dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Manzara İnsanın Canını Acıtıyor.

ÇOCUKLARININ YEMİN TÖRENİNE ALMADILAR

8 Kasım 2008 22:10
Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine, 40 yaşın altındaki başörtülü asker yakınlarının alınmadığı iddia edildi
Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için gelen aileler, yemin törenini tel örgünün arkasından seyretmek zorunda kaldı. Kendilerine çifte standart uygulandığını belirten asker yakınları, "Bizi başörtülü olarak içeriye almıyorlarsa, o zaman evlatlarımızı da askere almasınlar." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı. Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünda, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı. Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

57 YAŞINDAKİ HALAMI ALDILAR, BENİ ALMADILAR

Kardeşinin yemin töreni için geldiğini söyleyen Rabia K., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Nizamiyede görevli askerler, 40 yaşından küçük başörtülü hanımların, başını açmadan içeriye giremeyeceğini söyledi. Yanımda 57 yaşındaki halam vardı, onu aldılar. Biz de diğer mağdurlarla birlikte az ileride, tel örgü arkasından töreni seyretmek zorunda kaldık. İçim burkuldu."

amacım sitede ortalığı karıştırmak değil....lütfen yanlış anlamayın....

nasipse bende aralıkta vatani görevimi yapmak için askere gideceğim.....hemde seve seve....

aynı şeyleri bende mi yaşayacağım.....düşünün kahramanca vatani börevinizi yapıyorsunuz....anneniz yemin törenine alınmıyor...ablanız yemin törenine alınmıyor....eşiniz yemin törenine alınmıyor.....bu durum sizin canınızı acıtmaz mı....

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:08 - İp: 85.***.**0.172
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Madem parti ismi verdiniz bende isim vererek sorayım.

AKP köylü için ne yaptı?

Ben ziraat mühendisiyim yani konunun içindeyim o yüzden çok mantıklı bir cevap istiyorum senden.

Evet akp köylü için ne yaptı?

-Dizel yakıtı çiftçi için ucuz fiyata çekti mi?
-Toprak reformunu yaptı mı?
-Çiftçini borçlarını öteledi veya iyileştirme yaptı mı?
-Çayır-mera kanunda ki eksiklikleri giderdi mi?
-Fındık fiyatlarını ayarladı mı?
-Karadenizde yeterli mısır üretirken neden ABD'den hibrit mısır aldı?
-Yabancı tohum üreticilerini desteklemek için yerli üreticilere ek vergi geldi mi gelmedi mi?

Akp köylü için ne yaptı?

Çok şey yaptı.
sadece birini yazayım köy hizmetlerini kaldırdı.

Tarih: 12 Kasım 2008, 02:42 - İp: 78.***.**1.136
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

potere AKP köylü için ne yaptı? sorusunu

Akepe Türkiye için ne yaptı? diye soralım
Bakalım kimler ne cevap vrecek

Tarih: 12 Kasım 2008, 03:54 - İp: 78.***.**1.197
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

hani imf'den borç almayacaktık hükümet basbas bağırdı ihtiyacımız yok diye şimdi ne oldu anlaşabiliriz demeye başladılar hele bir masaya oturalımmış

Bu para sizin bizim cebimize girmicek arkadaşlar devletin kasasına bile girmicek doğru özel şirketlere onlara yardım bu borcu kim ödicek sonradan biz

yani karda özel, zararda sosyal bir yapı bu arkadaşlar böle saçmalık olur mu unakıtanın gemicikleri haciz yemicek diye ben niye cebimdeki parayı vereyim

aaaa mechul öle deme akp çok şey yaptı

-zarar etmeyen devlet kuruluşları zarar gösterip yabancılara sattı.
-imf'den borç alıp kömür olarak vatandaşa dağıttı. (o parayı yine halk ödicek)
-Terörle mücadele politikasını çökertti.
-mevcut üniversiteleri iyileştireceğine oy almak için heryere üniversite açtı.
-Bu liste ne kadar uzar biliyor musunuz?

Akp garibanı düşünüyor ya .
-"öldük bittik sayın başbakanım" diyen çiftçiye "ananıda al git lan" diye biliyor

-http://www.youtube.com/watch?v=07NKVxpMTZ8

akp milliyetçi ya apo kansızına sayın, şehitlerimize kelle diyor

http://www.youtube.com/watch?v=jyj3NsrIaJk

Bu kansıza bişi derdim gerçi dışarıda sürekli diyorum ama burası yeri değil

Tarih: 12 Kasım 2008, 11:46 - İp: 78.***.**4.210
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

atıp tutan arkadaşları bekliyoruz bakalım ne cevap verecekler?

Tarih: 12 Kasım 2008, 13:27 - İp: 78.***.**8.138
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

insanın canını acıtıyor doğru..

onlar ne derse o!

yapabileceğimiz çok şey var taşkınlık çıkarmak gibiii! ama böyle yapmamalıyız sabretmeli....

saBretmeli ...

mükafatının büyük olduğunu düşünüyorum ve biliyorum...
eğer Allah rızası için tel örgülerinin arkasında kalırsa eşin, annen öyle büyük sevap alıcaklar ki Allah ın izniyle..

üniversitelerde her başıörtülü kızda her sabah içi acıyarak giriyor okula....

Ama ne olucak biliyor musun ALLAH kesinlikle yapılanları yanlarında bırakmıcak.. ne olursa olsun LAİKLİK Mİ ??? ALLAH ın emirlerinin yanında HİÇtir...

BEN RABBİME GÜVENİYORUM ...
VE SENDE GÜVEN...

İÇİN BURUK AMA RAHAT GİT ORAYA VE UNUTMA; BENDE DUA EDİYORUM...

Tarih: 12 Kasım 2008, 20:18 - İp: 85.***.**8.153
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

hadiiiiiiiiiii hoşgeldin bir şeriyatçı daha

Bazı arkadaşlar hemen diyecek şeriyatçılıkla ne alakası var diye?
ne olursa olsun LAİKLİK Mİ ??? ALLAH ın emirlerinin yanında HİÇtir... ,

lafı bırakın anayasayı ne yapacaksınız gelin şeriat kanunlarını uygulayalım demek.

Kardeşim madem türkiyede yaşamak ağır geliyor başvurursun İran büyükelçiğine siyasi sığınma hakkı istersin özlediğin düzende yaşarsın. Burası LAİK TÜRKİYE

demişsin ki "böyle yapmamalıyız sabretmeli.... saBretmeli ... mükafatının büyük olduğunu düşünüyorum ve biliyorum...

Ne bekliyorsun şeriyat mı gelecek çok beklersin siz istediğinizi yapacaksınız biz sessiz mi kalacağız?

Hele bi deneyin! Spor salonlarında kılıçlarla yürümek yetmiyor.

Hatırlayan hatırlar.

#potera' tarafından 12.11.2008 20:47:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Kasım 2008, 20:42 - İp: 78.***.**8.138
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

sana kızmıyorum...

sende böylesin ... sadece hakkımda yanlış şeyler düşünüyorsn ama boşver..
Allah en büyük ...

Tarih: 12 Kasım 2008, 21:12 - İp: 85.***.**8.153
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

denden kardeş....duaların için şimdiden teşekkürler.....

içim buruk ta olsa vatani görevimi yapmaya göğsümü gere gere gideceğim inşallah....

ve rabbimin tüm mehmetçiklerimizle beraber olduğunu biliyorum....

Tarih: 12 Kasım 2008, 21:17 - İp: 85.***.**7.158
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben sana kızıyorum laikliği din karşıtlığı olarak göstermene kızıyorum.

Bu devletin düzenine karşı olan fikirler aldığın nefese nankörlüktür.

Nûr Süresi 55.ci ayeti bir oku.

Tarih: 12 Kasım 2008, 22:03 - İp: 78.***.**8.138
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

bir fatiha oku diyorsun. buyur yarın 10 kasım sıkıysa sen ellerini aç orada fatiha oku bakalım başına neler gelecek ulusal kanallarda 7 haberlerine nasıl konu oluyorsun. nasılda meczup ilan ediliyorsun.

Bak Batuhan19b burası Anıtkabir!...
Amcamız elini Yaradana açmış dua edip Fatiha okuyor. İyi bak bu tür fotoğrafları mütareke basınında göremezsin!...

#mechul75' tarafından 13.11.2008 00:25:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2008, 00:21 - İp: 88.***.**7.208