hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Fotoğraf Merakı Hastanelik Etti

Eskişehir'de fotoğraf çekmek için çıktığı vagonun üstünden geçen elektrik akımına kapılan genç kız ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Yeliz Tufan (20) arkadaşlarıyla birlikte gara gitti.

Bir süre sonra arkadaşlarının yanından ayrılan Tufan, fotoğraf çekmek için peronda bekleyen yük trenin üzerine çıktı.

Tufan, fotoğraf çektiği sırada vagonların üzerinden geçen yüksek gerilim hattındaki elektrik akımına kapıldı. Gar görevlileri tarafından vagondan indirilen Tufan, 112 Acil Servis Sağlık ekibi tarafından ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Tufan'ın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

gazeteler

Tarih: 16 Ekim 2008, 20:03 - İp: 84.***.**6.52
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 16 Ekim 2008, 20:19 - İp: 88.***.**1.176
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

inşallah durumu düzelir

Tarih: 16 Ekim 2008, 22:34 - İp: 88.***.**4.224
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğraf gazisine Allah şifa versin üzüldüm

Tarih: 17 Ekim 2008, 09:09 - İp: 78.***.**6.243
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Maalesef böyle durumlarda düzelme olmuyor. olsada büyük ihtimal sakat kalıyor insanlar.
Allah iki rahmetten birisini versin.

Tarih: 17 Ekim 2008, 16:43 - İp: 88.***.**4.179
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Çok yazık çok. Umarım ucuz atlatır ve tamamen iyileşir. Allah şifa versin.

Tarih: 17 Ekim 2008, 16:48 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SAnmıyorum tyaman kızcağızın vücudunun yarısı yanmış.

Tarih: 17 Ekim 2008, 17:48 - İp: 88.***.**6.16
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Tarih: 17 Ekim 2008, 18:50 - İp: 88.***.**9.34
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşlar bu tür çok büyük voltajlı yanmalarda bildiğimiz yanıklarla ilgisi olmayan bir durum ortaya çıkıyor maalesef. Öyle büyük bir akım ki vücuttan geçerken onu adeta kömüre çeviriyor.Yanma böyle bir yanma yani. Bu sebeple böyle yanmalarda el ayak veya başkaca organlar mecburen kesiliyor.Veya kurban ölüyor.
Aman tüm arkadaşlar dikkat etsin buna.

Tarih: 17 Ekim 2008, 21:25 - İp: 88.***.**6.16
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Allahtan acil şifalar diliyorum..

Aklıma geçen yılki kayalıklardan yuvarlanışım geldi..

Tarih: 17 Ekim 2008, 21:27 - İp: 88.***.**8.220
mustdem
mustdem (üye)
Gaziantep / Amatör

Pazarbey'e. Lütfen ümitsizliğe kapılmayın. Ben hastanede çalışıyorum ve diyebilirim ki hastaneye ulaştırıldı ise mutlaka sağlığına kavuşacaktır. Genç kardeşime acil şifalar dilerim.
Ancak ülkemizde şu mantığı geliştiremedik, "ya bir şey olursa". Hız kesmek için konulan kasisler yüzünden kaza yapıp hayatını kaybedenler mi dersin, açılan çukurlara düşüp ölenler mi dersin, otoban yapılmayan köprü yüzünden kesintiye uğramış ama sadece çıkış tabelası konmuş, yol aynen devam ediyor ama bariyerlerle kesiliyor bir gecede iki kere bu bariyerlere çarpmamak için duran kamyonlara arkadan arabalar çarptı. Örnekleri arttırmak mümkün. Ama yine de önlem almak bilmeyenleri uyarmak düşüncesi kimsenin aklına gelmez. Ama genç dostumuz inşallah iyileşince, bu sefer arkadaşımızın başına "senin orada ne işin vardı" gibilerinden üşüşürler. Hiç merak etmeyin.

Tarih: 20 Ekim 2008, 08:12 - İp: 88.***.**0.35
  • 1