seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Benzine Anlternatif

BENZİNE ALTERNATİF tıkla

İZMİRLİ KARDEŞLERİMİZE DUYURULUR

umarım benzin istasyonlarının yerini bor istasyonları alır.. 200 ytl'Ye benzinden %70 tasarruf ediyorsunuz.. ayrıca çevreci.. izlemenizi tavsiye ediyorum..

#seyyah1981' tarafından 14.02.2007 10:39:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Şubat 2007, 10:23 - İp: 88.***.**4.18
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

izmirli kardeşlerim hesabımada 50 tyl yatırırsanız sevinirim

Tarih: 14 Şubat 2007, 10:26 - İp: 88.***.**4.18
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gorunen oki petrol işini elinde tutanlar,kaynakları tamamen tuketmeden baska enerjilere donulmesine karsı inanılmaz bir lobi yurutuyor...suyla calısan araba haberleri bile cıkmıstı hatırlarsanız...petrol yerıne bor kullanımı gercekten cok daha yararlı olur bencede..ustunde yaşadığımız dunyunın bunu ihtiyacı var

Tarih: 14 Şubat 2007, 11:52 - İp: 193.***.**1.110
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

İnşallah ben araba alana kadar iyice yaygınlaşır bu ustanın icadi 0.25 ytl yakıyo namussuz

Tarih: 14 Şubat 2007, 13:12 - İp: 88.***.**2.202
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Yaygınlaşsa tam süper olur
şimdi taktırdık diyelim sivasta nereden bulacaz bor'u ?

Tarih: 14 Şubat 2007, 19:01 - İp: 88.***.**7.231
_unknown_
_unknown_ (üye)

Orada da sen çıkar boru chopsuey...Bak ilk müşterin ben olurum

Tarih: 14 Şubat 2007, 19:05 - İp: 88.***.**2.202
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oda var gerci..bu işin birde altyapısı yapılmalı..benzin istasyonlarının yerini bor istasyonları almalı..lpg gibi zamanla yapılabilir buda tabi...

Tarih: 15 Şubat 2007, 11:49 - İp: 193.***.**3.145
_unknown_
_unknown_ (üye)

Bence bu iş avrupa birliğindende uzun sürer..

Tarih: 15 Şubat 2007, 12:09 - İp: 88.***.**2.113
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

gaijin : gorunen oki petrol işini elinde tutanlar,kaynakları tamamen tuketmeden baska enerjilere donulmesine karsı inanılmaz bir lobi yurutuyor...suyla calısan araba haberleri bile cıkmıstı hatırlarsanız...petrol yerıne bor kullanımı gercekten cok daha yararlı olur bencede..ustunde yaşadığımız dunyunın bunu ihtiyacı var

Su ile çalışan araba Sadece haberleri çıkmakla kalmadı. Uygulamayada geçildi.. Benim bildiğim kadarıyla 200-300 araca bu sistem takıldı. Teknik ayrıntısı LPG sisteminden daha fazla. Ankara'da ki tanıtım çalışmalarının içinde bulundum. Fakat patenti elinde bulunduran şirket sahibi çeşitli alacak verecek davaları yüzünden öldürüldü. Büyük petrol şirketlerinin sipariş ettiği bir cinayet olduğu dedikodusu var..

Bu ve benzeri pek çok icat yapan usta mevcut.. Zeytinyağı ile çalışan kamyon motoru bile yapan oldu.. Bireysel çalışmalar dünyanın her yerinde yapılıyor. ama bunların yaygınlaşması çok büyük firmalara ve üreticilere kalmış bir konu..
Hatta bir ara yanılmıyorsam kayserili ustalardan biri 100 ytl ye normal vites arabaları otomatik vitese çevirebiliyordu.. bir haber olarak duyduk öyle kaldı..

Ülkemizde pek çok usta pek çok enteresan buluşlar yapıyor..
Ama hiç bir otoservisinden böyle icatlar çıkmıyor. Acaba ustaların vaktimi çok... Parasal olarak servislerden daha iyi oldukları söylenemez.
LPG nin ülkemizde yaygınlaşmasıda öyle bir iki sivrizekanın marifeti değildir.. Türkiye LPG sistemine avrupadan birkaç yıl sonra geçmiştir.. Mercedes firması bile birkaç modelini LPG sistemli yada uyumlu çıkartmıştır..
işte böyle...
borla çalışan bi DSLR yapsalarda AS tan "Test"ini istesek

Tarih: 15 Şubat 2007, 15:57 - İp: 81.***.**8.85
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili rekortment,
"borla çalışan bi DSLR yapsalarda AS tan "Test"ini istesek" cümlene bittim...

Normal testlerden ne anladık ki BOR'la çalışanından ne anlayacağız...
Sahi ya fokal çarpan nedir rekorment?
(yanlış yerde mi sordum bu soruyu yoksa)

Tarih: 15 Şubat 2007, 16:14 - İp: 88.***.**5.52
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Bukrementokay02x4
satırlarıma başlarken öncelikle belirtmek isterimki tabiki..
neydi konu.. ha tamam soru.. yoooo. yanlış yerde sormadığınız ama sorduğunuz yere göre cevap alabileğinizi taaa küçüklüğünüzden beri biliyorsunuzdur.. buyrun cevap
Cevap : Fokal çarpan bir makine özelliğidir.. arabalardaki çekiş özelliği gibi birşey mesela 4 çarpı 4 vardır.. bu ne demektir dört dörtlük araba demektir.. birde 2 çarpı 4 arabalar vardır ama bunlar dörtte ikilik araba demek değildir. birde iki kapılı olanları vardır..sport diye anılırlar.. pek çok yabancı sitede bunlara özel bir yer ayrılmıştır. Yukarda menülerde support diye bundan bahsederler.. aynı uygulama ülkemizde yerleşmemiştir. gelelim fotogıraf cihazlarındaki duruma.. bu çarpan size objektifsel bir bağımlılık getirir. öyle kafanıza göre objektif iliştiremezsiniz kuş kadar makineye.. yada makinaya.. (TDK ya bakmam lazım doğrusu için) örneğin yani misal olarak yani mesela fullframe bir objektifsel yaklaşım uygulayan bir cihaza halfframe lik bir lens takarsanız (lens ne diye afalladınız dimi.. öyle bir anda konturpiye yaparım) olmaz.. aynı 4x4 arabaya iki tane teker takmış gibi olursunuz.. iki kapılı araba 4x4 olurmu olur.. peki siz bu kadar yazıdan bişi anladınız mı.. valla helal olsun.. zamanınızdan çalmış gibi görünebilirim ama arif olan anlar..

Tarih: 15 Şubat 2007, 16:40 - İp: 81.***.**8.85