lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu Mudur Sizin Direnişiniz?

Cehapeliler nihayet yemin etmişler, ediyorlar..Daha dün akşam darolu amca bas bas bağırıyordu
"Balbay ve Haberal yemin etmeden bizler asla yemin etmeyeceğiz" diye..
RTE de ona cevaben "tükürdüklerini yalayacaklar" demişti..

Şimdi soruyorum....

1-Haberal ve Balbay yemin etti mi ki şimdi siz yemin ediyorsunuz...

2-Mutabakat metninde de dediğiniz gibi bu meclis kurtuluş savaşı gibi en zor hal ve şartlarda bile toplanmışken sizin aklınız sıra meclisi boykot emeniz hangi aklın eseriydi?

3-Akepe sorunun çözümü meclisdir deyip sizi meclise çağırdığında siz o zaman neden meclise değil de, Türk Milletine değil de yunan mevkidaşınıza koştuydunuz?

4-Biz olmazsak meclis çalışmaz diyordunuz , kuzu kuzu dediklerimizi yapacak diyordunuz ama meclis bal gibi çalıştı ve hiç kimse de kuzu kuzu önünüzde diz çökmemişken sizin bugün gelip yemin edişiniz kimin önünde diz çöküştür, izah edebilir misiniz?

5-Bir ay gibi süren "yemin krizi" hanginizin dahiyane fikriydi? Daroğlunun mu, batumun mu yoıksa kimin?

Tarih: 11 Temmuz 2011, 16:16 - İp: 78.***.**9.227
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Diz çöktürdük. yihohohahaha

Tarih: 11 Temmuz 2011, 18:46 - İp: 88.***.**0.32
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Lazut hocam,
Beni gaza getirmek için link açtığını biliyorum. Başkası acaba cevap verir mi deye bekledim. Ama kimseden tık yok. Neyse.

Gelelim konuya;
Bu yemin olayında CHP bir şey yalamış filan değildir.
Cemil Çiçek'in araya girmesi ile CHP ile AKP arasında varılan anlaşmayla imzalanan mutabakat sonucunda Vekiller meclise girip yemin etmişlerdir.
Yani tutuklu vekillerin kurtarılması konusunda CHP ile AKP anlaşmıştır.
CHP nin elinde yazılı mutabakat vardır.

Peki AKP mutabakata uymazsa ne olur?
Gayet açık. Anayasa değişikliği konusunda da CHP AKP ye kök söktürür. Çünkü AKP, CHP ve MHP olmadan Anayasayı değiştiremez. CHP ve MHP ye muhtaçtır.
Onun için AKP bugün imzaladığı mutabakattan cayamaz...
Konuyu yeterince açıklayabildim galiba...

Şimdi gelelim Sayın Başbakan'ın durumuna...

1 - İki yıl önce Danimarka'dan yayın yapan Roj TV'yi kapatmak için Danimarkaya bizim hükümet baskı yaptı ama Danimarka Roj TV yi kapatmadı.
Sayın başbakan da Danimarka başbakanı Rasmunsen'in Nato genel sekreterliğine bu nedenle onay vermedi. Sonra ne olduysa oldu kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler sonrasında bir hafta geçmeden Tayyip'ten okey çıktı.

2 - Nato'nun Libya müdahalesi gündeme gelince Sayın Başbakan, Nato'nun Libya'da ne işi var diye karşı çıktı. sonra ne oldu? Nato güçlerine daha Türkiye'de meclis teskeresi çıkmadan 6 tane gemiyle katıldık.

bu iki örnekte ben yorum yapmıyorum. Karar senin...

Örnek daha çook var da kısa kesiyorum Pazarbey hemşehrim de okusun deye...

#ercan43' tarafından 11.07.2011 20:57:25 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 11.07.2011 22:58:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 20:53 - İp: 92.***.**5.220
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ercan abi seni hiç tamınadım ama seni seviyorum ..
Daroğlunun daha dün akşam balbay ve haberal yemin etmeden asla yemin etmeyeceğiz demesini sen allah rızası için duydun mu duymadın mı...

madem aramızda bir mutabakat olursa yemin ederiz deseydi..Bi de utanmdan milli iradeye saygımızdan dolayı yemin ettik diyorlar..Yani iki hafta boyunca bu saygı nerdeydi..

Yoksa millet bana sen saygı duymuyorsan ben sana hiç saygı duymuyorum mu dedi ve onlar da "yahu bu adamlar bi ara seçim yapacaklar gibi duruyor..o zaman Alim Allah hepten meclis dışında kalacağız ..hadi koşa koşa yemin edelim mi" dediler acaba..

Yahu o koşa koşa yemin etmeye koşan cehapeli ve daroğlunun yemin metnini parmağıyla takip ederk okumasına çok güldüm...

......................................

Emmi siz Trükiyenin uluslar arası imzaldığı bilmem kaç yüz antlaşma olduğunu biliyor musunuz..
Bazen o antlaşmalar ağından kurtulup bir yerlere gidemezsiniz..ve bunun bu antlaşmaların imzacıları da ne yazık -%80 i - bundan önceki hökümetler...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 22:09 - İp: 88.***.**7.177
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Lazut hocam, görüşmeler bugün başladı ve bitirildi. Akabinde de hemen yemine geçildi. Bu sorunda AKP de fazla inat etmedi.
Sonuç itibariyle sorun çözüldü.
TBMM nin tatile girmesi nedeniyle tutukluların TBMM ye gelmeleri ekime kaldı.
Bir yerde anlaşacaklardı. O da oldu.
Daroğlu'nu falan boş ver.
Memlekete millete ve de Pazarbey hemşehrime hayırlı olsun.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 22:20 - İp: 92.***.**5.220
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Elbette emmi..Kuyu kazdılar..Kuyuya kendileri atladılar..Sonra bizi niye kuyudan çıkarmıyorsunuz diye yine kendileri ba bas bağırdılar..

E yine o bağırdıkları kişiler bi zeytin dalı uzatıp "e hai gelin bari ama bi daha kuyu muyu kazmayın " deyip çıkardılar onları...

Sırada bedepe var..Onlar da tıpış tıpış gelip yeminlerini edecekler...

............................................

O değil de 1999 da Merve KAVAK ile yaşan yemin krizini hatırladım..Rahmetli ecevitin o kanımı donduran "bu kadına haddini bildirin" diuye haykırışını unutamıyorum..İçimden rahmet okumak ta doğrusu gelmiyor ama yine de Allah günahlarını affetsin diyorum..
O "kadına" sırf özgür olduğu için, başörtüsü ile milletvekili seçildiği ve başörtüsü ile yemin etmek istediği için yemin ettirmeyenler ne yazık bugün aynı poziyondalar..

ALLAHIN ADALETİNİ GÖRÜYOR MUSUNUZ

Tarih: 11 Temmuz 2011, 22:31 - İp: 88.***.**7.177
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

amerika emretmiştir akpartiye,

Tarih: 11 Temmuz 2011, 23:23 - İp: 78.***.**0.40
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

o kadın abd vatandaşı şuan... Türk vadandaşı değil...

chephe dediki, çok iyi dinledim : arkadaşlarımıza meclis yolu açılmadan biz de yemin etmeyeceğiz , dedi... o yol açıldı, yemin ettiler...

uzlaşma keşke daha önce olsaydı, başbakan, bana mı sordunuz bunları aday gösterirken demeseydi...

bu arada, mavi marmara neden israile gidemiyor? dışişleri görevlilerinin israilli görevlilerle son 2 aydır temaslarını bir inceleyin derim... tükürük deyince aklıma geldi...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 23:50 - İp: 46.***.**1.225
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Fuji emmi işi sağa sola çekmeye gerek yok..Daroğlunu röportajlarını aç oku bak seyret dinle.....açık açık o arakdaşlarımız yemin etmezlerse biz de etmeyiz dedi..

Ve o bunları derken RTE dfe onlara sorunun çözüm yeri meclisdir..
Gelin meclise yapalım yasayı çözelim bu sorunu diyordu.
Ama onlar önce o arkadaşlarımız gelsin yemin etsinlaer ondan sonra diyordu..
Tabi ondan sonra da tükürdüğünüzü yalauacksınız çıkışı geldi..
Başkbakanı korkutacaklarını sandılar.Ama o bir şeyi yapacağım dediyse yapar..

Ve p değil de yani ne yolu açıldı..Egemenlik kayıtsız şatrtsız milletindir , meclisin üstünde hiç bir güöç yoktur söyleminden başka ne var o metinde?

neyse ben bir vatandaş olarak merve kavakçıya yapılanı nasıl unutmuyorsam cehapenin bu yaptığını da ömür boyu untmayacağım..

Tarih: 12 Temmuz 2011, 00:02 - İp: 88.***.**7.177
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

yasa değişikliği yapılmadan nasıl yemin edecekler ki zaten işte o yasa değişikliğini de akp yapacak... onun anlaşmasını yaptılar sanırım, kapılar ardında...

egemenlik kayıtsız şartsız milletindir... ne ulu bir söz...

yani milletin vekili şüpheli, tutuklu da olsa, milleti temsil etmelidir, kayırsız ve şartsız... seçilmişse gerisi düşünülemez, önünde kimse duramaz demek bu söz... hukuk milletin egemenliğinden üstün değildir, önce milletin dediği olur anlamında...

tıpkı başörtüsü konusunda olduğu gibi...

millet istiyorsa eğer, başörtüsü çankaya ya da çıkar... hukuk engel olamaz buna ...

ha şunu da söyleyeyim, darbeci zihniyeti meclise sokan milletten de bi cacık olmaz...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 01:17 - İp: 46.***.**1.225
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hava sıcak, tam dağ havası, lazut hocam sen bi dağ bayır çık rahatla, boşver bu mevzuları... İki tepe, bir gelincik çek, takılma böyle konulara...

Nasıl fb topigindeki anlayışla yine etli sütlü demeden yazıp gidiyorum, bundan sonra böyle...

Tarih: 12 Temmuz 2011, 10:28 - İp: 188.***.**8.87