yagmursare
yagmursare (üye)
Sakarya / Amatör

Bu Kadarda Olmaz!

arkadaşlar çalma olayını iyce abartmışlar..çektiğim fotoğrafı almış bi güzel kendi fotolarına eklemiş.çok iyi ya böyle devam edelim..dost kazığı da bu olsa gerek..bende neden kabul olmadığını düşünüyodum ee benden önce davranmış sevgili arkadaşım!sağol!!!

Tarih: 8 Temmuz 2007, 21:19 - İp: 88.***.**0.227
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hırsızlığın bir kısmı hoş görülebilir yada belli bazı şekilleri göz ardı edilebilir tarzında şeyler okuyorum.

Bu anlamda en çok başlığa takıldım
"Bu kadarda olmaz!"...

Ne kadar olur peki izah edebilir misiniz ?

Tarih: 9 Temmuz 2007, 13:21 - İp: 88.***.**1.128
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

arkadaşlar sitedeki resimleri kopyalamk kolay sağ tıklama engeli var ancak büyük boyutu ile izlerken farklı kaydet seçeneğini açıp dosya türü olarak jpg'i seçerseniz resmi aynen alırsınız. burada sitenini bir sorumluluğu yok uyarı olarak veriyor. resminizin kendinize ait olduğunu ispatlayabilirseniz kullanan dergi ve şahıslara telih hakkı konusunda dava açabilirsiniz. bu konu da pazarbey ağabeyimiz bize daha detaylı bilgi verebilir onun haricinde yapabileceğimiz hiçbir şey yok

Tarih: 9 Temmuz 2007, 13:28 - İp: 81.***.**7.150
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

''telif '' yazar aratırsanız bu konuda arkadaşlarımızın isfo'dan(reyhan kardeşimizin) edindiği bilgiler ve dava konusu olup kazanılmış telif haklarına siteden ulaşabilirsiniz ,

Tarih: 9 Temmuz 2007, 13:33 - İp: 88.***.**5.214
yagmursare
yagmursare (üye)
Sakarya / Amatör

rokomet hırsızlığın hiç bir şekli tarafımdan onaylanmaz..görüş meselesi,kişilikte cabası tabi!

Tarih: 9 Temmuz 2007, 13:46 - İp: 88.***.**0.227
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

SEYYAH bşöyle birşeyden bahsetmiş ki bu çok ciddi birşey :

"ya arkadaşlar bir de şöyle birşey var.. bu gün yerel bir dergide birçok fotoğrafımızı gördüm.. yani siteden alınmıştı.. dergi şuan elimde.. bence bir çözüm bulunmalı.. fotoğraflarımız çalınıyor..."

Dergi alıntı yapmadan(ki bence alıntı da yeterli değildir),kişiden izin almadan fotoğraflarını yayınlıyorsa suçlu değil midir? Seyyah derginin ismi nedir,bulalım bakalım hangi yerel dergi ?

Bu arada bir soru biz buraya üye olurken Galeriye koyduğumuz fotoğrafların site sahibi tarafından kullanılması gibi birşey imzaladık mı-kabul ettik mi ?
Merak ediyorum gerçekten.

Tarih: 10 Temmuz 2007, 06:14 - İp: 85.***.**8.198