atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Belgesel Meraklıları Tanır

Timsah avcısı" Irwin vatoz saldırısında öldü

Tüm dünyada "Timsah Avcısı" olarak ün yapan ve cesaretiyle herkesi etkileyen yapımcı Steve Irwin'in, Avustralya'nın kuzeydoğusunda bir iğneli vatoz balığının saldırısı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Olayın, vahşi doğada kimsenin cesaret edemediği çekimlere imza atarak dünyanın en çılgın vahşi yaşam tutkunu olarak tanınan 44 yaşındaki Irwin'in bir su altı belgeseli çektiği sırada meydana geldiği belirtildi.

Avustralya Associated Press ajansının haberinde, Queensland eyaletinin Port Douglas sahilinde dalış yapan Irwin'in, vatozun kuyruğundaki iğnenin göğsüne saplaması sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

Avustralya'nın Victoria eyaletinde doğan ve küçük yaşlardan itibaren hayvanlara ilgi duyan Irwin, hayatının büyük bir kısmını timsahların yaşadığı nehir ve bataklıklarda geçirmişti.

Avustralya'da bir hayvanat bahçesi kuran Irwin'in 1992'de evlendiği eşi Terri Raines de Irwin ile birlikte program yapımcısı olarak çalışıyordu.

Tarih: 4 Eylül 2006, 15:53 - İp: 81.***.**3.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BU adam daha öncede yılan sokmasından ölmemişmiydi.

Tarih: 4 Eylül 2006, 20:11 - İp: 85.***.**1.175
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet bu adamın belgesellerini zevkle izliyordum..Gerçekten üzüldüm..

Tarih: 5 Eylül 2006, 00:19 - İp: 85.***.**7.54
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

öldüyse üzüldüm bende pazar beyin deiğigibi hatırlıyorum .

Tarih: 5 Eylül 2006, 00:24 - İp: 81.***.**6.136
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben Yabancı bir sitede okudum sanırım dün ölmüş helikopter ile hastaneye yetiştirmeye çalışmışlar ama hastaneye gittiğide zaten ölmüş. Daldığı sırada bir balık tarafından zehilenmiş Atakanın haberi doğru malesef.

Tarih: 5 Eylül 2006, 00:28 - İp: 88.***.**1.232
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Evet maalesef Steve Irwin oldu.. Cok uzgunum. Bu konuyu ben acmaya hazirlanirken "atakan" arkadasimiz benden once davranmis bizi bilgilendirdigi icin tesekkurler..
Vahsi yasamin en tecrubelilerinden en cesurlarindan biriydi cok sanssiz bir olum.. Tanri ailesine ve sevenlerine sabir versin..

Tarih: 5 Eylül 2006, 11:37 - İp: 196.***.**5.195
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Mesleğini bir aşk ve tutkuyla yapan insanlar mesleklerini yaparken ölmek ister sanırım.
Pek çok tiyatrocuya sorsanız sahnede ölmek ister.
Irwin bu tutkuyu bir mesleğe dönüştürüp pek çok ölüm riski içinde iken bu risklerin bilincinde olarak atılıyordu sanırım pek çok olaya..
Toprağı bol olsun
Su testisi su yolunda kırılır.
Bize izlettirdiği belgeseller için allah ondan razı olsun.

Tarih: 5 Eylül 2006, 12:13 - İp: 81.***.**0.63
  • 1