ilker_17
ilker_17 (üye)
Muğla / Amatör

Kodak P712 İçin Hangi Kart?

selam, kodak p712 makine almayı düşünüyorum. almışken video çekiminde de kullanmak istediğim bir hafıza kartı almak istiyorum. ama bu konuda hiç bilgim yok. forumu biraz dolaştıysam da pek birşey öğrenemedim.
neyse uzatmadan birkaç sorum olacak. 1
. sd, mmc ya da compact flash kartlardan hangisini önerirsiniz? aralarında ne fark var?
2.p712 cf kartları destekliyor mu? kendi sitelerinde bu konuda bir bilgiye rastlayamadım maalesef.
3. 2 Gb video çekiminde de kullanabileceğim bir kart önerebilir misiniz? okuyan ve yanıt yazıp zahmet edenlere şimdiden teşekkür ederim

#ilker_17' tarafından 28.11.2006 02:09:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2006, 02:08 - İp: 88.***.**0.79
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhabalar,
p712 sadece sd ve mmc kartları destekliyor
aşağıda verdiğim linkte p 712 yi mükemmel bir şekilde test etmişler tüm incelemeleri oradan araştırabilirsin
http://www.imaging-resource.com/PRODS/P712/P712A3.HTM
yaptığım fiyat araştırmasına görede sanırım en ucuz yer hepsiburada adlı alışveriş sitesinde havale ile 671 ytl
bu makinayı bende düşünmekteyim sen kaç ytl ye bulabildin
eğer satın alır isen makina hakkındaki izlenimlerini paylaşırsan sevinirim.
selamlarımı yolluyorum.

Tarih: 30 Kasım 2006, 22:54 - İp: 88.***.**7.121
ilker_17
ilker_17 (üye)
Muğla / Amatör

selamlar; verdiğin link için teşekkür ederim. ben de en ucuz senin dediğin yeri bulabildim. makineyi 15 gün sonra alabileceğim. pclabs.gen.tr de fuji nin 5600 incelemesi var; ama fotoğraflarını ne yalan söyleyeyim beğenmedim. daha önce kodak dx 6490 ile çektiğim fotoğraflar fuji'nin modeline göre daha iyi gibi geldi bana. p712 iyi bir seçim olacak gibi. makineyi alır almaz bu forumda deneyimlerimi paylaşırım. sevgiler..

Tarih: 1 Aralık 2006, 01:36 - İp: 88.***.**2.198
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

benim gördüğüm kadarıyla p 712 de fotolarda biraz green tabir edilen kumlanma gibi sorun oluşabilmekte ve bide kafama takılan 10 cm den makro çekebilmesi.10 cm makro için çok uzun bir mesafe.p712 ile aynı kulvarda yarışan canon s3 is sıfır cm den sony dsc h5 2cm den makro çekebilmekte.
yani anlayamadığım şu.bunu yapan kodak 12x optik zoom,imaj sabitleyici,RAW ve TIFF formatlarında çekebilme gibi mükemmel özellikleri bir araya getiriyorsun ama makroya gelince 10 cm.bu ne iştir anlamıyorum ve kızıyorum
neyse alırsan haberimiz olsun da aydınlat bizi
selamlarımla.

Tarih: 1 Aralık 2006, 17:44 - İp: 88.***.**7.26
  • 1