bursevi
bursevi (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Cf To Sd Donusturucu Yardım

ben bursada fotoğrafçılık yapmaktayım.nikon d200 ve d70s kullanıyorum.cf kart türünü kullanıyor.2 ay 2 defa iki makinamda kart yuvalarında arıza yaptı. internette araştırdım cf kartı sd ye donusturen bir aparat yapılmış.ancak türkiyeden bir sitede bulamadım.nereden bulacağımı bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
aradığım ve internette bulduğum ürünle ilgili link
http://www.sd-to-cf.com

Tarih: 16 Haziran 2007, 16:40 - İp: 85.***.**0.163
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

acaba 0 bahsettiğiniz 2 ay içinde yeni bir eleman aldıydınızda, kartı ters şekilde takıp zorluyomuydu..

sandisk extreme III CF alın derim.. paketinden, silinen bilgileri geri almaya yarayan programda çıkıyor..

sökme takma anında makinenin açık olmasıda kartdan bilgi kaybında etkendir.. verdiğiniz linkdeki fotoğrafada baktım.. sd adaptör alsanız dahi.. o adaptörü söküp takmak zorundasınız..

bence CF ye devam..

Tarih: 16 Haziran 2007, 18:28 - İp: 85.***.**7.73
bursevi
bursevi (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın mete007 ilginizden ötürü teşekkür ediyorum benim sorunum karttaki fotografların silinmesi değil makinelerimin yuvalarındaki dişlilerin bozulması ve her tamirinde epey yüklü masraf çıkarması,istanbula tamir için için gönderip gelmesi 1 hafta sürüyor oda ayrı bi faktör.Sd Xd vb. kartlarda makineyi bozma riski hiç yok.

Tarih: 16 Haziran 2007, 19:43 - İp: 85.***.**0.163
  • 1