xl-kadraj
xl-kadraj (üye)
İstanbul / Amatör

Hafıza Kartındaki Fotolar Gözükmüyor

iyi günler arkadaşlar

hafıza kartındaki fotolara fotograf makinasındayken baktım (kart doluydu). Daha sonra makinayı kapattım. Birkaç saat sonra tekrar bakmak için açtığımda resim yok uyarısı verdi. Makinayı Çekim moduna getirdim. Kart dolu uyarısı verdi bunda bir sorun yok. Lakin tekrar fotolara bakmak için modu değiştirdiğimde yine resim yok uyarısı verdi. Taktım çıkardım durum aynı. Bilgisayara kartı taktım (ilk defa bilgisayara takmıyorum) burdada klasör boş diyor. Bu işten bişi anlamadım. Karttaki resimler önemli. yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 25 Nisan 2011, 11:42 - İp: 212.***.**5.5
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yapılabilecek bir kaç şey var. hafıza kartını usb kart okuyucu ile pcye bağlayın

1- fotoğraflar gerçekten varda biz mi görmüyoruz?
masaüstüne yeni bir winrar dosyası oluşturun. ve açın. CTRL+O tuşuna basın. hafıza kartını seçin. küçük pencerede altta "tüm arivler" seçeneğini "tüm dosyalar" seçeneğini ile değiştirin. bakın bakalım içinde bişeyler görünüyor mu? yada kart gerçekten boş mu? Eğer fotoğraflar görünüyorsa;
- virüs yemiş olabilirsiniz
- windows explorerde hatalar oluşmuş olabilir.

benim tavsiyem, fotoğraflar görünüyor olsada görünmüyor olsada fotoğraf kurtarma programı ile kurtmaya çalışmaktır.

2- fotoğraflar kazara gizli dosya mı olmuş?
herhangi bir dosya açın. üst menüden ARAÇLAR>KLASÖR SEÇENEKLERİ>GÖRÜNÜM>GİZLİ DOSYALARI GÖSTER bunu seçin ve tamam deyin. eğer fotoğraflar kazara gizxli dosya olmuş ise görünür ve seçilebilir olacaktır. buradan alıp masaüstünüze atabilirsiniz.

kartınızda ve usb okuyucunuzda sorun yok ise fotoğraf kurtarma programları ile kurtarma yapabilirsiniz. her ihtimale karşı eğer varsa başka bir bilgisayarda usb kart okuyucu ile kartınıza bakın. belkide bilgisayarda bir hata vardır. kimbilir.

fotoğraf kurtama hakkında detaylı bilgi almak için alttaki linke tıklayın
http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=49856

Tarih: 26 Nisan 2011, 18:50 - İp: 88.***.**9.225
xl-kadraj
xl-kadraj (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ediyourm. TAvsiyelerinizi bir deneyecegim. Sonucu buraya yazarım.
Emeğinize sağlık

Tarih: 29 Nisan 2011, 13:52 - İp: 212.***.**5.5
dewilboys
dewilboys (üye)
Aydın / Meraklı

dostum ona bi virüs neden oluyor güncel bi antivirüsle tarat gizli klasörleri aktif hale getir düzelecektir

Tarih: 30 Nisan 2011, 19:11 - İp: 78.***.**9.127
bilgirehberi
bilgirehberi (üye)
İstanbul / Amatör

Daha farklı yöntemle dosyalarınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Alttaki link size yardımcı olacaktır.
hafıza kartındaki fotoğraflar gözükmüyor
http://bilgirehberi.net/hafiza-karti-veya-usb-dolu-olduguhafiza-karti-usb-bellek-dolu-oldugu-halde-dosya-icindekiler-veriler-gozukmuyor-halde-klasorler-gosterilmiyor/

Tarih: 24 Eylül 2011, 18:08 - İp: 85.***.**2.88
emenyasin
emenyasin (üye)
İstanbul / Amatör

Sağol sana da iyi günler.

Tarih: 31 Ağustos 2015, 08:05 - İp: 88.***.**9.185
  • 1