jokerred
jokerred (üye)
Bolu / Amatör

Her Makine Her Mb Sd Kartı Kabul Ed

Üstadlar,ogatech marka 6600 model makine aldım.128 mb sd kart hediyeli idi.Kapasitesini yükseltmek istiyorum.Makinama mesela 512 mb bir kart takabilirmiyim?Ayrıca 128 mb kart ile 7 dk hareketli video çekebiliyorum.Sorduğum bir fotoğrafçı arkadaşım en az 25 dk olması gerektiğini söylüyor.Üstadlarım beni bu konuda aydınlatırlarsa sevinirim.
SEVGİLER

Tarih: 19 Nisan 2005, 20:46 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili jokerred;
makinenin teknik özelliklerini incelediğmde max kart kapasitesi belirtilmemiş...denemek lazım diye düşünüyorum.
128mb ile 7 dk kayıt yapabiliyorsan 512mb ile 7x4=28 yani arkadaşınızın dediği gibi 28-25 dakikalık bir kayıt yapabilirisniz.ama dediğim gibi denemeden almayın...
kolay gelsin...

Tarih: 20 Nisan 2005, 00:42 - İp: yok
jokerred
jokerred (üye)
Bolu / Amatör

sevgili guronline,yardımınız için teşekkürler.tavsiyenize uyarak deneyerek alırım.Ancak çözünürlüğü low düzeye düşürünce fotoğraf kapasitesinde artma oluyor.Video süresinde artma olmuyor.Ayrıca fotoğrafçı arkadaşım 128 mb ile 20-25 dk görüntü çekebileceğimi söylüyordu.512 mb ile en az 60 dk filan olması gerekiyor herhalde.

sevgiler

Tarih: 20 Nisan 2005, 22:13 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

değerli jokerred;
kaliteyi düşürdüğünüzde resim kapasitesi artar.fakat aynı ayarı video ayarlarında denediniz mi ya da makinenin böyle bir imkan tanıyor mu?
süre sorununa gelirsek benim makinam 512 mb kart ile
tam kalitede 33 dakika
orta kalitede 44 dakika
düşük kalitede 65 dakika çekim yapıyor...ayarlarını kontrol et.
saygılar...

Tarih: 22 Nisan 2005, 00:14 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Önceleri makineler belli bir kapasiteden sonra kilitlenirdi (desteklemezdi) biz bunları firmware ile düzeltirdik lakin yeni çıkan makinelerin kartları hız bakımından desteklemedikleri oluyor.
Video kalitesini low a aldığında saniyede çektiği fotoğraf sayısını 30 dan 15 düşürürsün buda bazen kesik kesik görüntüye neden olabilir....

Tarih: 22 Nisan 2005, 00:17 - İp: yok
jokerred
jokerred (üye)
Bolu / Amatör

cihaz video ayarına imkan vermiyor.Sanıyorum benim makinem sıradan bir makine sevgili Guronline kardeş.
İlginiz için teşekkürler

Tarih: 22 Nisan 2005, 11:48 - İp: yok
jokerred
jokerred (üye)
Bolu / Amatör

Sevgili burkay üstad,size de teşekkür ediyorum.Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiye göre,benim cihazım fiyatından bekleneceği gibi(110 $)iyi bir oyuncak sayılabilir.İleride bütçeme göre sizin gibi üstadların vereceği tavsiyeler doğrultusunda iyi bir makine almak isterim.O zaman belki tatmin edici kaliteye kavuşabilirim.

Tarih: 22 Nisan 2005, 11:53 - İp: yok
jokerred
jokerred (üye)
Bolu / Amatör

Sevgili burkay üstad,size de teşekkür ediyorum.Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiye göre,benim cihazım fiyatından bekleneceği gibi(110 $)iyi bir oyuncak sayılabilir.İleride bütçeme göre sizin gibi üstadların vereceği tavsiyeler doğrultusunda iyi bir makine almak isterim.O zaman belki tatmin edici kaliteye kavuşabilirim.

Tarih: 22 Nisan 2005, 11:54 - İp: yok
  • 1