esen4271
esen4271 (üye)
Konya / Meraklı

Hafıza Kartı Biçimlendirme Hatası

Meraba Arkadaslar ;

Fotograf makinası ile gecenlerde baya bi resim cektik. Resimleri bilgisayara atmak istiyoruz ama olmuyor Kartı bilgisayarın kart yuvasına takıyorum biçimlendir diye uyarı veriyor 3 bilgisayarda denedim hepsinde aynı hatayı verdi makinadan direk usb ile atmayı denedik ama yine aynı hata resimler makinada gözüküyor ama kartı bilgisayara takınca olmuyor söylenen herseyi denedim ama yinede olmadı lütfen bu konuda bilgi sahibi arkadaslar yardımcı olabilirlermi.

Tarih: 17 Ağustos 2013, 22:57 - İp: 88.***.**4.232
esen4271
esen4271 (üye)
Konya / Meraklı

yardım edecek kimse yokmu

Tarih: 17 Ağustos 2013, 23:05 - İp: 88.***.**4.232
saf
saf (üye)
İstanbul / Amatör

eğer kartı yeni alıp f.makinasına biçimlendirmeden taktıysa bu olabilecek bir durum kartını pc de biçimlendir daha sonra resim kurtarma programlarıylan geri getirebilirsin resimleri kurtardıktan sonra f.makinasına hafıza kartını taktığında tekrar biçimlendir.

Tarih: 18 Ağustos 2013, 00:17 - İp: 78.***.**0.51
aktunct
aktunct (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba hafıza kartını f.makinesine taktığın zaman çekilen bütün resimleri normal olarak görebiliyorsan f.makinesini kendi usb kablosu ile pc ye bağlayıp resimleri o şekilde aktarabilirsin daha sonra f.makinesinde low format yaparsan sanırım bir daha sorun yaşamazsın eğer yine aynı sorunu yaşarsan SD HC kart okuyucu alman gerekecek sanırım hafıza kartın SD HC Modeli .Eski kart okuyucuları bu yeni model kartları ne yaparsan yap okumaz.

Tarih: 18 Ağustos 2013, 12:28 - İp: 77.***.**1.141
  • 1