delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Bir Banka İle İhtiyaç Kredisi Sorunum

Arkadaşlar geçen cuma bir bankaya gidip başvuruda bulundum. 1-2 saat sonra telefonuma kredimin onaylandığı hakkında bilgi mesajı geldi. Ertesi gün yani cumartesi günü başvuru yaptığım banka çalışanı bana ancak 2 adet banka ürünü hizmeti alırsam bu kredinin onaylanacağını söyledi. Onlar da; Otomatik ödeme talimatı ; tamam bu sorun değil ama ikincisi de; bireysel emeklilik sistemlerini satın almam. Bu durum banka merkezi trafından mı ortaya konuluyor yoksa bu tamamen şube açlışanlarının daha fazla satış yapmak ve pirim alabilmek adına uydurdukları bir dayatma mıdır?

Bankacı arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum. Ne yapabilirm?

Selamlar

Tarih: 12 Haziran 2011, 09:24 - İp: 217.***.**9.210
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

bireysel emeklilik konusu... harbi fazla şey istemişler.. kredi başvurusunda bulunan kimsenin, tasarrufdan çok farklı şeylere ihtiyaç duyacağı malum..

Garanti ve Akbankda kredi kullandım.. böyle bişey ikisindede yoktu (7 ay oldu).. isteğim dışında geniş aile sigortası yaptıklarını gördüğümdede güzelce fırçalamıştım, garantidekileri..

iki faturayı otomatik ödemeye bağlamanın asıl faydası; 6 ayda bir kesilecek vadesiz hesap işletim ücretini ödememek.. Bu uygulama, bahsettiğim iki bankadada var...

Tarih: 12 Haziran 2011, 10:06 - İp: 83.***.**4.40
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Ama şunu da belirteyim ben zaten yüklü bir miktar kredi çekmiştim 3 ay önce ve aylık ödemelerim var.Ama aylık ödemelerim gelirimin %30 u kadar. Sanırım bu riskten dolayı başka bankaların bana kredi vermeyeceğini düşünüp nasıl olsa bizden alacak ve bunu da buna satalım gibilerinden bir yaklaşım içinde olabilirler. 3 banka daha var başvuru yaptığım. Onların sonucunu bekliyorum. Şu aşamada diğer bankalardan oumlu yanıt alamazsam eğer bireysel emeklilik engeliini nasıl aşabilirim ?

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim

Tarih: 12 Haziran 2011, 10:26 - İp: 217.***.**9.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kredi mredi alma. sonu felaket.

Tarih: 12 Haziran 2011, 10:28 - İp: 88.***.**1.54
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Bu kredi illeti olmadan çzülecek bir sorun değil . MEcburum.

Yoksa artık banka yakınından bile geçmek istemiyorum. EMek hırsızları. Başka birşey değil.

Tarih: 12 Haziran 2011, 10:54 - İp: 217.***.**9.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla ne diyeyim o zaman. Allah kurtarsın.

Tarih: 12 Haziran 2011, 13:43 - İp: 88.***.**1.54
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bende emekli mayışı almak istiyorum..

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:03 - İp: 85.***.**8.139
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bende emmi. 600 vercekler eme olsun kinede

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:06 - İp: 88.***.**1.54
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

kaç tl çekeceksen ona göre çalıştığın işyerinden maaş bordrosu iste biraz şişik olsun hemen krediyi verirler.ben öyle yapıyorum.

yüksek miktarda çekersen sadece hayat sigortası yaparlar.başka birşeye gerek yok.diğerleri bankanın sana kurduğu tuzaktır.

Tarih: 13 Haziran 2011, 23:47 - İp: 85.***.**1.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

krediyi zirayat bankasından çekki parasını biz tahsil edem .

Tarih: 14 Haziran 2011, 14:51 - İp: 78.***.**3.242
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bazaar'ım kredinin sonu kötü diyosun.. senin açından kesinlikle doğrudur.. Avukat olarak, kötü örnekleri görmek durumundasın tabi...

Bence, şu şekilde söylenmesi daha doğru olur; "-üretken olmayan borç edinmeyin."

Kredi kullanılıyor.. Ancak ne maksatla ve alınan kredinin verimli kullanılması vs.. kişiye - bütçeye göre değişecektir..

Siz, ödemelerinizin gelirinize oranı %30 demişsiniz.. Bendeki oran %45 ancak bu kadar veri yeterli değil.. Ailede bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler, eğitim harcamaları, elektrik ve su faturalarınızı ortalaması vs.. etraflıca hesaplanmalı.. Kısaca; kendiniz bu konulara çok vakıf değilseniz, mali konuları danışacağınız bir dostunuz olmalı... Yoksa işin sonu, Pazar ve okyanus agaların dükkanına düşmek olabilir..

Bazı durumlarda, yeni kredi arayışı yerine, hali hazırdaki burçları yapılandırmak için mevcut kredilerin kullanıldığı banka ile diyalog, daha kısa ve kesin çözüm olabiliyor...

Tarih: 15 Haziran 2011, 11:53 - İp: 83.***.**4.40