pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Grand Scenic Sorunsalı

hadi bakalım hayırlı olsun. 52 bin mukabili aldım renault grand scenici. 300 km de 17 litre mazot yaktı.5.6 litre yapar. yeni araba için bayağı iyi. 17 lira yakıyo yani 100 km de. 106 km/saat ayarladım hız sabitlemeyi öyle geldim.

Tarih: 10 Aralık 2010, 20:09 - İp: 88.***.**4.114
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi manuyel ayarlamalı. Keza bel desteği var. Lakin büroda olduğumdan belgesiz konuşma zarureti içindeyim.
Dediğin gibi arabanın azami hızı zaten 180 filan. Benim azami hız ise taş çatlasın ki niye taş çatlasın denir anlamam, 130 . O zaman dediğin gibi tırmanma kabiliyeti yümsek olanı alem.
KEza yakıt tüketimi biraz artabiliyor.

Tarih: 11 Aralık 2010, 15:49 - İp: 78.***.**7.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Adliyeye etfaye ve pulüs geldi. Polise sordum noldu diye. İjra dosyaları yanmış dedi. MEğer benim zayıf noktamı bilep şaka yapmış bana. Yannış alarım imiş.

Tarih: 11 Aralık 2010, 15:56 - İp: 78.***.**7.44
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi elektironik el freninin marifetini bilmektesin deyil mi ?

keza yokuşlarda durduğunda elektironik el frenini çektiğinde, kalkış yaparken gaz verince el freni kendisini bırakmakta. keza yokuşta geriye kaydırma riski olmadan kalkış yapabilmektesin.

gerçi senin havsalan almaz bunu lakin ne diye havsala sınırlarını aşan araçlarla muhatap olursun emmi. fort transit alsa idin keşke atgv mukabili.

Tarih: 11 Aralık 2010, 15:56 - İp: 85.***.**6.11
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evet emmi biz buna bilim dilinde hil holdır demekteyiz. Avam takımı annasın diye yokuş kalkış desteği diyende var. Lakin benim gibi bir usta şöferin ne gibi bir ittiyacı olabilirki buna.
Ayrıca na birisi yazmış idi sikenik kullanıcısı olaraktan asr çok işe yaramakta imiş bu durumlarda. Keza başkaları yokuşta kalkamaz veya badanej ederken sikenik yavaş ve emin adımlarla tırmanır imiş.

Tarih: 11 Aralık 2010, 15:59 - İp: 78.***.**7.44
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi adamlar da arabaya herbirşeyi doldurmuşlar keza.
esp asr bile var.
lagunamı scenic mi sorunsalı yaşamak isterdim şahsen.
lakin lagunanın kasası değişecek yılbaşından sonra. bu kadar tipsiz yapılmamalı idi böyle bir araç lakin.

emmi araç ta izelasyon durumları nasıl keza. Ses ve su geçirmekte mi.
Öyle bir sorun olur ise ara. Keza bazı siyah ziftli bina duvarlarında "Yetiş Ahmet Usta 0555... " şeklinde izelasyon uzmanlarının telleri yazmakta.

Tarih: 11 Aralık 2010, 16:21 - İp: 85.***.**6.11
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi özellikle öyle bir sorun olmadığını söylemek isterim. Su sesi hiç gelmemekte. Mıcırlar tıkırtı şeklinde. Matrikse ilk binenlerin ödünü koparır tarzda değil yani.
Motor sesi yok. Yol sesi yok emmi.
Hatta şöyle diyeyim. Bununla normal asfaltta giderken içire aldığı ses matriksin sıcak asfaltta giderken aldığı kadar anca var anadınmı.
Boya koruması yaptırcektim unuttum. Birde kaputa böyle ciletin gibi bi laylom yapıştırıyorlar ondan muhakak yaptırcem. Keza yolda buz atan araç her tarafıma taşlar atıp geçti.

Tarih: 11 Aralık 2010, 16:28 - İp: 78.***.**7.44
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı
okyanus.
okyanus. (üye)

araba sağır olacak haberi yok emmi.
keza koltuk ısıtma da yok imiş aldığı dolmuşta.
bazı yerler ziyadesiyle üşüyecek keza karasal iklim ortamında.

Tarih: 11 Aralık 2010, 19:23 - İp: 85.***.**6.11
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o saağarlığı motir mukabili anladı zati, bilmez ki gapısının bile kuturu kaçmış , eylece almış gelmiş taa o yollardan geçerekten.anlamıyor keza..

Tarih: 11 Aralık 2010, 19:31 - İp: 78.***.**4.119
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi onun arabasının kapısını böyle bir bayan kişisi açsa
arabanın kapı ayarından maada
şaftı bile kayar emmi

Tarih: 11 Aralık 2010, 19:43 - İp: 85.***.**6.11