kadraj28
kadraj28 (üye)
İzmir / Amatör

D3100 Kart Hatası!!

Arkadaşlar her şey çok güzel gidiyordu.Bir süre sonra çektiğim fotoğraflar silinmeye ve "Bu dosya Görüntülenemiyor" uyarsını almaya başladım.Sorun nerede?Yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 13 Ocak 2013, 13:15 - İp: 88.***.**9.61
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Hafıza kartına virüs bulaşmış olabilir.D3100 ün menüsünde varmı bilemiyorum ama menüye bir bak,hafıza kartına format atınca düzeliyor.Ama unutma format atınca kartta bulunan fotoğraflar siliniyor.Aynı sorun benim başımada gelmişti.

Tarih: 15 Ocak 2013, 14:39 - İp: 94.***.**6.228
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Selam .Hafıza kartını bilgisayarda fomatiren yaptıysanız, problem
ondandır.

Tarih: 15 Ocak 2013, 16:35 - İp: 79.***.**1.108
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

Virüs'ün fotoğraf makinesinde aktive olması imkansızdır çünkü virüsler yazıldıkları platform ve/veya ortamlarda çalışırlar.
Bilgisayarınızda yaşıyorsanız bu sorunu , gene hafıza kartında virüs olduğunu gösteren bir durum değildir çünkü bilgisayarınıza yerleşmiş bir virüste görüntüleme işlemine engel olabilir.En iyisi bir antivirüs programına bilgisayarınızı taratmanız ve hafıza kartınızı fotoğraf makinenizin biçimlendir özelligini kullanarak biçimlendirmenizdir.(makinenizde bu özellik var mı bilmiyorum)
Yok ise bilgisayarınızın temiz oldugundan emin olduktan sonra tekrar bilgisayarınızda biçimlendirebilirsiniz hafıza kartınızı.Silinen resimleri de tam kalite ve boyutlarda olmasada(düşükbir ihtimaldir)
Dosya kurtarma yazılımlarıyla geri alabilirsiniz.
Geçmiş olsun , iyi çalışmalar.

Tarih: 16 Şubat 2013, 16:13 - İp: 78.***.**9.131
ascraeus
ascraeus (üye)
Kocaeli / Firma

yatay düzlemde çekilen fotoğrafları windows üzerindeki fotoğraf görüntüleyicisi ile veya başka bir program ile düzelttiyseniz (sağa sola döndürme dahil) böyle bir hata ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Tarih: 26 Ağustos 2013, 16:07 - İp: 5.***.**3.183
  • 1