ufukkader
ufukkader (üye)
Ankara / Amatör

Hafıza Kartı Yardım

arkadaşlar sonunda digital fotograf makinamı aldım canon ixus 55 yalnız bunun icinde 14 mb hafıza kartı var buda cok az bende yeni bir kart almak istiyorum sizce ne almalıyım marka olarak 1 gb kapasiteli bir kart düsünüyorum.birde ixus 55 e en fazla takabilecegim kapasite oranı nedir.örnegin 2gb kart takabilirmiyim.saygılar hepinize

Tarih: 11 Kasım 2005, 11:12 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar ufukkader..
ever 2gb'lik kart kullanabilirsin..
sandisk veya lexar marka, hizli bir kart secersen sorunun cikmaz..(hos digerleri de cikarmaz aslinda..)
sandisk ultra II olabilir mesela..
gorusmek uzere.

Tarih: 23 Kasım 2005, 13:25 - İp: 62.***.**2.10
ufukkader
ufukkader (üye)
Ankara / Amatör

çok sagol dadanagast kardeş sende olmazsan bizlere kim cevap verecek bilemiyorum kendine iyi bak saygılar

Tarih: 23 Kasım 2005, 16:39 - İp: 85.***.**7.54
tulgen
tulgen (üye)
Ankara / Amatör

Tek bir yüksek kapasiteli kart yerine yarı kapasitede 2 kart tavsiye ederim. Neden dersen:

1. Yeni çıkan yüksek kapasiteli kartlar her zaman pahalıdır. son teknoloji=en pahalı teknoloji.. O nednele fiyat farklarına bak. Örneğin 2GBlık tek kart yerine değmeyecek bir farka veya aynı fiyata 2x1Gb kart alabilirsin.

2. En önemlisi yumurtaları tek sepete koymazsın. Bu kartların başına da kazalar gelebiliyor. Örneğin yanlışlıkla silsen bile hemen başka karta geçip sonra eski kartı yazılımla kurtarabilirsin.

Tarih: 3 Aralık 2005, 02:46 - İp: 85.***.**4.44
sheref
sheref (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende tulgene katılıorum daha isabetli bi karar olur bence

Tarih: 7 Aralık 2005, 15:41 - İp: 85.***.**8.198
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

selamlar,

cok uzun video kayitlari yapmadikca veya (cok dusuk bir olasilikda olsa) hafiza kartinizi tasinabilir memory olarak kullanmadikca cok buyuk hafizalar almak mantikli degildir.

benim kanaatimce suan idal olan kombinasyonlar su dekilde olabilir

1GB + 1 GB
1GB + 512MB
512MB + 512MB

ama kesinlikle tek parca 2GB alma derim

Tarih: 20 Aralık 2005, 04:22 - İp: 128.***.**8.50
  • 1