mturker
mturker (üye)
İstanbul / Amatör

Hafıza Kartı Almak

2 gb sandisk,kingstom veya toshiba sd kart alcam ama bunların fiyatları heryerde değişik.Mesela kingstom 2 gb tan aynı yerde fiyatı değişik olan 1-2 tane bulunabiliyor.Bu fiyatları etkileyen ne?Bide mini sd kart ,micro sd kart,secure sd kart yazıyo bunların manası ne?Yardımcı olursanız sevinirim.Bana bir tavsiyede bulunu 2 gb olan hangi ürünü nerden alabilirim?

Tarih: 21 Eylül 2007, 00:11 - İp: 85.***.**7.198
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Fiyat farkının nedeni yazma hızları...Mesela sandisk ultra sersi daha pahalıdır normal sandisk bir karta göre..Çünkü sn de yazabildiği veri daha fazladır yani daha hızlıdır...mini ve micro, sd kartların ufaltılmış halleri ve genelde telefonlar içindir...mini sd kartın yarısı kadar micro ise çok daha küçüktür...Normal sd girişe adaptör adı verilen ek minik plastik aparatları ile takılıp kullanılabilir..Fakat normal sd kartlar mini ve micro kart kullanan cihazlarda kullanılamaz...Sanırım mini sd girişine normal sd takılabiliyor ama yarısı dışarıda kalıyordu...Secure is sd kartların adı SD=Secure Digital kart...

Tarih: 21 Eylül 2007, 01:09 - İp: 88.***.**3.169
mturker
mturker (üye)
İstanbul / Amatör

ilginiz için teşekkür ederim.Peki fotograf makinası için hangisini almalıyım mesela?.BEn en son nt de kingston 2 gb mini sd card ı buldum fiyatı da 38 ytl başka mağazalarla da karsılaştırdım en uygunu bu herhalde.

Tarih: 21 Eylül 2007, 03:13 - İp: 85.***.**7.198
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Fotoğraf makinenize de bağlı olmak üzere hızından şikayet etmeyeceğiniz bi ürünü önerebilirim...Dediğiniz ürünü bilmiyorum ama deneyin 1-2 fotoğraf çekin baktınız yazana kadar mevsimler değişiyor hemen bırakın...Ama bende dünyanın en yavaş kartıda var (kingston rsmmc 1 gb) en yavaş makinesi de (nikon l3) yinede o kadar kötü değil...

Tarih: 21 Eylül 2007, 10:35 - İp: 88.***.**7.89
mturker
mturker (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim

Tarih: 21 Eylül 2007, 16:09 - İp: 88.***.**4.52
hakanca
hakanca (üye)
Yozgat / Doğa Fotoğrafçısı

selam bende hafıza kartı alacagımda hangısını onerırısınız soyle fıyat uygun olsun

Tarih: 27 Eylül 2007, 17:47 - İp: 85.***.**1.56
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Yazma hızı yüksek olan modelleri tercih edebilirsin aklımda yok ama en iyiler transcend sandisk ocz kingston (iyiler derken bilindik olanlar)daha bir sürü var...Fiyatlarda ideal bu ara sanırım...

Tarih: 28 Eylül 2007, 02:41 - İp: 88.***.**7.190
kumarin
kumarin (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba ben de kodak easyshare M753 fotoğraf makinası aldım.Tabii ki içinde hafıza kartı yoktu,ancak ben bunu aldıktan sonra farkına vardım İnternette bakmadığım yer kalmadı bu marka için hangi hafıza kartını alacğımı ve neredn temin edebileceğimi öğrenemedim.genelde internet üzerinden alışveriş yaptığım için öncelikle internete baktım.ama yok yok yok!yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tarih: 17 Ekim 2007, 09:20 - İp: 88.***.**3.193
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

ben panasonic veya tochiba,da sasmayin derim, hem cok kizli hemde kontrast ayarlari yapilirken kalitesi hemen fark ediliyor.

Tarih: 18 Ekim 2007, 00:38 - İp: 83.***.**0.83
emre563
emre563 (üye)
İstanbul / Meraklı

eğer seri cekim modu kullanmayacaksan en ucuza en fazla kapasite vereni al ama adı duyulmadık kartlardan alma. hızlı çekim kullanacaksan extereme ve ultra gibi uxzantıları olan kartları al gercekten aralarında hız farkı var. önerdiğim markalar: sandisk, toshiba,kingston ve belki twinmos.

Tarih: 26 Ekim 2007, 01:05 - İp: 85.***.**7.150
  • 1