gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Galeride Garip Haller?????

bu topicte amac kimseyı yargılamak sorgulamak degil...
sadece bana ilginc gelen bir konudan bahsedecegim..

hikaye birbirinin aynı iki kedi fotografının yuklenmesiyle baslar..acıkcası bana ikiside oyuncak gibi geldibende yorumumu oyuncak sanırım diye yaptım..iki kişidende hayır degil cevabı geldi..
buarada ozgurfot benzerligi sorgulayan arkadaslara kediler aynı degil belki kuzenıdır dıye bır cevap verdi..

kendisine yaptıgım yorumda kedilerin gozlerinin altındaki lekelerin,(hatta bıyıklarının) bile aynı oldugunu,bununlada kalmayıp makinelerin objektiflerin ve ustune ip numaralarınında aynı oldugunu soyledım...

gelen cevapta: dikkatım için kutlandım,makinelerin ve kedinin aynı cekenlerın farklı oldugu cevabını alınca cokda ustelemedim..

ama içime suphe dustu...
bir bakılsın bakalım bu kişiler aynımı degilmi????

#gaijin' tarafından 17.08.2007 18:48:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 18:46 - İp: 88.***.**7.176
dose
dose (Objektif)
İzmir / Meraklı

açıkçası yorumunu yani oyuncakmı? yazını gördüm..
ve merak etmiştim cevaplarını..
çok ilginç.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 18:51 - İp: 88.***.**4.119
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu arada iplerin gorunen ksıımlarının aynı oldugunu gorebilirsiniz..aynı makine,objektif,kedi ve ip nın gorunen kısmı..bukadar rastlantı hos degilmi

birde neden aynı olduklarının gızlendıgı konusu var..

Tarih: 17 Ağustos 2007, 18:52 - İp: 88.***.**7.176
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Aslında bana da garip geldi.Belki Senin gözünle baktığımızda çelişkiler var evet;ama nebilem aynı yerde çalışıyo olabilirler.Sanmam yani bu kadar da belli ederek aynı gün benzer fotoları yüklesinler...

Şüpheyle bakman bence gayet doğal ki ben de gıcıklandım şimdi..

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:13 - İp: 85.***.**8.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben zaten calıntı vs demiyorum..ben sadece elişkili ifadeler nedenıyle suphelendım..neden insan belli olan birşeyi ısrarla gizleme geregi duyar??

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:15 - İp: 88.***.**7.176
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

dostum korktuğumuz başımıza gelmedi inşallah aklıma kötü şeyler geliyor ama ispat zor ama bu bir web adresinin verdiği fotoların iki değişik açısı gibi geldi ama inşallah değildir

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:18 - İp: 88.***.**1.233
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

ip numaraları aynı olabilir ,bunu bana sen söylemiştin gaijin ,ip numarası aynı diye aynı kişi olmayabilir neyse sana katılıyorum galeride okadar çok çalıntı fotoğraf varki .insanlar buraya koymak için neden başkasının fotosunu koyar bundan ne çıkarı olabilir bir türlü anlayamıyorum.hatta bugün başıma ilginç birşey geldi net fotodan bana bir mesaj geldi ,meraba merve hanım ben yeni üye oldumda diyerek bana msj attı bende bayan olmadığımı söylemedim bakalım ne olacak bayan olmak ne kadar zormuş ya?

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:33 - İp: 88.***.**3.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tabiki fotomerve aynı kişi olmayabilirler..ben bunu sorgulamıyorum..
ben neden bu sekilde gizleme geregi duyduklarını merak edıyorum sadece..
kedi bence oyuncak,ve aynı kedi..ama acıklamalar tam tersini gosteriyor,bende neden diyorum???

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:48 - İp: 88.***.**7.176
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=181958
Kediler benzer, ip ler benzer, benzer oğlu benzer.hatta birbirlerine yorum da geçmişler. Üstünde Allah yazan kapuz isiml i fotoğrafta.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 19:59 - İp: 88.***.**7.156
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

garfild bu kediler ama insanlar demkki bundan zevk alıyor bizim gibi dürüst fotoğrafçılarda buna kafa yoruyor işte neparsın,bunlarla uğraşmamak lazım bunlara yorum yapmamak lazım başka ne denir bilmiyorum ve seni destekliYORUM iyi akşamlar

Tarih: 17 Ağustos 2007, 20:01 - İp: 88.***.**3.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

helal buffalo

Tarih: 17 Ağustos 2007, 20:01 - İp: 88.***.**7.176