hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Avrupa Futbol Şampiyonası

Niye bu sitede bu konu ile ilgili başlık yok, şaşırdım. kimse mi ilgilenmiyor?

Gerçi bu başlıkta futboldan çok başka konular konuşulacağını da biliyorum, huyumuz sitece.

ben de buna uygun bişey anlatacağım. Coca cola nın almanya da çıkan reklamını anlatacağım. Bizde iftarların vazgeçilmez içeceği olarak lanse edilen coca cola reklamları bakın almanya da nasıl?

efenim, reklam almanya nın avrupa futbol şampiyonasında attığı golden sonraki sevinci anlatıyor.
tüm zıt kutupların birleştiğini, birbirlerine sarıldıklarını gösteriyor. tüm mizansenleri hatırlamıyorum, ama bir kaç örnek vereyim:

mesela köpekle kedi sarılıyor, bilimadamı kobay faresini öldüreceği anda golün sevinciyle vazgeçip sarılıp öpüyor, bu türlü birsürü mizansen, son ve vurucu olan mizansen ise:

karı koca yatakta, golün sevinciyle adam yataktan fırlıyor, sevinmeye başlıyor, o anda gardoraptan da çıplak adam sevinçle çıkıyor, birbirlerine bakıp golü düşünüp birbirlerine sarılıyorlar. kutlamaya devam ediyorlar.

ne reklam ama di,mi???

Tarih: 12 Haziran 2008, 23:26 - İp: 84.***.**5.39
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotograf koymadan hic tadi cikmaz

#eminakca' tarafından 13.06.2008 02:36:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Haziran 2008, 02:31 - İp: 92.***.**3.48
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ya bırak hocaaha ya , senin almanya beni üzdü dün.. gitti hırvatlara yenildi... babamla iddaya girmiştik...

inşallah bugün hollanda gidip o dandik fransa ya yenilmez...

Tarih: 13 Haziran 2008, 11:54 - İp: 78.***.**3.110
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

eminakça senmi çektin fotoları? pazar günü de gidecek misin? ben bregenz e gideceğim pazar günü(yayının yapıldığı yer), bir maçta bari buluşalım seninle.

ya fujici, sorma dün almanya maçından sonra çok ama gerçekten çok şaşırdım. maça falan değil. maçı izleme davranışlarına ve maçtan sonraki hallerine.

bulunduğum şehirde binlerce kişilik bir salonda dev ekranlar kuruldu, dışarıya da kurulmuş. ellerine 6lık biralarını alan geldi bayraklarıyla. ben önce dışarıdan, uzaktan izledim. girmeye gözüm yemedi. nemelazım, adamlar kafayı bulcak, bi de yenilirse dağıtırlar ortalığı, diye düşündüm. sonra baktım hırvat bayraklarıyla girenleri de gördüm, hatta türk bayraklarıyla girenleri de gördükten sonra;

-tamam işte, birazdan burda katliam çıkar, diye düşündüm.

Ama o da ne? almanlar ilk golü yedi, birkaç bağrışma sonunda gülmeye başladılar. hırvatlar coşarak tezahürat yapıyor, (bazı türkler de hırvatlara katıldı) almanlar ise bunları alkışlıyordu.

Derken maç bitti, hırvatlar şenliğe başladı, almanlar da onları alkışlıyor, kutluyor. O kadar içkiyi içmiş, kafayı bulmuş olan almanlar ne aralarındaki bir avuç hırvata da kendilerini tahrik eden türklere de hiç saldırmıyor, alkışlıyorlardı.

İşte benim hafsalamın almadığı yer burasıydı. Aynı olayı aynı ortamda türkiye de olarak hayal ettim, kesinlikle katliam çıkardı. karşı takımın bayrağı olan arabalar tuz-buz edilirdi. Bizde aynı ülkenin iki takımı bile beraberce maç izleyemez, birbirleriyle karşılaştıkları anda ölümlü olaylar meydana gelir.

almanlara ne kadar barbar desek te, bu hareketlerini gözümle gördükten sonra, medeni oluşlarını içimden alkışladım.

Tarih: 13 Haziran 2008, 13:53 - İp: 84.***.**9.118
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

inan hocaaha ben bile o ortamda hırvatlara gıcık olur belki kavga çıkartıtrdım... alman milli takımı hayranıyım ya

insan şaşırıyor tabi ya ...
adamlar bir de bu zihniyetle kaç kere şampiyon oldu...
biz daha spor u vatan millet sakarya mantığı ile icra edelim... sonumuz hep aynı... hazan...

neyse, bugün hollanda inşallah hayal kırıklığı yaratmaz, beraberliğe falan yatmaz... güzel maç olur

Tarih: 13 Haziran 2008, 20:28 - İp: 78.***.**5.199
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

yok hocam malesef ben fotograflari cekmedim. islerimiz cok yogun malum yaz sezonu geliyor yeni programlari cekmek zorundayiz
ama sizi görmeye muhakkak gelecegim

size tavsiyem sabahtan orda olun ben öyle yapmistim1 saatligine bile olsa insel mainau denen yere gidin yayin yapilan yere cok yakin bodensee de kelebek platosu ile lale bahcelerini gezseniz pazarbeyi ve lazut beyi cildirtacak fotograflar cekersiniz

Tarih: 14 Haziran 2008, 01:41 - İp: 85.***.**7.213
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

beklerim eminakça, çok mutlu olurum. ayrıca dediğin yere gitmek vacip oldu artık bana.

Tarih: 14 Haziran 2008, 02:22 - İp: 88.***.**1.121
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

hayır bazarbeyi ve lazutu kıskandırmak falan değil amacım, nerden çıkardın.

Tarih: 14 Haziran 2008, 02:24 - İp: 88.***.**1.121
ahmetoner
ahmetoner (üye)
Hatay / Amatör

ne maçtı öyle
öleceğim sandım
[>:D ] [>:D

Tarih: 16 Haziran 2008, 00:00 - İp: 88.***.**6.89
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ilk yarı