mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Efsane Geri Döndü: Uykusuz Her Gece...

Sohbet edelim gecelerce...

Günlerce...

Aylarca....

Hatta Yıllarca....

Tarih: 21 Temmuz 2011, 14:04 - İp: 88.***.**5.207
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

eevet efsanedir kendisi...

Tarih: 25 Temmuz 2011, 17:43 - İp: 46.***.**4.4
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Melike, bir zamanlar uykusuz her gece diye bir toiğimiz vardı. Sabahlara kadar sohbet eder, güler eğlenirdik, tam bir efsaneydi yani Ama sonra topik silindi Ve şimdi de geri döndü

Tarih: 25 Temmuz 2011, 18:10 - İp: 88.***.**1.142
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

şimdi abicim eğri oturup doğru konuşceniz.

öncleri netfoto kopuyordu. ana sayfada bir konuya cevap verildiğinde o konuya bir bakayım diyene kadar geçen o kısa süre içinde üstüne birkaç konu açımış bulabilirdik. tam anlamıyla deli hareketlilik vardı. e tabi herkes olunca muhabbette dönmeye başladı. sonra recep ivedik farkında olmadan fesbuğun reklamını yaptı.sonra fesbuk patladı. forum yıllardır yazıla çizile bilgiye doydu. sonra herşey gün ışığına çıktı. artık yeni konu çok az ve kalitesiz açılır olu. insanlar azaldı. ardından blogger ve twitter koptu. artık fotocular kepenk kapatır oldular. devir değişti iş amatörlere döndü. sonra, herkes canonmu nikon mu vs. gibi sığ konulara tekrar döndüler. pro bilgiler var ve hala var ama dedim ya sağda solda da site, blog, fesbuk sayfaları açıldı. e tabi bu kadar darbe alan gidişat yavaşladı. ve muhabbet dönmez oldu. 3-5 insanın sık sık yazmasıyla da ancak bir yere kadar gidildi. özel hayatında etkisiyle motivasyon düştü (muhabbet motivasyon istermiş bunuda benden duydunuz öğrenmiş olun işte hehehhh) keyif azaldı yeni ve kaliteli insan (kaliteli muhabbet anlamında, ekşi sözlük tanımıyla: (gerçi ekşi sözlükte ayvayı yedi ama neyse) entellektüel muhabbet edecek kültüre sahip fotoğrafçı ruhlu insan) azaldı. arada bir cazgır kitle vardı, netfotoda sürekli siyaset yapıyorlardı siyaset yasaklandı onlarda gitti. meydan pazaarbeye kaldı hehehhh sonra pazarbeyin muhabbeti sarmadı, özel hayattaki çalkantılı dönemde girdi demiştik az evvel onların hepsi tolandı. üyeliğini donduran vatandaş topiğide gümletti gitti.

sonra benim önceden beri savunduğum fesbuk başka forum başka dememe rağmen lla giildi veeee sonra "forumun tadı başkaymış be abiyaw" diyerek geriye dönüldü. bunu tetikleyen herneyse bilmiyorum ama hergeçen gün entellektüel seviye muhabbetler aranmakta. bunun ispatı da filmlerden belli olur. ıssız adamın ardından kaybedenler kulübü iyi bir örnek olabilir. belkide olmayabilir.

söylenilenlere inanmak yada var olanı yorumlamak şahsa aittir. kaderini belirler.

"bazen gidersin, sırf geri dönebilmek için"

http://tinyurl.com/gitmek

Tarih: 25 Temmuz 2011, 19:44 - İp: 78.***.**6.162
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

söylenilenlere inanmak yada var olanı yorumlamak şahsa aittir. kaderini belirler
...bilinçaltından gelen bir yönlendirme, oto fokus

yazarlken eğri mi oturdun bilemem ama doğru konuştun remi. yorgunluktan bulanık görmeye başlayan gözlerle okuyabildiğim kadarıya ( ) yazının tamamına;

Tarih: 25 Temmuz 2011, 23:32 - İp: 176.***.**7.235
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Cinas nerdesun sen uşaam daa : )

Gmailde forum misali yaklaşık 30-40 cevaplı konu döndürüyoruz, ama senden daha "tık" sesi duyamadık, kulaklarını da çınlattık bayağı..
Bugün arayacaktım seni ama öyle deli bir yoğunluğum var ki.. İnşallah yarın bitiyor çilem..

Melike hoşgelmişsin.. sefa getirmişsin..
Evet remi güzel açıklamış konuyu..
Gerçi buraların o eski tadı havası yok pek..
Eskiden bir sürü eş dost, burada gündüz gece güzel sohbetler dönerdi.
Şimdilerde sinek avcılığı yaygın hale geldi : )

Musti.. Woynn : ))))

#panctom' tarafından 26.07.2011 00:20:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2011, 00:06 - İp: 94.***.**7.11
enisyavuz
enisyavuz (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

şşş

#enisyavuz' tarafından 21.07.2014 00:38:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2011, 00:19 - İp: 88.***.**0.25
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

panctom, bilirsin, bazen insan ruhu aynı merkez etrafında dolanır durur. bu durumda şunu söyleyebilirim; kısmen ayder'deydim. ama gmail'deki topik daha evvelden açılmış. sahi, nerdeyim ben?

Tarih: 26 Temmuz 2011, 09:37 - İp: 176.***.**8.53
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Arkadaşler, yanlış anlamayın da sadece gülşenle bir anda gaza gelerek nostalji yapalım dedik, açtık bi topik. İnanın önemli olan sadece Gülşendi.. Şurada zaman zaman ayda yılda bir girip yazışacaz, iki muhabbet edecez. Lütfen gereksiz duygusallığa kapılıp germeyin kendinizi. Ne kendinizi ne de beni/bizi.. Hoşuna gitmeyen, bu durumdan (ne alakaysa) rahatsız olabilen yazmasın buraya olsun bitsin..

Tarih: 26 Temmuz 2011, 13:18 - İp: 88.***.**1.140
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

Bizim efsanemiz Uykusuz hergece topiği

bir gece mustiyle muhabet ederken gaza gelip açmıştık eski uykusuzları

sayfalar dolusu yazıştık, muhabbetler ettik, içine bir sürü hatıramızı barındırdık uykusuzların.. gün geldi musti kırıldı aldı başını gitti buralardan... giderken kendisinden birşey kalmasını da istemiyordu demek ki sildirdi topiğimizi.. kızdık ona sitem ettik.. söylenmesi gerekenler ozaman söylenmişti..

geçmişte yaşananlar üzerine sünger çekip yeniden böyle bir konu başlatmak istedik.. çok temiz ve art niyetsiz duygularla açıldı bu topik.. Kimsenin hoşuna gitmediğini kimsenin rahatsızlık duyacağını sanmıyorum ben.Remican sadece geçmişle alakalı durumu özetlemek istemiş hepsi bu.

topiğimiz açılmış eski dostlar iştirak etmiş ne güzel, ne mutlu bizim için

rahatsız olan yoktur bence kankam.. bu arada önemli olan bendim demek
ay pek bir hoşuma gitti bu durum yahu..

bunun şerefine uykusuzlar ahalisine benden güzel bir şarkı gelsin bakem

http://www.youtube.com/watch?v=9CaWEsbbvcw

Tarih: 26 Temmuz 2011, 13:34 - İp: 78.***.**6.244
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Ben / bizi sen sizi ... Ben sen
Derken şu şarkıyı dinliyordum.
Ben benim sen de sensin. Sen ben dersen sen olursun ben, bende sen. Ben sen dersem ben kim olur. Ben ben dersem ben olurum. Biraz beng beng şarkısını hatırlatıyor. Sen ben biz muhabbeti olunca paylaşayım dedim.

http://www.youtube.com/watch?v=BkynqpBQVWU&feature=related

Tarih: 26 Temmuz 2011, 14:07 - İp: 94.***.**8.86