morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 550d Si Olan Var Mı,varsa...

SELAM ARKADAŞLAR,
SON ZAMANLARDA aklıma biraz zorla da olsa eos 550d sokulmak isteniyor. Niyetimdeki body 40d ya da 50d bütçeye göre ayarlayacağız daha bunun lensidir,bilmem neyidir epey bir masraf beni bekliyor...
Hayyamdan bilir kişilerden duyduğum birşey :-Küçücük sensöre ve oyuncak gibi duran alette 18mp çözünürlük olması ve bunun kurumlarca abartılması PAZARDA yer edinmek ve sahtekarlıktan başka birşey değil denilmekte. 40d body olarak hala fiyatı çok düşük olmamakla birlikte hala satın alınmakta,kullanılmakta.Ve işi iyi bilenlerce süper fotoğraflar çekielmekte. Diğer bir KONU İSE 550D NİN FPS Sİ... KARDEŞİM FPS Sİ DÜŞÜK CİHAZIN... MADEM Kİ herşeyi mükemmel çok iyi,neden yookbu 18mp olduğundan düşük fps si deyip geçiliyor... NİYE ENAYİ Mİ üreticiler?... Bir de milyarlarca lira yatırım yapanlar,dizi dizi lensleri dizenler her tura gidp her yere burnunu sokanlar çok mu iyi fotoğrafçı...Var da ben mi göremiyorum... Tek tük sitede,gerisi ise hikaye... Eskiden herşey daha iyi idi fotoğraf adına...Ne zaman eminönü iskelesinde olsam çevreme baktığımda tuhaf,fotoğraf zekası olmayan kişiler görüyorum... İnanın duruş bile size çok şeyi anlatıyor,boyunlarında birer makina başka şeylerin peşine düşmüş ziyan olmuş onca tip. İÇİMİ DE DÖKMEK İSTEDİM...
ARKADAŞLAR EOS 550D TÜRKİYE PİYAYASINDA... BU ALETİ KULLANANLAR VARSA,PORTFOLYOLARINA BAKMAK İSTİYORUM... BİR DE ALETE DAİR KULLANI BİLGİSİ İSTİYORUM TEST FOTOĞRAFI VS. NETTEKİ OLANLAR YETERSİZ...BEN AR-GE çalışanı biriyim herşeyi araştırdım. Birebir dönüşler olur ise sevinirim.
Nerdesin sorusu sıkça geliyor....Kaybolmadım ... Gene söylüyorum..İş güç hayat aşırı yoğun...ÇOk önemli şeylerin derdindeyiz...
Şimdiden teşekkürler...
Selamlar,kucak dolusu sevgiler cadıcıktan...
Emine.

Tarih: 31 Mart 2010, 20:16 - İp: 213.***.**5.59
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

boynunda foto mak. ile dolaşırken gördüğüm pek çok insana yakışmıyor o makine.
çok artistik bakıyor keza vizörden ve sanki tüfekmiş gibi yan durarak tutuyor makineyi.
bu sanat artık ayağa düştü keza.
yeni uğraşılar ve yetenekler edinmek lazım sanatsal mantalitede.
o da zor iş.
yine en kolayı foto sanatçısı oluvermek.
altı üstü kıytırık bir dslr parasına bakıyor herşey keza.

Tarih: 31 Mart 2010, 20:33 - İp: 85.***.**9.121
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Senin o kıytırık dediğin para birçok kişi için aylarca geçim parası sayın burjuvanyus.

Abla al sen 500d. İyidir 18 mp falan olursa olsun.

Tarih: 31 Mart 2010, 20:40 - İp: 88.***.**2.136
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Beytullahcım , forum konumun altında kavga olsun istemiyorum... Benimki iç dökmece idi sadece...
550d için onu satan ve birebir servisini verenler iyi şeyler demedi bugün bana telefonda...ve bunu diyenler:-Ya kardeşim canın sağolsun paran olmasa da sen makinayı al ödersin bir ara diyen tipte ve hala varolma savaşı veren nadide esnaf örnekleri...Yani şımarık erkayalar ile alakaları yok...Onların da köşe oldukları şurdan belli...sen al 900 tlye body...git sen 1500 tl ye...sonra gel,biz her şartta varız her yerde varız de...
Çok yorgunum çoook...
Makina almaya epey zaman var,bu konuda yazasım da yoktu ama iyice sinir stres sahibi oldum napıyım...
OkYANus... Gerçekten fotoğrafı seven ve fotoğrafı cidden ruhuyla çeken insanların yaşamlarına bir göz at...Birçok dolu dolu uğraş göreceksin...

Tarih: 31 Mart 2010, 21:07 - İp: 213.***.**5.59
okyanus.
okyanus. (üye)

ben ara güler fraksiyonundanım.
fotoğraf sanat değildir keza söylemesi ayıp.

Tarih: 31 Mart 2010, 21:13 - İp: 85.***.**9.121
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ana bir sürü yazdıydım silindi. Tüh.
Tekrar yaziim. Cadıcığım böyle adamlara yüz vermemeli böyle forumlarda. Ağzının payını verdim işte. Fikret ağabey neden barındırır bunları bilmem.

Tarih: 31 Mart 2010, 21:14 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)

emmiselbey benim yüzümden keza sitenin reytingi artmakta.

ziksel modem arattırınca gogolda keza nf sitesi çıkmakta.
keza bir sıkıntı olur da bela sorunsalı açar isem netekim gogolda belasını arayanda direk soluğu burda alır.

Tarih: 31 Mart 2010, 21:33 - İp: 85.***.**9.121
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 31 Mart 2010, 22:09 - İp: 88.***.**7.91
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Allahtan cadı hanım Pazarbeyin 550d Alma sorunaslı diye başlık atmadı

Tarih: 31 Mart 2010, 22:40 - İp: 88.***.**8.98
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

özel bir tazın-gayretin var..fps filandanda bahsetmişsin..pentax veya sigma epey uygun bir tercih olabilir..pentax hassel ile kıyaslandığı oldu..sigma apayrı bir dünya.....dp1 i bile çok özel makina.....son tahlilde makina-lens çekmiyor.....ve her şeyin en iyi çekebilebildiği tek bir makinada yok lens te......

Tarih: 31 Mart 2010, 23:12 - İp: 88.***.**3.167
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus bey diyemiyeceğim. Konuştukça ,pardon yazdıkça şeyleşiyorsunuz beyefendi. Ziyiksel yazınca tabi burası çıkar zira senden başka alan olmaz keza. NErden bulursun böyle abuk sabuk markaları.
Morcadı hanım kızımızı foturaftan soğutacaksınız bu gidişle.

Tarih: 31 Mart 2010, 23:24 - İp: 88.***.**2.136