maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nikon 8800 Sandisk Extreme IV Cf???

herkese merhaba arkadaşlar.
özellikle nikon kullanıcılarınına sormak istiyorum ama kartlar konusunda blgisi olan arkadaşların bilgisinden de faydalanmak isterim.
Nikon 8800 makinemde 1GB SanDisk ULTRA II CF kart kullanıyom bir sorunum da yok.
ama bir tane daha alma gereği duydum ve SanDisk Extreme III yada IV Compact Flash olandan almak istiyorum.

acaba bu makinelerde SanDisk Extreme III yada IV Compact Flash kart kullanan varmı .
bizim bu makine desteklermi? nasıl bulacaz.
konulara baktım kimse de 8800 ile ilgili bu konuda bir şey yazmamış. bir konu bulamadım. ondan konu açma gereği duydum.

ilgisi bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Tarih: 20 Haziran 2007, 22:08 - İp: 85.***.**4.86
kalyante
kalyante (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşım şu an en hızlı veri kaydedilen bir kart saniyede 40 mb veri kayıt yapıyor.zor şartlarda bile çalışıyor. profosyoneller için ideal kesinlikle tavsiye ederim ama biraz pahalı.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 21:42 - İp: 88.***.**2.21
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sağol bilgin için.

SanDisk 2 GB Extreme IV Compact Flash aldım.
ama bendeki Ultra II den hiç bir farkı yok yazma hızında.
biri 67X idi diğeri 266X civarında ama çektiğim fotoğrafı kayıt zamanıında pek fark yok.
acabba makinemin kullandığı işlemcinin kayıt hızınlamı alakalı bilmiyom.
bilgisayarda ki gibi ise mantık işimiz zor o zman .

işlemci 30X ile yazdırabiliyorsa sen ister 300X li kart al nafile olur.

uyum konusunda bir sorun olmadı.
ilk aldığımda içinden CD çıkmamıştı şimdi CD de geldi ve lisanslı birde "RescuePRO Deluxe" proğramı verildi bu güzel.

Sandiskin karşılaştırması için BURAYI ziaret edebilirsiniz.

Tarih: 2 Temmuz 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.145
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Fark olmaması çok normal. Her makinenin karta yazma hızı sınırlıdır. Bu sınırın üzerinde bir kart kullanılması bir avantaj sağlamayacaktır.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 15:23 - İp: 85.***.**0.224
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhaba cüneyt abi.
evet bir fark olmadı ben daha hızlı olabileceğini sanmıştım.
266X olmuştu ya.ama makinenin kaç X ile yazdırdığını bilemiyorum. ama değişen bişey olmadı.
2 GB Extreme IV Compact Flash fiyatına 4 GB Extreme III Compact Flash alabilirdim.ama deneyimimi olmadığından aldık.
ama ihtiyaç vardı iyi oldu aldık.
bir tanede 4 GB Extreme III Compact Flash alırız olur biter.

cüneyt abi bir şey de sorayım size yedek batarya aldınız mı?
ben buradan alayım dedim. 150 YTL civarında bayağı pahalı imiş ,2 sene geçti artık batarya çabuk çabuk bitmeye başladı. ebayda 29-49$ arası fiyatlarda gördüm.

ama japon malımı çin malımı bilmiyom .ürünlerde resimler var ama üreticileri okunmuyordu bıraktım birde elemanlar türkiyeye fahiş bir kargo fiyatı çakarıyorlar(bir tanesi 58$ kargo istiyordu bende vazgeçtim)

bir batarya ve 62 mm lens kapağı lazım bana aslında.
ama bazen arkadaşlardan yurt dışına giden denk gelirse onlarla sipariş vericem. elden getirirler. öyle düşünüyom.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 20:27 - İp: 88.***.**0.89
  • 1