baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

Ex Müslüman Kadın İslamı Anlatıyor

Eskiden müslüman olan bir kadının islam hakkında anlattıkları...sizin için tercüme ettim...ama yorum yapmayacağım..sadece izlemenizi istiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=2wPglHZQf-0

Eski Müslüman bayan:
Dünyada tanık olduğumuz savaşlar
Dinler savaşı değildir
Veya medeniyetler savaşı değildir
Bu iki karşıt arasındaki, iki devir arasındaki savaştır
Bu orta çağa ait bir mentalite ile
21. yüzyıla ait başka bir mentalite arasındaki savaştır
Bu medeniyet ve geri kalmışlık arasındaki savaştır
Medeni ve ilkel arasındaki savaştır
Barbarlık ve rasyonellik arasındaki savaştır
Özgürlük ve baskı (zulüm) arasındaki savaştır
Demokrasi ve diktatörlük arasındaki savaştır
Bir yandan İnsan hakları diğer yandan bu hakların ihlali arasındaki savaştır
Kadına hayvan gibi davrananlarla onlara insani varlık gibi davrananlar arasındaki savaştır
Bugün gördüğümüz medeniyetler savaşı değildir
Medeniyetler savaşmaz ama rekabet eder(yarışır)
Haber Spikeri: Sözlerinizden şunu anlıyorum ki bugün olan şey
Batı kültürü ile Müslümanların gerikalmışlığı ve cehaleti arasındaki bir savaş mıdır?
Eski Müslüman bayan: Evet demek istediğim bu
Haber Spikeri: medeniyetler savaşı düşüncesine kim bir çare bulabildi? Samuel Huntington değimliydi? Bu Bin Laden değildi. Eğer karşı gelmezseniz ben bu meseleyi tartışmak istiyorum.

Eski Müslüman bayan: Müslümanlar bu ifadeyi(dışavurum) kullanmaya başlayanlardır, Müslümanlar medeniyetler savaşına başlayanlardır. İslamın Peygamberi demiştir ki: “Allaha ve onun rasulune inanana kadar insanlarla savaşmayı emrediyorum.”
Müslümanlar insanları -Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar- şeklinde ikiye ayırdıklarında ve diğerleriyle kendi inandıklarına inanana kadar savaşmaya çağırdıklarında, bu çatışmaya başladılar ve bu savaş başladı. Bu savaşı durdurmak için, takfir ve aldırmazlığa çağrılarla dolu islamik kitaplarını ve tefsirlerini yeniden incelemeleri gerekir.

İş arkadaşım diğer insanların inançlarının ona hiç itici gelmediğini söylerdi. Dünya yüzündeki hangi medeniyet ona diğer insanların kendiler için seçmediği isimlerle onlara seslenmesine izin verir. Bir defa o onlara Ahl Al-Dhimma (zımma)diyor , başka bir zaman “kitabın insanları” diyor. Diğer bir zaman da onları maymun ve domuzlara benzetiyor. Ya da Hristiyanlara “Allah’ın gazabına uğrayanlar” diyor.

Onların “kitabın insanları” olduğunu söyleyenler, onlar “kitabın insanları değildirler, bir çok kitabın insanıdırlar. Bugün sahip olduğumuz faydalı bilim kitaplarının hepsi onların, onların özgür ve yaratıcı düşüncelerinin ürünüdür. Onlara “Allah’ın gazabına uğrayanlar” ve “yolunu şaşıranlar” deme hakkını size kim veriyor? ve sonra da buraya gel ve dininin sana diğerlerinin inançlarını incitmekten(aykırı davranmaktan) sakınmanı emrettiğini söyle?

Ben bir hristiyan, bir Müslüman ya da bir Yahudi değilim, ben laik bir insanım, doğaüstülüğe inanmıyorum. Ama diğerlerinin buna inanma hakkına saygı duyuyorum.

Arap Hoca: siz bir heretik (kabul olunmuş doktrinlere karşı olan kimse) misiniz?

Eski Müslüman bayan: Ne isterseniz diyebilirsiniz. Ben doğaüstülüğe inanmayan laik bir insanım.

Arap Hoca: İslama, peygambere ve Kurana küfrettikten sonra eğer heretikseniz sizi azarlamanın (kızmanın) hiçbir anlamı yok.

Eski Müslüman bayan: bunlar sizi ilgilendirmeyen kişisel meselelerdir.

Kardeşim, onu bana fırlatmadığın sürece taşa inanabilirsin.
İstediğine ibadet etmekte özgürsün. Ama Mesihin tanrı, meryemin oğlu olduğuna veya şeytanın tanrı, meryemin oğlu olduğuna inansalar da diğerlerinin inançları seni ilgilendirmez. Herkesin kendi inancı olsun!

Yahudiler (imha) trajedisinden gelmişlerdir ve dünyayı kendilerine saygı duymaya mecbur ettiler; Bilgileriyle terörle değil, işleriyle ağlama ve bağırmalarla değil.

İnsanlık bir çok buluşu ve bilimi 19 ve 20. yüzyılın Yahudi bilim adamlarına borçludur.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 23:52 - İp: 85.***.**2.170
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BU kadın eski bir müslüman değil, yahudi kesinlikle.
Yahudilerin yaptıklarından bahsederkin keşke Jenin kampından, beyruttanda bahsetse idi. Filistinlilerin taşla kırılan kollarından.
NE kadar ucuz bir eski Müslüman masalı. İğrendim doğrusu. Daha gerçekçi bir masal bulunabilirdi sanırım.
BUgün batı medeniyeti bu hale glemesini Müslümanlara borçludur. 16 yüzyıldan belki 15. yüzyıldan itibaren büyük çoğunluğu haçlı seferleri neticesinde elde idilmeye başlanan İslam medeniyetine ait eserler tercüme edilerek bugünki seviyesine geldi batı.
Peki Müslümanlar bu medeniyeti nasıl kurdu. Yunan eserlerini tercüme ederik teabiki. Onlarda mısır vs medeniyetlerin.
Neyse bu her kimin kurgusu ise yahudi kokusu alıyorum ben.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 01:00 - İp: 88.***.**0.232
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

okudum ama boş verdim

Tarih: 20 Mayıs 2007, 02:04 - İp: 88.***.**4.246
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

gereksiz

Tarih: 20 Mayıs 2007, 10:20 - İp: 88.***.**5.244
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey'in dedigi gibi cok bayat bir duzmece bu
ozellikle son kisimlardan Yahudi oldugu bariz belli. Yahuhdiler Nazi tarafindan kendilerine yapilanlarin mislini yapiyorlar bugun, denizin icine bile duvar koymuslar Filistin'de.
bizim de boyle seylere "Diyalogun Meyvesi" diye bir cevabimiz var, insan bunu izlese bizim gayri-muslimlerle savasarak mi diyalog ile mi mukabele ettigimizi...

Tarih: 20 Mayıs 2007, 11:23 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Benim kalbim katıdır.Kolay kolay gözlerim yaşarmaz.Ama diyaloğun meyveleri benim gibi katı kalpli insanların bile kalbini yumuşatacak cinsten.
Keşke bunu baştan yapabilseydik.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 15:53 - İp: 88.***.**0.232
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bu kadın müslümanlıgı agzına almamalı..

Tarih: 20 Mayıs 2007, 21:20 - İp: 88.***.**7.71
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sanırım ex olmuş.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 23:17 - İp: 88.***.**0.232
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

islam dini ve islam hukuku yargılanamaz..çünkü hak dinidir..
yargılanması gereken birşey varsa oda islam dinini kendi çıkarları doğrultusunda kullanan insanlar olmalı..

Tarih: 20 Mayıs 2007, 23:50 - İp: 88.***.**7.180
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 20 Mayıs 2007, 23:58 - İp: 88.***.**0.232
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bu adamlar değilmiydi yahu...ellerinde kılıçlarla onlarca haçlı seferi yapan...bütün avrupada birleşin hıristiyanlık için birleşin nağraları atan

Tarih: 21 Mayıs 2007, 00:09 - İp: 88.***.**7.75
  • 1