saadetsa
saadetsa (üye)
İstanbul / Meraklı

24 Kasim

Yarin 24 Kasim Ogretmenler gunu,
Saniyiorum ki sitemizde bir cok ogretmen ve ogretmen adayimiz mevcut,
hepsinin ogretmenler gunu kutlamak istedim.
Bu meslegin yeryuzunde en cok ozveri isteyen, emek isteyen meslek oldugu kanisindayim, cunku butun mesleklere cikan yoldur ogretmenlik.
Bazen yillar sonra bir hastane karsilasiveirsin ektigin bugdayla, yada kimbilir ustunden gectigin koprunun ilk harcini sen atmissin dir o kucuk kasaba ogretmenken
Bazen bir koyde doktor olmayi, avukat olmayi, muhedis olmayi gerekli kilabilir mesela...
Bu isi ozveiryle emek verek ve insanliga yakisir sekilde yapan tum ogretmenlerimizin ogretmenler gunu kutlu olsun,
kimbilir belkide dunyayi kurtaracak insanlari yetistiriyorlardir kendileri...

Tarih: 23 Kasım 2008, 13:39 - İp: 134.***.**9.17
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

beni arana alırken neler hissettin biliyorum süperim..

Tarih: 24 Kasım 2008, 22:23 - İp: 81.***.**7.2
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

serkan hocam, sözlüde hep titremişimdir ve sıfır alıp oturmuşumdur.. ama artık büyüdüm;

sorunuzun cevabı :

genç okur , biyoloji öğretmenliği bölümünü bitirir, kpss sınavlarına girer çıkar ama atanamaz.. sonra babasının eski bir madenci olması sayesinde , ücretli öğretmenlik ameleliğinden kurtulup , daha iyi maaşla kömür emekçisi olur.. babası çok içerlenir, oğlum ben seni benim gibi kömürcü olasın diyemi okuttum der... bir süre sonra da kronik kömürcü hastalığı akciğer kanserinden rahmetli olur amca... genç devam eder kömürcülüğe, tüm sorunları, öğretmnelik adına verdiği emeklerin boşa gittiğini bildiği halde... çünkü para lazımdır ailesini geçindirmek için...

bir gün, ana habere çıkartırlar, sorarlar, kırgın mısın?
der ki bunu bana reva gören, bu sistemi yaratanlar utansın, daha ne diyeyim...

sunucu da ekler, şimdi bu insan öğretmenlik yapamıyor, çünkü oy devşirmek için birilerinin kömür dağıtması lazım, yani biyoloji öğretmenin daha çookk kazma sallaması lazım bu ülkede...
......................................................................................................

oy kutsaldır, insandan bile..

hocam, sözlüden geçebildik mi? hala titriyorum...

#fujisever' tarafından 25.11.2008 01:07:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Kasım 2008, 01:04 - İp: 78.***.**3.99
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

peki oy kullanmayanların hükmü nedir ?

Tarih: 25 Kasım 2008, 13:07 - İp: 92.***.**6.204