 - İp: 212.***.**7.190