saltan
saltan (üye)
Kocaeli / Amatör

Kodak Dx7590

kodak dx7590 için hangi kartı alabilirim ultra II kartlar uyuyormu acaba kullananlar varmı
normal sd 1 gb nerden uygun bulabilirim
kodak 1gb sd kart nerden bulabilirim
?

Tarih: 29 Haziran 2005, 12:12 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

saltan ben senin yerinde olsam kesinlikle ultra alirdim.. dpreview'deki degerlendirmede sandisk extreme kart kullanmislar; bu da bir isaret dogrusu.. ultra karlarin yararini video kaydetmede de goruyormussun ayrica..
kodak marka olanindan almana gerek yok; zaten kodak, canon, fuji, sony gibi firmalarin sattigi kartlarin fiyatlari da yuksek oluyor, ama hicbir farkliliklari olmuyor.. almisken sandisk veya lexar gibi bir markanin ultra hizda calisan modellerinden birini alirsan bir yerde garanti olur.. bu firmalar bu isi surukleyenler.. onlar kadar kimse iyi yapamaz gibime geliyor..
nerden bulabilirsin onu bilemiyorum dogrusu.. internetten bir arastir..

Tarih: 30 Haziran 2005, 12:47 - İp: yok
gurcan
gurcan (üye)
İstanbul / Amatör

Dadaganast'a karşı çıkmaya devam ediyorum. SD 25X 512MB ve 45X 1GB kartlarla aynı makinada fotoğraf ve videoda aynı performansı elde ettim ben. Fark yok.

Video'nun saniyedeki debisini hesaplayın görün. MB/san'ye bakın. Kartların USB1.1'de çalışanı dahi 700KB/san tutturduğuna göre Ultra kart ne getirir?

Kart okuyucun varsa o zaman dosya okumada hız farkı var.

Sandisk Extreme pahalı, hangi makinede işe yarar bilen yok?

Tavsiyem en ucuzunu al gitsin. 1GB al gitsin. 1 yıl sonra 2 veya 4GB'lara bakıyor olabilirsin. Beklemek anlamsız.

Tarih: 1 Temmuz 2005, 13:01 - İp: yok
  • 1