_dark_angel_
_dark_angel_ (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok Önemli Resimler Gitti Birisi Yardım

yha arkadaşlar dün arkadaşımın doqum qünü wardı bende bütün gün elim fotoğraf makinesi dk. başı fotoğraf çektim sonra bi arakdaşım resmine bakarken yanlışlıkla hepsini sildi ama o fotoğraflar çok önemli eski aradaşların fotoğrafları war birisi yardım edebilirmi kurtarmak için bazı programları denedim olmadı bu arada kartım SD

Tarih: 10 Mayıs 2009, 17:23 - İp: 85.***.**3.193
_dark_angel_
_dark_angel_ (üye)
İstanbul / Meraklı

yha arkadaşlr lütfen forumdaki bi kaç proq. dnedim yapamadım birisi yardm edemzmi lütfen çok önemliii

#_dark_angeL_' tarafından 10.05.2009 18:17:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 18:15 - İp: 85.***.**3.193
_dark_angel_
_dark_angel_ (üye)
İstanbul / Meraklı

bişi sorabilirmiyim en son gönderdiğin adresteki program mesela bi kaç gün önce silindi fotolar üstünede bi kaç tane foto çekildi yinede bulurmu??..

Tarih: 10 Mayıs 2009, 19:16 - İp: 85.***.**3.193
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

denemesi bedava

benim hafıza kartımı şimdi tarattırsam belki 2008 deki düğün fotoğrafları bile çıkar.

İşe yaramayan bişeyi buraya neden koyalım?

Tarih: 10 Mayıs 2009, 19:36 - İp: 88.***.**0.35
_dark_angel_
_dark_angel_ (üye)
İstanbul / Meraklı

yani işe yarıyodurda üstüne fotoğraf çekince bulunmaz belki die sordum

Tarih: 10 Mayıs 2009, 19:48 - İp: 85.***.**3.193
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kartları windowstan biçmlendir diyerek tüm fotoları silerseniz. Ve üstüne fotoğraf çekerseniz şansınız varsa çoğu fotoğraf geri gelir.
Fakat fotoğraf makinesini menüsünden sil derseniz ve üzerine fotoğraf çekerseniz tahminimce %80 o silinen fotoğraflar kurtarılamayacaktır.

Ben bunu yıllardır edindiğim bilgiler sayesinde şöyle yorumluyorum.

Windowstan sil - yada biçimlendir komutu dağınık silme fotoğarf makinesi ise düzgün silme uyguluyor. Windowsta biçimlendirildikten sonra karta fotoğraf çekilirse saayısal verilerin üst üste gelme ihtimali düşüyor. Ama fotoğraf makinesi acımıyor ne sildiyse o alana birebir yazıyor ve silinen sayısal verilerin tamda üzerine yazıyor.

bu görüş benim şahsi görüşümdür. Tahmini bir görüş dedenebilir. Bir kaç yıl önce bu konu hakkında detaylı yazı vardı elimde ama şimdi nerde bulamıyorum. (Bulursam buralarda seve seve yayınlarım.) Bu konuyu çok güzel anlatıyordu. İşte bu yazdıklarımda o yazıdan aklımda kalanlar. Teknik terimler yanlış olabilir ama,

EN KESİN SONUÇ ŞU Kİ WİNDOWS İLE SİL KOMUTU VERİLEN ÇOĞU FOTOĞRAF GERİ GELİYOR.
MAKİNADAN VERİLEN SİL KOMUTU ŞAİBELİ.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 20:02 - İp: 88.***.**0.35
_dark_angel_
_dark_angel_ (üye)
İstanbul / Meraklı

yha sana ne kdar tşk. etsem az gelir çok saol yha buldumda kayıt anhtarı istio o ne oluo??

Tarih: 10 Mayıs 2009, 20:11 - İp: 85.***.**3.193
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kayıt anahtarı olayı yasal değildir burada yazarsak konu kilitlenebilir.

program istersen remi5861@gmail adresine mail atman yeterli.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 20:19 - İp: 88.***.**0.35
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kolbastılı mail yola çıktı.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 20:28 - İp: 88.***.**0.35
  • 1